CNN Prima News dokument

dokument

Výpis příspěvků ke štítku „dokument“

Rodiče mají zajímavý toxický vztah, říká Anička Slováčková. Promluvila i o vlastní svatbě

Herečka a zpěvačka Anna Slováčková začala veřejně mluvit o svatbě. Objevila se mimo jiné i na premiéře dokumentu o svém otci Felixi Slováčkovi. Ten prý vždy plnil své otcovské povinnosti na sto procent vzhledem k ní i synovi Felixovi Slováčkovi mladšímu. Vztah jejich rodičů je ovšem podle ní „zajímavě toxický“, ač zažívají bouřlivá období, nakonec bez sebe nedají ani ránu.

Pachuť po zisku prvního Oscara pro Ukrajinu. Přál bych si tento film nenatočit, řekl režisér

Ukrajina může slavit vítězství na filmovém poli, byť ve stínu války. Právě surový dokumentární snímek 20 dní v Mariupolu, který nešetří drastickými záběry z Rusy obléhaného města, získal uznání kritiků z řad Akademie. Jde o historicky prvního Oscara pro ukrajinské filmaře, třebaže pro ně jde o hořké vítězství. „Přál bych si, abych tento film nikdy nenatočil. Abych to mohl vyměnit za to, že Rusko nikdy nezaútočilo na Ukrajinu,“ pronesl při přebírání sošky režisér a kameraman Mstyslav Černov.

O kapitulaci Německa věděl dřív než zbytek světa. 50 let musel o dešifrovaném vzkazu mlčet

Bernard Morgan slavil 18. narozeniny v den, kdy se přihlásil do armády. O dva roky později se jako nejmladší seržant Royal Air Force (RAF) vylodil se svou jednotkou na Den D v Normandii. A byl to právě mladý dešifrant kódů, který o zhruba 48 hodin dříve než zbytek světa věděl, že 2. světová válka končí. Rozluštěnou německou zprávu, o níž 50 let nesměl promluvit, má dodnes v držení. Nabídky muzeí odmítá, chce, aby si tuto část historie po jeho smrti uchovala rodina. Veterán – který za skutečné hrdiny považuje padlé vojáky, letce, námořníky a civilisty – 7. února oslavil 100. narozeniny.

Vémola o podlém útoku: Někdo skoupil vstupenky na můj film, aby kino zůstalo poloprázdné

Už několik let je v českém MMA světě nejvíc rušno kolem jednoho jména. Karlos Vémola zkrátka jako málokdo umí poutat pozornost nejen napříč sporty, ale i skrze showbyznys. Kromě toho, že se v červnu Terminátor utká se slovenským velikánem Attilou Véghem, což je souboj, který chce vidět skoro každý, o bojovníkovi z Olomouce jde v kinech film. A ten zajímá nejen fanoušky, ale i nepřejícné. „Někomu ležím tak v žaludku, že si koupil padesát vstupenek, aby tam nikdo nepřišel a sál byl poloprázdný,“ řekl Vémola v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Clinton si potrpí na mladé holky, uvádí spisy v kauze Epstein. Soud je odtajnil

Princ Andrew, Bill Clinton, Donald Trump, Kevin Spacey nebo Stephen Hawking – jen krátký výčet jmen osobností ze světa politiky a showbyznysu, která se objevila v odtajněných spisech týkajících se amerického finančníka a sexuálního predátora Jeffreyho Epsteina, jeho vztahu s Ghislaine Maxwellovou a údajných obětí sexuálního zneužívání nezletilých dívek. Z uvedených prominentů není v kauze nikdo obviněn, probírají se pouze jejich styky s Epsteinem.

Putinově vyzývatelce zatrhli kandidaturu kvůli chybám v žádosti. Stane se to, předjímal Just

Ruská ústřední volební komise nepovolí sběr podpisů na podporu ruské novinářky Jekatěriny Duncovové, která se v prezidentských volbách příští rok na jaře chystala postavit dlouholetému prezidentovi Vladimiru Putinovi. Komise své sobotní rozhodnutí zdůvodnila argumentem, že v příslušné žádosti týkající se její kandidatury je více než 100 chyb. Podle webu stanice Rádia Svobodná Evropa to znamená, že komise Duncovové kandidovat ve volbách nepovolila.

Mám vás rád, zamával a skočil. Dokument o smrti 15letého Romana odkrývá další smutné detaily

Předtím, než skočil ze střechy školy, se 15letý Roman přišel do třídy rozloučit se svými spolužáky. „Měl jsem vás rád,“ měl říci. Poslední slova kamarádům, rozhovor s otcem těsně před sebevraždou nebo to, jak žák deváté třídy prožíval ponižování od spolužaček. To a mnohem více odhalil reportér televize JOJ Rasťo Striško při natáčení dokumentu, který tragédii v Parchovanech na Slovensku rozebírá do podrobností. Vedení školy ani její zřizovatel nabízený prostor k vyjádření nevyužili.