reklama

Do Česka se vrací zahraniční filmaři, které vyhnal koronavirus

Barrandovské ateliéry patří k nejstarším filmovým studiím v Evropě. Natočily se v nich desítky filmů, a to jak domácí, tak i zahraniční produkce. Kulisy teď čekají na první filmové štáby. Do Prahy se totiž konečně vrací i filmové hvězdy, které koronavirus v březnu vyhnal.

reklama

Natáčení se před několika týdny zastavilo ze dne na den i na barrandovském kopci. I sem se teď ale vrací život. „Měla by se sem vrátit marvelovská série Falcon & Winter Soldier, začínáme točit jeden německý projekt a samozřejmě pokračuje natáčení projektu Carnival Raw s Carou Delevingne a Orlandem Bloomem,“ řekl v pořadu ShowTime ředitel Barrandov Studio Petr Tichý.

Zatímco Cara se vrátí, Orlando coby hlavní hvězda historického seriálu po restartu natáčení do Čech nespěchá. Herec už údajně dal produkci vědět, že se chce věnovat rodinným povinnostem, se zpěvačkou Katy Perry totiž čekají potomka. Natáčení bude kvůli tomu zřejmě kráceno. Kdy se Orlando do Prahy vrátí, momentálně nikdo netuší. Podle Petra Tichého to zatím vypadá tak, že se bude série upravovat a možná dojde i ke zkrácení.

Praha patří mezi nejvyhledávanější lokace pro hollywoodské filmaře. Zahraniční produkce se chtějí brzy vrátit. Jaké je tajemství oblíbenosti českých filmových profesionálů? Zlaté české ručičky. Řemeslníci totiž umí vyrobit úplně všechno, co filmaři k natáčení potřebují – rekvizity, kostýmy i kulisy.

Tagy:

Hlavní zprávy

Účinnost vakcín rychle slábne. Posilovací dávka ale rapidně zvyšuje ochranu, i u omikronu
Koronavirus

Účinnost vakcín rychle slábne. Posilovací dávka ale rapidně zvyšuje ochranu, i u omikronu

Varianta omikron v posledních dnech v Česku přebírá vládu. Z britské studie UK Health Security Agency vyplývá, že účinnost očkovacích látek proti symptomatickému průběhu nemoci je u varianty omikron výrazně nižší než u varianty delta. Ochrana navíc rychle slábne. Vakcíny ale dál spolehlivě chrání člověka před tím, že skončí s těžkým průběhem v nemocnici. V případě přeočkovaní klesá riziko hospitalizace až o 90 %.

Vydají poslanci Babiše policii kvůli Čapímu hnízdu? Sněmovní výbor projedná její žádost

Sněmovní mandátový a imunitní výbor bude v úterý pokračovat v projednávání žádosti o vydání bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO) k trestnímu stíhání v případu Čapí hnízdo. Posuzovat má i žádost o vydání někdejšího pražského primátora Bohuslava Svobody (ODS) v kauze opencard. Je možné, že výbor už dá doporučení sněmovnímu plénu, jak by mělo o žádostech rozhodnout.

Expert: Žalob ve sportu kvůli covidu může přibývat. U Djokoviče selhali organizátoři

Expert na sportovní právo Jan Šťovíček se v pořadu 360° na CNN Prima NEWS rozpovídal o sporu srbského tenisty Novaka Djokoviče s australskou vládou. Světová jednička nakonec nemohla nastoupit na Australian Open a pokusit se tak přidat 21. grandslamové vítězství. Předmětem sporu mezi Djokovičem a australskou vládou je fakt, že sportovec není očkován proti covidu.

Záhadná nemoc postihuje mladé lidi v Kanadě. Experti netuší, co vážné potíže způsobuje

Kanadu znepokojuje záhadná nemoc, která postihuje především mladé lidi. Jde o neurologickou chorobu, která se projevuje nespavostí, halucinacemi nebo problémy s myšlením. Oficiální počet nemocných je 48, podle zdrojů webu The Guardian jich ale může být až 150. Experti se přou, co nemoc způsobuje. Podle některých informací se však úřady chystají oznámit, že za vším stála špatná diagnostika.

reklama

Domácí zpravodajství

Farský je vlastizrádce. Jeho stáž v USA je protistátní činnost, zdůrazňuje Okamura

Předseda SPD Tomio Okamura se znovu ostře pustil do poslance Jana Farského (STAN) za jeho osmiměsíční stáž na americké univerzitě v Oregonu. Podle něj politik svým odjezdem, o kterém věděl již před loňskými říjnovými volbami, podvedl voliče. Vzhledem k tomu, co bude Farský v USA studovat, Okamura neváhal v souvislosti s ním použít pojem „vlastizrádce“.

Počet křesťanů klesá, raduje se Pirát. Církev má podle něj špatný vliv na společnost

Počet křesťanů hlásících se ke katolické církvi se za posledních deset let snížil o 340 tisíc, vyplývá to z dat Českého statistického úřadu. V pondělí v podvečer na to upozornil pražský pirátský radní pro bydlení Adam Zábranský s tím, že to není špatná zpráva. Katolická církev v Česku pod vedením kardinála Dominika Duky má podle něj na společnost negativní vliv.

reklama