Legendární filmová auta: Na výstavě v Los Angeles nechybí Batmobil ani Jokermobil

Legendární výstava filmových automobilů v Los Angeles

Kdo by netoužil po tom, svézt se v autech, ve kterých se proháněli filmoví hrdinové. Nadčasové vozy, kterým dominuje třeba ikonický Batmobil ze ságy o Batmanovi nebo nezapomenutelný DeLorean z Návratu do budoucnosti. Na výstavě v Los Angeles jsou k vidění skoro všechny — obdivovat tam můžete přes 40 legend z 20 filmů.

V jednom z největších automobilových muzeí na světě je vystaveno 50 aut, která figurovala v kultovních sci-fi a fantasy snímcích. Bouráky z kultovních filmů jako Batman, Návrat do budoucnosti, Knight Rider, Star Wars nebo Cars jsou unikátní i tím, že některé repliky byly postaveny jen pro LA muzeum.

V největším muzeu aut na světě stojí hned dva Batmobily, které se staly doslova legendou. Nejen Batman ale ve svém televizním seriálu jezdil autem. Je zde i jistá barevná bizarnost pod názvem The Jokermobile. V tomto autě nejezdil jen proslulý Joker. Vůz byl původně vyroben pro film Elvise Presleyho Easy Come, Easy Go.

V muzeu nechybí ani červený Lexus z filmu Minority Report, vozy z posledního Šíleného Maxe nebo speciálně nalakovaný Ford Explorer z Jurského parku. Na místě je i Pontiac Firebird, který se může pyšnit účastí ve filmu Knight Rider, a i McQueen ze slavného animovaného snímku Cars se zhmotnil v reálném světě naprosto dokonale.

Tagy: