reklama

Pašeračka Tereza se místo devíti let v pákistánské věznici chystá domů

Češka Tereza Hlůšková je už déle než dva a půl roku uvězněna v pákistánském vězení. Nikdy ale nepřestala bojovat a doufala, že její trest bude zmírněn. Měla si ale odsedět téměř devět let. Možná už přestala doufat, že by se s právní pomocí dostala z vězení dřív, a čekala jen na zázrak. Ten se možná dostaví.

reklama

Tereza si podle rozsudku měla odsedět osm let a osm měsíců za mřížemi v pákistánském Láhauru za pašování devíti kilogramů heroinu. Z počátku se na soudních stáních ukazovala hezky oděná, se slunečními brýlemi a s úsměvem na tváři. Smích ji ale brzy přešel a začalo jít do tuhého. V reportážích pákistánských médií už byla viděna často v slzách.

Nyní jí ale svitla velká naděje, že by mohla být brzy doma. Podle Blesku nařídil pákistánský nejvyšší soud propuštění všech odsouzených žen na svobodu. Tamní premiér Imran Chán údajně nařídil, aby tento proces proběhl co nejrychleji. Nařízení by se tedy mohlo vztahovat i na českou pašeračku.

„Premiér Imran Chán učinil velké oznámení o propuštění uvězněných žen. Nařídil propuštění stíhaných vězeňkyň. Vyžádal si rovněž zprávy o uvězněných cizinkách,“ sdělil Blesku Ali Aršád z Aršád Dunya News. Podle něj bude mít Tereza další stání už v polovině září.

O amnestii v Pákistánu se však objevily informace pouze v tamních médiích. Měla by se ale týkat převážně žen s dobrých, chováním, což podle novináře Aršáda je i Tereza. Věří také, že by Češka mohla letošní Vánoce strávit už v kruhu rodinném.

Terezu Hlůškovou zadrželi celníci v pákistánském Láhauru 10. ledna 2018 poté, co prošla přes dvě kontroly. Měla namířeno do Irska, v kufru u ní ale našli devět kilogramů heroinu. Podle místních novin byla hodnota drog vyčíslena na 24 milionů korun. Tereza několikrát žádala o propuštění z pákistánské vazby na kauci, ale marně.

V Pákistánu jsou za pašování drog i tresty smrti, a tak Češka mohla být jen ráda, že se na cizince zpravidla nevztahuje. Nadále tvrdí, že je nevinná.

Podívejte se, jak Terezu v roce 2018 zadrželi s devíti kilogramy heroinu v zavazadle:

Tagy:

Hlavní zprávy

Při explozi domu v Liberci se zranilo 10 lidí včetně dětí. Někteří mají popáleniny
Požáry

Při explozi domu v Liberci se zranilo 10 lidí včetně dětí. Někteří mají popáleniny

Zranění po čtvrtečním ranním výbuchu v bytovém domě na okraji Liberce s následným požárem utrpělo deset lidí, mezi nimi i děti. Zranění jedné ženy je vážné, s popáleninami ji vrtulník přepravil do vinohradské nemocnice v Praze. V třípatrovém domě v Kateřinské ulici bylo v době výbuchu 15 lidí. Příčina a výše škod se bude teprve zjišťovat. Řekli to mluvčí záchranné služby a hasičů. Regionální mluvčí policie Vojtěch Robovský na webu policie uvedl, že přijali oznámení o možném výbuchu propanbutanové lahve.

Jste parodie na politika, vysmál se Topolánek Šlachtovi. Šéf Přísahy si to nenechal líbit

Expremiér Mirek Topolánek se na sociálních sítích ostře pustil do bývalého policisty Roberta Šlachty poté, co předseda Přísahy označil kandidáta na nového policejního prezidenta Martina Vondráška za kamaráda ODS a jeho případné jmenování za politizaci policie. Topolánek Šlachtovi mimo jiné sdělil, že je „parodií na politika“. Jeho poznámka nezůstala bez odezvy.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Exkluzivní speciál můžete sledovat v neděli 30. ledna od 20:00 na CNN Prima NEWS i přímo zde v článku. A ve 22:30 bude druhá hodina mimořádně i na Primě.

Proti jadernému odpadu se postavím se samopalem v ruce: Obec na Vysočině úložiště nechce

Štamgast z hospody U kostela slibuje, že bude vesnici bránit se samopalem v ruce. Úložiště jaderného odpadu odmítají i farář se starostou. Vítejte v Rudíkově na Vysočině, dědině stojící na mohutném žulovém bloku. A právě do téhle skály by stát rád vyhloubil podzemní sklad pro vyhořelé palivo z atomových elektráren. „Nedovolíme to,“ říkají v Rudíkově. Mají ale reálnou šanci gigantické stavbě zabránit?

I příznaky zmutovaly. Místo úplné ztráty způsobuje omikron otupělost čichu. Co dalšího?

Britští vědci upozornili na řadu varovných příznaků signalizujících, že jste v počátečním stadiu nákazy omikronem. Jedná se například o bolest v krku, bolest hlavy, pocení, a to zejména v noci, a bolest uší. U mnohých pacientů omikron způsobuje i problémy s čichem, což byl jeden z prvních příznaků i předchozích variant, jenže tentokrát se projevuje trochu jinak.

reklama

Domácí zpravodajství

Nemůžeme si vyskakovat, covid jsme nezvládli. Bez očkování by to byl masakr, říká Kubek

Změn ve vládních opatřeních je už tolik, že je nejde všechny sledovat. Už se v nich neorientuju, přiznal šéf České lékařské komory Milan Kubek. V pořadu 360° upozornil, že i když některé evropské země už začaly rozvolňovat, se situací v České republice se dění v zahraničí srovnávat nedá kvůli menší proočkovanosti. „Nejsme zemí, která by si mohla dovolit příliš vyskakovat,“ řekl na CNN Prima NEWS.

reklama