CNN Prima News pacient

pacient

Výpis příspěvků ke štítku „pacient“

Covid v Česku opět nabírá na obrátkách. V nemocnicích je nejvíce nakažených od dubna

23. července 2022 08:22

V Česku v pátek testy odhalily 2 886 nových případů koronaviru, v mezitýdenním srovnání zhruba o 600 více. Vedle toho hygienici za minulý den zaznamenali také téměř tisíc lidí s podezřením na opakovanou nákazu. Hospitalizovaných s potvrzenou nákazou je nejvíc od konce dubna. V pátek bylo v nemocnicích 820 nakažených, z toho ve vážném stavu 27.

Zrození hrdiny: Pes, který málem nepřežil požár, dnes pomáhá v popáleninovém centru

20. července 2022 09:00

Pes Taka před třemi a půl lety prožil opravdové peklo. Byl uvězněn v hořícím domě a jen tak tak se mu podařilo uniknout. Taka se dostal k sousedům, kteří když ho uviděli, zpanikařili, ještě stále se z něho kouřilo. Jeho zranění byla opravdu velmi vážná a bolestivá, musel dostat mnoho sedativ, aby mohli veterináři zkontrolovat, zda se mu vůbec dá pomoci. Následně musel trávit mnoho času na veterinární klinice Care More Animal Hospital v Martinez ve státě Georgia, aby se zotavil.

Co všechno víme o nové subvariantě? Válek popsal prevenci a odmítl zavedení restrikcí

19. července 2022 14:21

Počet pacientů s nemocí COVID-19 v Česku roste, laboratoře navíc už odhalily výskyt nové subvarianty pojmenované kentaur. Přesto ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) zatím neplánuje zavést žádná proticovidová opatření, a to ani v blízké budoucnosti. Jako prevenci by doporučil očkování i respirátory. Kdo by měl těchto rad dbát?

Lidí s covidem v nemocnicích přibývá, JIP se ale neplní. Ministerstvo doporučuje roušky

1. července 2022 14:35

Pozitivita testů na covid, které žádají pro své pacienty lékaři, je 25 procent, což znamená významné rozšíření viru v populaci. Počty nakažených budou ještě několik týdnů dál růst. Zátěž roste ve všech regionech, zatím se ale výrazně neplní nemocnice a zejména jednotky intenzivní péče (JIP). Novinářům to řekl náměstek ministra zdravotnictví Josef Pavlovic (Piráti). Zatím podle něj nejsou nutná povinná opatření, doporučil roušky ve zdravotnictví.

Strašný omyl v bratislavské nemocnici. Pacientovi vyoperovali zdravé oko, přišel o obě

22. června 2022 13:40

V nemocnici v bratislavské čtvrti Ružinov vyoperovali pacientovi nesprávné oko. V důsledku chyby přišel o obě oči, uvedl v úterý na svém webu slovenský list Pravda. Lékařka, která operovala, už s pacienty nepracuje. Ve svém oboru přitom byla považována za uznávanou autoritu. Případem se zabývá Úřad pro dohled nad zdravotní péčí a podle agentury TASR jeho okolnosti prověří také policie.