reklama

Legendární filmová auta: Na výstavě v Los Angeles nechybí Batmobil ani Jokermobil

Kdo by netoužil po tom, svézt se v autech, ve kterých se proháněli filmoví hrdinové. Nadčasové vozy, kterým dominuje třeba ikonický Batmobil ze ságy o Batmanovi nebo nezapomenutelný DeLorean z Návratu do budoucnosti. Na výstavě v Los Angeles jsou k vidění skoro všechny — obdivovat tam můžete přes 40 legend z 20 filmů.

reklama

V jednom z největších automobilových muzeí na světě je vystaveno 50 aut, která figurovala v kultovních sci-fi a fantasy snímcích. Bouráky z kultovních filmů jako Batman, Návrat do budoucnosti, Knight Rider, Star Wars nebo Cars jsou unikátní i tím, že některé repliky byly postaveny jen pro LA muzeum.

V největším muzeu aut na světě stojí hned dva Batmobily, které se staly doslova legendou. Nejen Batman ale ve svém televizním seriálu jezdil autem. Je zde i jistá barevná bizarnost pod názvem The Jokermobile. V tomto autě nejezdil jen proslulý Joker. Vůz byl původně vyroben pro film Elvise Presleyho Easy Come, Easy Go.

V muzeu nechybí ani červený Lexus z filmu Minority Report, vozy z posledního Šíleného Maxe nebo speciálně nalakovaný Ford Explorer z Jurského parku. Na místě je i Pontiac Firebird, který se může pyšnit účastí ve filmu Knight Rider, a i McQueen ze slavného animovaného snímku Cars se zhmotnil v reálném světě naprosto dokonale.

Další hlavní zprávy

Filmy

7 nejlepších skladeb Ennia Morriconeho. Zavzpomínejte na geniálního skladatele

7 nejlepších skladeb Ennia Morriconeho. Zavzpomínejte na geniálního skladatele

Legendární skladatel Ennio Morricone zemřel, ale zůstává po něm životní dílo, jemuž snad žádný autor filmové hudby nemůže konkurovat. Podívejme se na sedmero skladeb, díky nimž bude pamatován nejvýrazněji. Filmy jako Tenkrát na Západě, Hodný, zlý a ošklivý anebo Mise totiž obsahují kompozice, které dalece přesahují sféru filmu.

reklama
Jana Husa mohl zachránit knihtisk, ten ale přišel až 40 let po jeho upálení
Slovinsko od úterý vrací ČR mezi bezpečné země. Výjimkou je Moravskoslezský kraj
Opilá a zdrogovaná řidička zabila při nehodě policistu, další dva jsou těžce zranění
reklama
reklama
Je vaše dovolená ohrožena kvůli koroně? Horníci za to nemůžou. Selhal stát

Názory

Domácí zpravodajství

Přes týden nás čeká polojasno a teploty do 25 stupňů. V pátek přijdou bouřky
Další články
reklama
reklama