reklama
CNN Prima News Diego Maradona

Diego Maradona

Výpis příspěvků ke štítku „Diego Maradona“

GALERIE: Neapol velkolepě odhalila sochu Maradony. Pomůže Argentinec ke třetímu titulu?

30. listopadu 2021 06:44

Italská Neapol vzdala další poctu své fotbalové legendě Diegu Maradonovi. Rok po jeho smrti odhalil klub na svém stadionu sochu světového šampiona z roku 1986. Maradona dotáhl Neapol v letech 1987 a 1990 k jediným dvěma titulům v italské lize. Je otázkou, zda jeho „přítomnost“ nepomůže i ke třetímu. Neapol zatím italskou ligu vede.

Přesně před rokem odešel věčný Maradona. Ublížil si drogami, Argentinu učinil šťastnou

25. listopadu 2021 16:28

Argentinský prezident Alberto Fernández přesně před rokem vyhlásil třídenní státní smutek. Zemřel totiž jeden z nejslavnějších fotbalistů historie Diego Maradona, který byl v jihoamerické zemi bohem. Lidé mu dokázali odpustit, že byl závislý na alkoholu a drogách, když měli v živé paměti – případně jen zpětně viděli –, co předváděl na trávníku. A hlavně zařídil titul mistrů světa v roce 1986.

Nechali Maradonu napospas osudu? Sedm osob čelí obvinění ze zabití fotbalové ikony

20. května 2021 17:28

Loňská smrt legendárního fotbalisty Diega Maradony je stále propíraným tématem. V posledních měsících se intenzivně řešilo, že na jeho skonu může mít podíl nedostatečná lékařská péče. Za to, aby se úmrtí mistra světa z roku 1986 dostalo důkladného vyšetřování, dokonce demonstrovali fanoušci v ulicích. Nové zprávy z Argentiny hovoří o tom, že sedm osob čelí obvinění ze zabití s potenciálním úmyslem.

Mohl Maradona žít? Možná ano, nebýt lhostejnosti lékařů, naznačují vyšetřovatelé

3. května 2021 16:20

Diego Maradona byl před smrtí 12 hodin v agonii. Lékařský tým, který se o hvězdného Argentince staral, byl „nedbalý a lhostejný“, uvádí zpráva lékařské komise, která prošetřuje jeho smrt. Podle ní mohl mít Maradona v případě adekvátní péče hypoteticky větší šanci přežít. V souvislosti s jeho smrtí je vyšetřováno sedm lidí, nikdo však zatím nebyl obviněn.

Maradona před smrtí neměl kokain ani alkohol. Pitva však ukázala bídný stav orgánů

23. prosince 2020 18:12

Je to téměř měsíc, co svět navždy opustil jeden z nejlepších fotbalistů všech dob Diego Maradona. Legendární Argentinec 25. listopadu ve věku 60 let zemřel na infarkt. Podle pitvy se na srdeční příhodě přímo nepodílel alkohol ani kokain, kterým někdejší hvězda Neapole či Barcelony holdovala během svého divokého života. V těle měl ale Maradona mix léků, které mohly sehrát fatální roli.

reklama