reklama
CNN Prima News Česká republika

Česká republika

Výpis příspěvků ke štítku „Česká republika“

Dočkáme se pohádkově bílých Vánoc? Meteorologové zveřejnili předpověď pro celou republiku

1. prosince 2021 16:17

Vánoce se sněhovou nadílkou jsou o to pohádkovější. I když by si takové svátky určitě každý přál, ani meteorologové neumějí sníh s jistotou předpovědět. Statistický přehled Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) však znázorňuje pravděpodobnost „bílých Vánoc“ na horách i v jednotlivých městech republiky.

Česko v životní úrovni překonalo Španělsko. Má i nejnižší nezaměstnanost v EU

29. listopadu 2021 16:02

Životní úroveň v Česku se i přes pandemii koronaviru přiblížila loni průměrné úrovni zemí EU. Hrubý domácí produkt na obyvatele v paritě kupní síly stoupl loni na 94 % EU z předchozích 92 %. Česko je tak na úrovni Itálie a nad úrovní Portugalska (77 %) a Španělska (86 %). Vyplývá to z údajů, které v pondělí zveřejnil Český statistický úřad. Nejnižší byla tato úroveň v Bulharsku, kde činila 55 % průměru EU. Nejvyšší úroveň pak má s 266 % Lucembursko.

Konec týdne přinese první sněhovou nadílku. Pozor na náledí, varují meteorologové

25. listopadu 2021 09:06

Konec pracovního týdne přinese první výraznější sněhovou nadílku. Sněhové přeháňky zprvu očekávejme zejména na jihovýchodě republiky, postupně, zejména začátkem nového týdne, už bude sněžit na většině území. Denní teploty se budou pohybovat mezi 0 až 5 °C. Meteorologové pak varují před náledím, které se může tvořit zejména v dopoledních hodinách.

PRŮZKUM: Nejvíce lidí v republice fandí Slavii, u Pražanů je ale jasným vítězem Sparta

24. listopadu 2021 05:55

O víkendu Slavia navýšila náskok v čele ligové tabulky a zadělává na čtvrtý titul v řadě. Podle průzkumu agentury Kantar CZ by z toho mělo mít radost největší množství lidí, kteří v tuzemsku sledují fotbal. Právě „sešívání“ mají v České republice aktuálně nejvíce fanoušků. Zajímavé je, že z nich procentuálně nejvýraznější část nebydlí v Praze ani Středočeském kraji, ale v jižních Čechách.

Do jara zemře s covidem v Evropě půl milionu lidí, varuje WHO. Žádá přísnější opatření

22. listopadu 2021 17:01

Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) je momentální covidová situace v Evropě kritická a je nutné udělat další nutná opatření. Povinné očkování pro všechny po vzoru Rakouska by ale mělo být až poslední možností. Pokud se však snaha bojovat s pandemií nezvýší, hrozí kontinentu do března půl milionu úmrtí způsobených koronavirem.

Mimořádné zvýšení důchodů je blízko, slibuje Babiš. O kolik se penze zvýší?

21. listopadu 2021 19:38

Podruhé v historii České republiky se schyluje k mimořádné valorizaci důchodů kvůli rostoucí inflaci. Dosluhující premiér Andrej Babiš v neděli připomněl dřívější slova ministryně financí Aleny Schillerové, že pokud se bude růst cen pohybovat nad pěti procenty, bude aplikován speciální mechanismus. Senioři by pak od června 2022 dostali až o 730 korun měsíčně více.

Přeočkování po pěti měsících místo šesti už od prosince, oznámil Babiš. Koho se to týká?

21. listopadu 2021 17:49

Pro lidi od 60 let a chronicky nemocné bude od 1. prosince možné přeočkování třetí dávkou vakcíny proti covidu už po pěti měsících od ukončené vakcinace. Nyní je interval šest měsíců. Ve svém internetovém pořadu Čau lidi to v neděli řekl premiér v demisi Andrej Babiš (ANO). Ukončené očkování má v Česku 6,2 milionu lidí, třetí, posilující dávku, zatím dostalo zhruba 621 000 lidí.

reklama