reklama

Pašeračka Tereza se místo devíti let v pákistánské věznici chystá domů

Tereza Hlůšková se po rozsudku neubránila slzám. Měla si odsedět téměř devět let v pákistánské věznici.
Zdroj: Profimedia.cz

Češka Tereza Hlůšková je už déle než dva a půl roku uvězněna v pákistánském vězení. Nikdy ale nepřestala bojovat a doufala, že její trest bude zmírněn. Měla si ale odsedět téměř devět let. Možná už přestala doufat, že by se s právní pomocí dostala z vězení dřív, a čekala jen na zázrak. Ten se možná dostaví.

reklama

Tereza si podle rozsudku měla odsedět osm let a osm měsíců za mřížemi v pákistánském Láhauru za pašování devíti kilogramů heroinu. Z počátku se na soudních stáních ukazovala hezky oděná, se slunečními brýlemi a s úsměvem na tváři. Smích ji ale brzy přešel a začalo jít do tuhého. V reportážích pákistánských médií už byla viděna často v slzách.

K tématu

Nyní jí ale svitla velká naděje, že by mohla být brzy doma. Podle Blesku nařídil pákistánský nejvyšší soud propuštění všech odsouzených žen na svobodu. Tamní premiér Imran Chán údajně nařídil, aby tento proces proběhl co nejrychleji. Nařízení by se tedy mohlo vztahovat i na českou pašeračku.

„Premiér Imran Chán učinil velké oznámení o propuštění uvězněných žen. Nařídil propuštění stíhaných vězeňkyň. Vyžádal si rovněž zprávy o uvězněných cizinkách,“ sdělil Blesku Ali Aršád z Aršád Dunya News. Podle něj bude mít Tereza další stání už v polovině září.

O amnestii v Pákistánu se však objevily informace pouze v tamních médiích. Měla by se ale týkat převážně žen s dobrých, chováním, což podle novináře Aršáda je i Tereza. Věří také, že by Češka mohla letošní Vánoce strávit už v kruhu rodinném.

/ fotografií

Terezu Hlůškovou zadrželi celníci v pákistánském Láhauru 10. ledna 2018 poté, co prošla přes dvě kontroly. Měla namířeno do Irska, v kufru u ní ale našli devět kilogramů heroinu. Podle místních novin byla hodnota drog vyčíslena na 24 milionů korun. Tereza několikrát žádala o propuštění z pákistánské vazby na kauci, ale marně.

V Pákistánu jsou za pašování drog i tresty smrti, a tak Češka mohla být jen ráda, že se na cizince zpravidla nevztahuje. Nadále tvrdí, že je nevinná.

Podívejte se, jak Terezu v roce 2018 zadrželi s devíti kilogramy heroinu v zavazadle:

Tagy: heroin pašerák Pákistán amnestie vězení Tereza Hlůšková
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Vláda

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu

  • Aktualizováno

Vláda od pondělí na tři týdny výrazně omezí pohyb osob. Pro cesty do zaměstnání mimo okres bude potřeba například potvrzení zaměstnavatele. Pro cesty k lékaři a na úřady mimo okres s bydlištěm bude nutné čestné prohlášení či formulář. Nákupy budou možné jen v rámci okresu. Vycházky a běh přes den budou od pondělí možné jen na území obce, nikoli celého okresu. Venčení psů v noci bude možné do 500 metrů od bydliště. Od 1. března budou v ČR uzavřené všechny školy, mateřské školy i dětské skupiny s výjimkou těch při zdravotnických zařízeních.

Březen jako na houpačce. Jarní teploty a slunce vystřídá opět prudké ochlazení
Praktický lékař: Očkování stagnuje, vakcínu jsme začali rozvážet ze zoufalství
Jak hodnotí rok s koronavirem Miloš Zeman a Andrej Babiš? Sledujte nedělní Partii
Velká Babišova rošáda? Blatný a Petříček na cestě z vlády, zdravotnictví by měla ČSSD
reklama
reklama
Promiňte, školku musíme na deset dní zavřít. Jak covid paralyzoval šestičlennou rodinu

Reportáž

Domácí zpravodajství

Hilšer: Výměna ministra nikomu neprospěje. Celá vláda je na ručník, tvrdí Šimetka
Rebelie v ANO. Příspěvek pro lidi v karanténě neprošel i kvůli poslancům hnutí
Další články
reklama
reklama