reklama

Do Česka se vrací zahraniční filmaři, které vyhnal koronavirus

Barrandovské ateliéry patří k nejstarším filmovým studiím v Evropě. Natočily se v nich desítky filmů, a to jak domácí, tak i zahraniční produkce. Kulisy teď čekají na první filmové štáby. Do Prahy se totiž konečně vrací i filmové hvězdy, které koronavirus v březnu vyhnal.

reklama

Natáčení se před několika týdny zastavilo ze dne na den i na barrandovském kopci. I sem se teď ale vrací život. „Měla by se sem vrátit marvelovská série Falcon & Winter Soldier, začínáme točit jeden německý projekt a samozřejmě pokračuje natáčení projektu Carnival Raw s Carou Delevingne a Orlandem Bloomem,“ řekl v pořadu ShowTime ředitel Barrandov Studio Petr Tichý.

Zatímco Cara se vrátí, Orlando coby hlavní hvězda historického seriálu po restartu natáčení do Čech nespěchá. Herec už údajně dal produkci vědět, že se chce věnovat rodinným povinnostem, se zpěvačkou Katy Perry totiž čekají potomka. Natáčení bude kvůli tomu zřejmě kráceno. Kdy se Orlando do Prahy vrátí, momentálně nikdo netuší. Podle Petra Tichého to zatím vypadá tak, že se bude série upravovat a možná dojde i ke zkrácení.

Praha patří mezi nejvyhledávanější lokace pro hollywoodské filmaře. Zahraniční produkce se chtějí brzy vrátit. Jaké je tajemství oblíbenosti českých filmových profesionálů? Zlaté české ručičky. Řemeslníci totiž umí vyrobit úplně všechno, co filmaři k natáčení potřebují – rekvizity, kostýmy i kulisy.

K tématu

Tagy: Česká republika filmy natáčení kulisy

Další hlavní zprávy

Za sobotu přibylo 717 případů covidu. Od září jsme se poprvé dostali pod tisícovku
Mám hodně protilátek na covid a nechci se očkovat. Budu moct cestovat?
Odtrhne se Skotsko od Británie? Stoupenci nezávislosti získali v parlamentu většinu
reklama
reklama
Jágr vs. děti. Proč jsi nosil dlouhé vlasy jako holka? ptaly se drsně legendy

Hokej

Domácí zpravodajství

Váleční veteráni dostanou od prezidenta dárek. Musí za něj ale předtím zaplatit
Další články
reklama
reklama