reklama

Legendární filmová auta: Na výstavě v Los Angeles nechybí Batmobil ani Jokermobil

Kdo by netoužil po tom, svézt se v autech, ve kterých se proháněli filmoví hrdinové. Nadčasové vozy, kterým dominuje třeba ikonický Batmobil ze ságy o Batmanovi nebo nezapomenutelný DeLorean z Návratu do budoucnosti. Na výstavě v Los Angeles jsou k vidění skoro všechny — obdivovat tam můžete přes 40 legend z 20 filmů.

reklama

V jednom z největších automobilových muzeí na světě je vystaveno 50 aut, která figurovala v kultovních sci-fi a fantasy snímcích. Bouráky z kultovních filmů jako Batman, Návrat do budoucnosti, Knight Rider, Star Wars nebo Cars jsou unikátní i tím, že některé repliky byly postaveny jen pro LA muzeum.

V největším muzeu aut na světě stojí hned dva Batmobily, které se staly doslova legendou. Nejen Batman ale ve svém televizním seriálu jezdil autem. Je zde i jistá barevná bizarnost pod názvem The Jokermobile. V tomto autě nejezdil jen proslulý Joker. Vůz byl původně vyroben pro film Elvise Presleyho Easy Come, Easy Go.

V muzeu nechybí ani červený Lexus z filmu Minority Report, vozy z posledního Šíleného Maxe nebo speciálně nalakovaný Ford Explorer z Jurského parku. Na místě je i Pontiac Firebird, který se může pyšnit účastí ve filmu Knight Rider, a i McQueen ze slavného animovaného snímku Cars se zhmotnil v reálném světě naprosto dokonale.

Další hlavní zprávy

Domácí

Americká armáda projede Českem. Přesun tří konvojů bude trvat několik dní

Americká armáda projede Českem. Přesun tří konvojů bude trvat několik dní

Přes Česko přejedou od 22. do 26. května tři konvoje amerických vojáků směřujících z Německa na mezinárodní cvičení severoatlantické aliance (NATO) v Maďarsku. Bude v nich 600 vojáků a 190 kusů techniky. Přesuny po dálnicích jsou naplánovány na večer a brzké ráno, aby neomezovaly běžný provoz. Po stejné trase se jednotky USA budou vracet v půlce června, informoval ve středu v tiskové zprávě Generální štáb Armády ČR. Američtí vojáci se na alianční cvičení NATO Defender Europe přesunují přes Česko pravidelně od roku 2015. Výjimkou byl loňský rok, kdy se cvičení nekonalo.

Rodinná oslava jako ohnisko zmutovaného viru. Na Opavsku skončilo 25 lidí v karanténě
Za průjezd Prahou si zaplatíme. Vedení města odkleplo plán na zavedení mýta
Počty nakažených rapidně klesají. V úterý bylo o 740 případů méně než před týdnem
Fotka kosí rodinky zvítězila v Czech Nature Photo. Vznikla na toaletě, říká autor
Žena šla na potrat, přesto se jí narodilo živé dítě. Bylo to mučení, popisuje
Ambice Entropiqu prudce rostou. Esport tým angažoval Rusy, chce se rvát o 40 milionů
reklama
reklama
Kde udělali soudruzi z Hradu chybu? Sociální sítě zaplavily vtipy na kelímkovou pietu

Sociální sítě

Domácí zpravodajství

Chronický únavový syndrom vzal Šimonovi veškerou energii. Léčba neexistuje
Zahrádky bez wifi zůstanou. Zabrání to šíření viru, vzkazuje ministerstvo
Hřib o změně stavebního zákona: Vláda vymýšlí experiment, který nemá obdoby
Další články
reklama
reklama