reklama
CNN Prima News Diego Maradona

Diego Maradona

Výpis příspěvků ke štítku „Diego Maradona“

Nechali Maradonu napospas osudu? Sedm osob čelí obvinění ze zabití fotbalové ikony

Loňská smrt legendárního fotbalisty Diega Maradony je stále propíraným tématem. V posledních měsících se intenzivně řešilo, že na jeho skonu může mít podíl nedostatečná lékařská péče. Za to, aby se úmrtí mistra světa z roku 1986 dostalo důkladného vyšetřování, dokonce demonstrovali fanoušci v ulicích. Nové zprávy z Argentiny hovoří o tom, že sedm osob čelí obvinění ze zabití s potenciálním úmyslem.

Mohl Maradona žít? Možná ano, nebýt lhostejnosti lékařů, naznačují vyšetřovatelé

Diego Maradona byl před smrtí 12 hodin v agonii. Lékařský tým, který se o hvězdného Argentince staral, byl „nedbalý a lhostejný“, uvádí zpráva lékařské komise, která prošetřuje jeho smrt. Podle ní mohl mít Maradona v případě adekvátní péče hypoteticky větší šanci přežít. V souvislosti s jeho smrtí je vyšetřováno sedm lidí, nikdo však zatím nebyl obviněn.

Maradona před smrtí neměl kokain ani alkohol. Pitva však ukázala bídný stav orgánů

Je to téměř měsíc, co svět navždy opustil jeden z nejlepších fotbalistů všech dob Diego Maradona. Legendární Argentinec 25. listopadu ve věku 60 let zemřel na infarkt. Podle pitvy se na srdeční příhodě přímo nepodílel alkohol ani kokain, kterým někdejší hvězda Neapole či Barcelony holdovala během svého divokého života. V těle měl ale Maradona mix léků, které mohly sehrát fatální roli.

reklama