CNN Prima News Diego Maradona

Diego Maradona

Výpis příspěvků ke štítku „Diego Maradona“

Brány pekla se otevřely. Fotbalisté Neapole získali po 33 letech titul, slaví celé město

Fotbalisté Neapole získali svůj třetí titul v historii klubu. V neděli sice remizovali se Salernitanou, ale domácí ztráta oddálila divoký večírek jen do čtvrtka. K zisku titulu stačila remíza 1:1 na hřišti Udine, svěřenci kouče Luciana Spallettiho pět kol před koncem mají nedostižný náskok 16 bodů na druhé Lazio Řím. Neapol ovládla Serii A potřetí v historii. Očekává se, že ve městě, kde je fotbal malým náboženstvím, vypuknou bouřlivé a dlouhé oslavy. Poslední scudetto pomohl Neapoli vybojovat v roce 1990 legendární Diego Maradona.

Titul s Kvaradonou? Maradonova Neapol blázní díky zázraku z Gruzie, brzdit ho může anarchie

Na ruské invazi na Ukrajinu se těžko hledá něco pozitivního. Ale fotbalová Neapol by s notnou dávkou přehánění přece jen jednu věc našla. Kvůli válce utnul Chviča Kvaracchelija na jaře angažmá v Kazani a vydal se domů do Gruzie. Způsobil šílenství, ze kterého ho vytáhl italský klub zpod Vesuvu a na nové adrese vypukl obdobný blázinec. Z velké části díky této posile si jdou „Azzurri“ neohroženě pro první titul po 33 letech. Boha Maradonu střídá „Kvaradona“.

Planeta oplakává odchod Pelého. Odešel král brazilského fotbalu i světová ikona, píší média

Řada novin a zpravodajských webů připomíná slavného brazilského fotbalistu Pelého, který zemřel ve čtvrtek ve věku 82 let. Vedle krále brazilského fotbalu odešla také světová ikona sportu, píší dnes noviny o úmrtí trojnásobného mistra světa ve fotbale. Podle francouzského deníku Le Monde odešel absolutní monarcha fotbalu a španělský deník El País mluví o Brazilci jako o Cervantesovi kopané. Server BBC News píše, že Pelé dokázal sjednotit Brazílii, kterou v posledních letech rozdělují silné politické spory.

Teď, nebo nikdy. Messi jde smazat poslední dluh, může se stát větším bohem než Maradona?

Má titul sedminásobného držitele Zlatého míče, desetinásobného šampiona španělské ligy, čtyřnásobného krále Ligy mistrů nebo historicky nejlepšího argentinského střelce. Ale libozvučné označení „mistr světa“ Lionelu Messimu zatím chybí. V neděli odpoledne ve finále šampionátu v Kataru proti Francii má poslední šanci toto změnit. „Nemůže být lepší chvíle,“ říká pro CNN Prima NEWS obdivovatel malého velkého muže a bývalý český reprezentant David Rozehnal.

Messi krůček od splnění snu i díky svému obdivovateli. Kapitán řekl, co Argentinu nakoplo

Argentinský postup do finále mistrovství světa byl velmi zdařilým dílem především dvou hráčů. Lionel Messi s Juliánem Álvarezem proti Chorvatsku řádili, což je sympatické pokračování příběhu této dvojice, který začal před 11 lety. Malý klučina tehdy naháněl slavnou hvězdu se třemi Zlatými míči, aby se s ní vyfotil. Teď má Álvarez stovky snímků, jak se objímá s Messim a společně slaví góly, které Argentince dostaly na dosah vytoužené trofeje.