CNN Prima News pašerák

pašerák

Výpis příspěvků ke štítku „pašerák“

Bez řidičáku převezl do Německa na třicet migrantů. 15letý pašerák si ale trest odpykat nemusí

Je nejmladším pašerákem, kterého se německé policii podařilo lapit. Teprve patnáctiletý Syřan Kaled A. řídil letos 18. září přetížený pickup, v němž bylo nacpáno 27 běženců, které vezl do Německa. Okresní soud v Görlitzu (Zhořelci) ho odsoudil ke čtyřem týdnům vězení pro mladistvé. Trest si odpykat nemusí, protože po svém zadržení strávil šest týdnů ve vazbě, píše deník Bild.

Z Česka koridor pro migranty? Kontroly nás ochrání, zní od Starostů. Koten by hranice oplotil

Zavedení namátkových kontrol u hranic nesouviselo pouze se zvyšujícím se počtem migrantů na Slovensku, ale rovněž s tím, jak k problému přistupují okolní státy. Bez tohoto kroku by se z Česka stal koridor pro uprchlíky. Tak se k otázce migrace vyjádřil poslanec Petr Letocha (STAN) v pořadu Zprávy Plus na CNN Prima NEWS. Poslanec Radek Koten (SPD) v souvislosti s tím připustil, že by využití oplocení mezi jednotlivými členskými zeměmi mohlo pomoct při řešení celé situace.

Odročení kvůli kriketovému turnaji i stávce soudců. Jak probíhala kauza Terezy v Pákistánu?

Případ Terezy H. z Uherského Hradiště, která byla v roce 2018 zadržena na letišti v Pákistánu za pašování drog, oblétl svět. I přesto, že několik let strávila ve vazbě a vězení, byla mladá Češka v pondělí zproštěna obžaloby. Soud tak vyhověl jejímu odvolání. Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila časovou osu celé kauzy. Provázely ji i bizarní momenty.

Pašoval v břiše 1,5 kilogramu kokainu. Zadrželi ho celníci na Ruzyni

Více než 120 kapslí s kokainem pašoval ve svých útrobách cizinec, kterého minulý týden v úterý zadrželi celníci na letišti v Praze-Ruzyni. Pětatřicetiletý muž do Česka přiletěl z Madridu. Zda byla droga určena pro český trh, nebo k distribuci v jiné zemi, je předmětem dalšího šetření, uvedla ve středu mluvčí ruzyňských celníků Šárka Miškovská.

18 let za mřížemi! Největší brazilský pašerák si vyslechl konečný rozsudek

Brazilský nejvyšší soud vynesl pravomocný rozsudek nad dvaašedesátiletým Brazilcem, který byl obviněn z pašování zvířat a praní špinavých peněz. Proti trestu se již nemůže odvolat. Za pašování zvířat si Valdivino Honório de Jesus odpyká šest let, za praní špinavých peněz dalších dvanáct. Úřady odhadují, že za posledních dvacet let propašoval téměř čtyři sta tisíc zvířat.