reklama

Pašeračka Tereza se místo devíti let v pákistánské věznici chystá domů

Tereza Hlůšková se po rozsudku neubránila slzám. Měla si odsedět téměř devět let v pákistánské věznici.
Foto: Profimedia.cz

Češka Tereza Hlůšková je už déle než dva a půl roku uvězněna v pákistánském vězení. Nikdy ale nepřestala bojovat a doufala, že její trest bude zmírněn. Měla si ale odsedět téměř devět let. Možná už přestala doufat, že by se s právní pomocí dostala z vězení dřív, a čekala jen na zázrak. Ten se možná dostaví.

reklama

Tereza si podle rozsudku měla odsedět osm let a osm měsíců za mřížemi v pákistánském Láhauru za pašování devíti kilogramů heroinu. Z počátku se na soudních stáních ukazovala hezky oděná, se slunečními brýlemi a s úsměvem na tváři. Smích ji ale brzy přešel a začalo jít do tuhého. V reportážích pákistánských médií už byla viděna často v slzách.

K tématu

Nyní jí ale svitla velká naděje, že by mohla být brzy doma. Podle Blesku nařídil pákistánský nejvyšší soud propuštění všech odsouzených žen na svobodu. Tamní premiér Imran Chán údajně nařídil, aby tento proces proběhl co nejrychleji. Nařízení by se tedy mohlo vztahovat i na českou pašeračku.

„Premiér Imran Chán učinil velké oznámení o propuštění uvězněných žen. Nařídil propuštění stíhaných vězeňkyň. Vyžádal si rovněž zprávy o uvězněných cizinkách,“ sdělil Blesku Ali Aršád z Aršád Dunya News. Podle něj bude mít Tereza další stání už v polovině září.

O amnestii v Pákistánu se však objevily informace pouze v tamních médiích. Měla by se ale týkat převážně žen s dobrých, chováním, což podle novináře Aršáda je i Tereza. Věří také, že by Češka mohla letošní Vánoce strávit už v kruhu rodinném.

/ fotografií

Terezu Hlůškovou zadrželi celníci v pákistánském Láhauru 10. ledna 2018 poté, co prošla přes dvě kontroly. Měla namířeno do Irska, v kufru u ní ale našli devět kilogramů heroinu. Podle místních novin byla hodnota drog vyčíslena na 24 milionů korun. Tereza několikrát žádala o propuštění z pákistánské vazby na kauci, ale marně.

V Pákistánu jsou za pašování drog i tresty smrti, a tak Češka mohla být jen ráda, že se na cizince zpravidla nevztahuje. Nadále tvrdí, že je nevinná.

Podívejte se, jak Terezu v roce 2018 zadrželi s devíti kilogramy heroinu v zavazadle:

Tagy: heroin pašerák Pákistán amnestie vězení Tereza Hlůšková
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Jan Blatný

Pondělní rozvolňování je 50 na 50, nejsem optimistický, přiznal ministr Blatný

Pondělní rozvolňování je 50 na 50, nejsem optimistický, přiznal ministr Blatný

Ještě před čtyřmi dny byl ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) téměř přesvědčen, že v pondělí 30. listopadu se Česká republika dostane na stupeň tři v systému PES a že doje k dalšímu rozvolňování opatření. Ve čtvrtečních Dvaceti minutách Radiožurnálu ale přiznal, že už tak optimistický není. Vidí to 50 na 50. Řada krajů má vysoké počty nakažených a optimální podle něj nejsou ani čísla hospitalizovaných pacientů. Vláda o rozvolnění rozhodne nejpozději v neděli.

reklama
Lékař bije na poplach. Ukazuje, co vidí lidé s covidem těsně před smrtí
Prima zakládá sbírku na podporu sestřiček v první linii. Přispět můžete i vy
Čísla neklesají tak, jak vláda doufala. Rozvolňovat musíme s rozmyslem, říká Babiš
reklama
reklama
Šílenství kvůli Maradonovi. Rozloučit se přišly tisíce lidí, prolamovaly zátarasy

Fotbal

Domácí zpravodajství

Koronavirus stál Českou poštu 750 milionů. Propustí stovky zaměstnanců
Další články
reklama
reklama