reklama

Celníkům na pražském letišti pomáhá nový 3D skener. Odhalí drogy i slonovinu

S postupným nárůstem letecké dopravy po ukončení striktních opatření souvisejících s koronavirem úměrně roste i práce celníkům na Letišti Václava Havla v Praze. Spolu s cestujícími totiž přibývají i pašeráci. Nově tak celní správě pomáhá speciální 3D skener.

reklama

Ještě loni na pražském letišti během prázdnin odbavili téměř čtyři miliony cestujících, teď je ale situace jiná. Prostory terminálů jsou z velké části prázdné. I když nebe nad Českem se už pomalu začíná zase plnit dopravními letadly, příletů je zatím poměrně málo.

Letadla, která na ranvej ruzyňského letiště dosednou, ale bývají už zaplněná, a to samozřejmě znamená víc práce pro celníky, kteří jsou připraveni na kontrolu zavazadel i cestujících. A když přibývá cestujících, přímou úměrou přibývá i pašeráků.

Nedávno začalo celníkům na Letišti Václava Havla pomáhat i speciální zařízení. Jde o 3D skener, díky kterému pozorným očím obsluhy neunikne jediný podezřelý předmět. Na to, jak skener funguje, se můžete podívat ve videu.

K tématu

Další hlavní zprávy

Domácí

Prahu zřejmě čekají další střety na demonstracích. Připraveny jsou stovky policistů

Prahu zřejmě čekají další střety na demonstracích. Připraveny jsou stovky policistů

Stovky policistů budou dohlížet na demonstrace, které pořadatelé svolali na středu 28. října do centra Prahy. Protesty či recesistické akce by se měly konat na náměstí Republiky, na Staroměstském náměstí a na Klárově. Demonstranti se chtějí především vyslovit proti vládním opatřením zavedeným kvůli koronavirové epidemii. Policie zatím neočekává, že by protesty skončily násilnými střety, jako se to stalo před devíti dny, sdělil mluvčí pražských policistů Jan Daněk.

Koronavirus

PŘEHLEDNĚ: Začala platit dosud nejtvrdší opatření. Výjimku mají pejskaři. Kdo další?

PŘEHLEDNĚ: Začala platit dosud nejtvrdší opatření. Výjimku mají pejskaři. Kdo další?

Od půlnoci z úterka na středu 28. října začala v Česku platit dosud nejpřísnější opatření proti šíření koronaviru. Trvat budou přinejmenším do konce nouzového stavu, tedy do 3. listopadu. Vláda zakázala například volný pohyb po deváté hodině večer, provoz maloobchodů v neděli, omezila farmářské trhy a nařídila homeoffice. Jaké mají tato opatření výjimky?

Koronavirus

Další rekord: Přibylo 15 663 případů koronaviru. Kapacity systému jsou ohroženy

Další rekord: Přibylo 15 663 případů koronaviru. Kapacity systému jsou ohroženy

Počet nových případů koronaviru v Česku se po čtyřech dnech vrátil nad 15 000. V úterý potvrzených 15 663 nakažených zhruba o 400 překonalo rekord z minulého pátku. Nemocných je nyní více než 170 000 lidí, většinou s mírným průběhem onemocnění COVID-19. Pokračuje ale nárůst počtu hospitalizovaných a také úmrtí, těch už je 2 547. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

reklama
Velká zelená zeď: Jak vypadá africká vzpoura proti Sahaře a globálnímu oteplování?
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Zákaz vycházení, zavřené obchody, povinný home office. Co vše se mění?

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Každý den distanční výuky škodí všem žákům, upozorňuje neurolog Stránský
Vládní nařízení se dotkla i autoškol. Žákům hrozí opakování a další placení kurzu
Poslední metro v deset večer. Denní provoz pražské MHD se od pondělí zkrátí
Zákaz prodeje alkoholu a lockdown jako v Izraeli. Imunolog Hořejší by opatření přitvrdil
Další články
reklama
reklama