CNN Prima News dívky

dívky

Výpis příspěvků ke štítku „dívky“

Jak poznat falešné nahé fotky ze „svlékací aplikace“? Šest bodů, které s odhalením pomohou

Stačí jediná cizí fotografie, pár kliknutí a do několika vteřin má člověk před sebou falešnou nahou fotku každého, kdo ho napadne. Tak funguje „svlékací aplikace“, která především dívkám dělá posledních několik měsíců hluboké vrásky na čele. Sdílení umělou inteligencí vytvořených fotografií vzalo český internet útokem a policie si s tím příliš neví rady. Jak rozpoznat falešnou nahou fotku? Společně s kyberbezpečnostním expertem Janem Zmítkem ze společnosti Trask přinášíme šest základních bodů, podle kterých se řídit a které jsme otestovali v praxi.

Alarmující data: Deváťáci v Česku trpí depresí a úzkostí, třetině by prospěla odborná pomoc

Úzkost, deprese a zhoršený wellbeing. To vše ve velké míře prožívají čeští deváťáci. Jak vyplynulo ze studie vědců Národního ústavu duševního zdraví (NUDZ) ve spolupráci s Českou školní inspekcí, třetině žáků devátých tříd by prospěla odborná pomoc. Psychické problémy navíc častěji provázejí dívky, a to až dvojnásobně. Ředitel NUDZ Petr Winkler v pořadu K věci na CNN Prima NEWS vysvětlil, čemu v dnešní době mladí musejí čelit.

Brutální bití a típání cigaret o tvář. Dívčí gang týral 13letou Sabrinu, vše si natáčel

Německou veřejností opět otřáslo brutální týrání mezi školáky. Skupina šesti dívek ve věku 13 až 16 let z města Heide v Šlesvicku-Holštýnsku šikanovala třináctiletou Sabrinu. Dívky si při tom vše natáčely na video, které následně zveřejnily na sociálních sítích, informoval deník Bild. Tento případ přichází jen pár dní po vraždě dvanáctileté Luisy z Freudenbergu, kterou ubodaly její dvě vrstevnice.

Detaily hrůzné nehody kamarádů: Dívka marně volala o pomoc, zemřel i syn ligového fotbalisty

Volala o pomoc, ale nikdo ji neslyšel. Sophie Russonová, jedna z přeživších tragické nehody v Cardiffu, prožila podle slov její matky chvíle hrůzy. Poté, co auto pětice kamarádů havarovalo, byla dívka dlouhé hodiny uvězněna ve voze spolu se třemi zesnulými kamarády. Záchrany se jí dostalo až v neděli v noci poté, co vrak jejich auta nalezli dobrovolníci, kteří po nich pátrali. Ti nyní obviňují policii z laxního přístupu.

Šlo o mou blízkou kamarádku. Feri se vyjádřil k videu, na němž je „úplně nahej“

Dominika Feriho se ve čtvrtek na chodbě soudu pokusil napadnout muž. Bývalý poslanec TOP 09 je obžalován ze dvou znásilnění a jednoho pokusu o něj. Před soudem vypovídaly dvě další poškozené ženy a znalec. Hlavní líčení bylo neveřejné, pokračovat bude na konci dubna. Feri již dříve obvinění označil za nepravdivá. Rovněž se vyjádřil k videu, které se před časem objevilo na internetu a v němž říká, že je „úplně nahej“.

Odborníci o brutálním útoku v Ústí: Agresorka mohla dívku zabít. Napadená je zpět v ústavu

Útočnice mohla svou kamarádku i zabít. Shodli se na tom záchranáři i profesionální zápasníci, kteří viděli video z brutálního napadení v Ústí nad Labem. Podobné útoky tam nejsou ojedinělé a mladiství pachatelé často zůstávají bez trestu. Napadená je už zpátky v ústavu, ze kterého utekla. Rvačka měla propuknout kvůli pomluvám.