reklama
CNN Prima News pacient

pacient

Výpis příspěvků ke štítku „pacient“

Nemohla jsem odklepnout cigaretu, popsala Jára začátek nemoci. Skončila na vozíčku

Když najednou paní Jára nemohla odklepnout cigaretu, nejdřív si myslela, že trpí syndromem karpálního tunelu. Jenže diagnóza byla daleko horší – amyotrofická laterální skleróza známá pod zkratkou ALS. Nemocný postupně ztrácí kontrolu nad svaly a jejich pohyby. Jára s neurologickým onemocněním, které přitom postihuje častěji muže než ženy, bojuje už šest let. Přestože je dnes upoutaná na invalidní vozík, snaží se nevzdávat a žít naplno, jak jen to jde.

Zeman omilostnil těžce nemocného muže odsouzeného za loupež a vyhrožování

Prezident Miloš Zeman ve středu omilostnil onkologicky nemocného muže. Prominul mu zbytek nepodmíněného trestu vězení za loupež a nebezpečné vyhrožování. Na webu Pražského hradu to oznámil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Omilostněnému už dříve soud kvůli vážnému zdravotnímu stavu výkon trestu přerušil. Prezident se pro milost rozhodl i přesto, že se muž před 30 lety dopustil velmi závažné násilné trestné činnosti. Zeman zatím udělil 18 milostí.

Řidič ohrozil několik životů, vybrzdil sanitku na dálnici a ukázal prostředníček

Nebezpečnou situaci na dálnici zažila posádka eskortního vozidla vězeňské služby. Při převozu nemocného vězně ji ohrozil řidič stříbrné octavie, který nerespektoval rozsvícené modré majáky. Sanitku v plné rychlosti dohonil a nebezpečnou smyčkou vozidlo předjel. Ani poté ale nebyl spokojen a těsně před ním prudce dupl na brzdu. Jako bonus navíc ukázal strážným v sanitce vztyčený prostředníček.

Aktuálně z nemocnic: Bijí na poplach, docházejí kapacity, na JIP končí stále mladší lidé

Epidemie v Česku je na vzestupu. Druhý den po sobě přibylo více než 10 000 nakažených koronavirem a rekordní je počet nemocných vyžadujících intenzivní péči. S covidem leží v českých nemocnicích přes šest tisíc lidí a v osmi krajích hrozí vyčerpání kapacit na covidových JIP. Oslovili jsme proto nemocnice napříč Českem, abychom zjistili, jaká v nich panuje situace. Shodují se, že naplněnost je kritická a přibývá mladších pacientů s těžším průběhem nemoci.

Pacient v USA zemřel pár hodin po očkování proti covidu. Příčinu smrti odhalí až pitva

Úřady v kalifornském okrese Placer County vyšetřují smrt pacienta, který zemřel několik hodin po očkování proti nemoci COVID-19. Šerif okresu na Facebooku sdělil, že daný člověk měl na konci prosince pozitivní test na COVID-19. Případ vyšetřuje několik místních, státních a federálních agentur, uvedlo v prohlášení šerifovo oddělení. Přesnou příčinu smrti určí až pondělní pitva.

reklama