CNN Prima News Diego Maradona

Diego Maradona

Výpis příspěvků ke štítku „Diego Maradona“

Planeta oplakává odchod Pelého. Odešel král brazilského fotbalu i světová ikona, píší média

30. prosince 2022 05:50

Řada novin a zpravodajských webů připomíná slavného brazilského fotbalistu Pelého, který zemřel ve čtvrtek ve věku 82 let. Vedle krále brazilského fotbalu odešla také světová ikona sportu, píší dnes noviny o úmrtí trojnásobného mistra světa ve fotbale. Podle francouzského deníku Le Monde odešel absolutní monarcha fotbalu a španělský deník El País mluví o Brazilci jako o Cervantesovi kopané. Server BBC News píše, že Pelé dokázal sjednotit Brazílii, kterou v posledních letech rozdělují silné politické spory.

To dělal Brazilec? Baculatý Messi baví internet, majitel „kérky“ by měl chtít peníze zpět

27. prosince 2022 06:28

Argentinské tetovací salony v těchto dnech praskají ve švech. Zájemci o novou „kérku“ se slovy „chtěl bych toto“ tatérovi často ukazují fotografii fenomenálního fotbalisty Lionela Messiho, jak konečně pozvedl zlatou trofej z mistrovství světa. Ne všechny inkoustové výtvory s národním hrdinou se však povedou.

Teď, nebo nikdy. Messi jde smazat poslední dluh, může se stát větším bohem než Maradona?

18. prosince 2022 07:10

Má titul sedminásobného držitele Zlatého míče, desetinásobného šampiona španělské ligy, čtyřnásobného krále Ligy mistrů nebo historicky nejlepšího argentinského střelce. Ale libozvučné označení „mistr světa“ Lionelu Messimu zatím chybí. V neděli odpoledne ve finále šampionátu v Kataru proti Francii má poslední šanci toto změnit. „Nemůže být lepší chvíle,“ říká pro CNN Prima NEWS obdivovatel malého velkého muže a bývalý český reprezentant David Rozehnal.

GLOSA: Katar versus duhový Západ 3:0. Víra v jednu velkou fotbalovou rodinu je omyl

24. listopadu 2022 06:27

Říká se, že pro Brazilce je fotbal náboženstvím. A také se říká, že pro Argentince bohem byl a stále je Diego Maradona. Vyprávět toto obyvatelům Kataru je úkol náročný, protože ti už jedno náboženství a jednoho Boha mají. Není božstva kromě Boha a Muhammad je posel Boží, a nic na tom nezmění kopání do míče, živý Messi ani duhová páska kolem ruky.

Když se miliony vypaří. Příběhy sportovních hvězd, které příval peněz nezvládly

21. dubna 2022 06:24

Sportovci na nejvyšší úrovni vydělávají mnohdy i miliony korun týdně. Mohou se velmi rychle zaopatřit na zbytek života a zajistit komfort dalším generacím. Jenže i se smlouvami na závratné sumy se lze rychle dostat do problémů. Zbytečné rozhazování za všechno možné, špatné investice, žádné spoření… Cest, jak z pohádky zahučet do velkého maléru, je mnoho. Podívejte se na pár sportovních ikon, které se s obřími příjmy nepopasovaly ideálně a mnohdy se ocitly na mizině.