CNN Prima News Česká republika

Česká republika

Výpis příspěvků ke štítku „Česká republika“

Masaryk se choval jako monarcha. Kvůli němu jsou čeští prezidenti mocnější, míní experti

28. října 2022 14:52

Experti ve studiu CNN Prima NEWS při příležitosti vzniku samostatné Československé republiky rozebírali, jakou roli hráli českoslovenští a čeští prezidenti v minulosti a jakou funkci mají dnes. Historik Michal Macháček a ředitel Občanského institutu Roman Joch se shodli, že Tomáš Garrigue Masaryk vystupoval jako monarcha, čímž ovlivnil všechny další vládce včetně Miloše Zemana.

Zachrání Česko plynařská velmoc? Kontrakt s Katarem má háčky, je třeba mít se na pozoru

8. října 2022 09:12

Česká republika projevuje zájem o odebírání zkapalněného zemního plynu z Kataru. Mohla by se tak zařadit po bok dalších evropských zemí jako Itálie, Španělsko nebo Polsko. Jenže emirát není charitativní podnik a moc dobře ví, že je v jednání s Evropou, natož s Českem na koni. Navíc je zvyklý si své zákazníky uvázat na několik desetiletí. Co se jeví výhodné dnes, nemusí být výhodné za pár let.

Šokující zpovědi Rusů prchajících před mobilizací: Pokud si musím zlomit ruku, udělám to

3. října 2022 10:07

Mužům v Rusku jsou doručovány povolávací rozkazy na frontu. Někteří občané se rozloučili s rodinami a zamířili bojovat na Ukrajinu. Jiní se naopak snaží ze země uprchnout a vyhnout se tak bojům. Osmadvacetiletému Kirillovi se podařilo utéct do Kazachstánu. Pětadvacetiletý Konstantin žije v Moskvě a domnívá se, že už se z Ruska nedostane. Klidně si zlomím ruku, abych se vyhnul mobilizaci, prohlásil Konstantin.

Ženy v ČR pracují na plný úvazek třikrát častěji než v západní Evropě. Trh práce nabízí změnu

28. září 2022 08:05

V České republice je proti zemím ze západní Evropy stále nízký podíl pracujících žen na částečný úvazek. V Česku jej využívá zhruba deset procent žen, zatímco průměr v západní Evropě je 35 procent, vyplývá z dat Eurostatu. Tradičně jsou částečné úvazky nejvíce rozšířeny v Nizozemsku, kde takto pracují tři čtvrtiny žen. V Německu nebo Rakousku se podíl žen s částečným úvazkem blíží polovině.

Popularita Alžběty II. v Česku Brity překvapuje, říká expert. Popsal význam místa pohřbu

19. září 2022 10:42

Velkou Británii v pondělí čeká nabitý den. Po 60 letech se zde koná státní pohřeb. Na ten se do Spojeného království jela podívat i řada Čechů. Vztah tuzemských občanů k britské královské rodině popsal pro CNN Prima NEWS Tomáš Vokáč, výkonný ředitel programu Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu pro Českou republiku.

Vážná nehoda zastavila provoz na dálnici D2. Do nemocnice musely i dvě těžce zraněné děti

11. září 2022 16:40

Nehoda dvou osobních aut a dodávky zastavila v neděli odpoledne na téměř dvě hodiny dopravu na 22. kilometru dálnice D2 z Brna na Lanžhot. Při nehodě se zranili dva dospělí a dvě děti. Informovali o tom mluvčí policistů, záchranářů a hasičů. Policisté odkláněli dopravu na sjezdu 11 u Blučiny, zpět na dálnici se mohli řidiči vracet u Hustopečí. Odklon dopravy skončil před 16:30, kdy se otevřel jeden pruh.

Kroupy a silný vítr, který lámal stromy. V Česku udeřily bouřky, zastavily provoz letiště

23. července 2022 14:56
Aktualizováno

Hasiči v Praze vyjížděli v sobotu odpoledne kvůli bouřkám zhruba k desítce případů. V Praze 5 v ulici U Pernikářky spadl strom, nikomu se nic nestalo, nevznikly ani škody na majetku. Zhruba na půl hodiny byl pozastaven kvůli bouřce provoz na pražském letišti. Několik výjezdů kvůli bouřce měli i středočeští hasiči. Řekli to Daniel Fík z pražského hasičského sboru, mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková a mluvčí letiště Eva Krejčí.