CNN Prima News Donbas

Donbas

Výpis příspěvků ke štítku „Donbas“

Bachmutský mlýnek na maso v praxi. Cesta k městu je plná ruských mrtvol, ukazují záběry

Ukrajinská 3. útočná brigáda zveřejnila video, které ukazuje následky bojů v jižním okolí Bachmutu. Na záběrech pořízených ukrajinským vojákem je vidět nespočet bezvládných těl ruských okupantů. Vzhledem k velkým ztrátám na obou stranách a k míře brutality si bitva u zmíněného doněckého města vysloužila označení „bachmutský mlýnek na maso“. Bližší okolnosti záběrů je v době ruské agrese složité nezávisle ověřit.

Záběry totální zkázy. Z osvobozené Andrijivky nezbylo nic, okolí Bachmutu je spálené na kost

Ruská invaze již vymazala z povrchu zemského mnoho ukrajinských měst či vesnic. Nejvíce utrpěly regiony u frontové linie. Boje ukrajinské a ruské armády za poslední týdny výrazně odnesla například nově osvobozená doněcká obec Andrijivka, která leží jen pár kilometrů jižně od Bachmutu. Ukrajinské vedení zveřejnilo letecké snímky, které zkázu zdevastované vesnice dokumentují, i záběry krvavých bojů, jež ukrajinskému dobytí vesnice předcházely.

Záběry brutálního ukrajinského úderu. Zraněný okupant se vzdával dronu s obvazem v ruce

Ukrajinská 30. mechanizovaná brigáda vyvíjí značnou aktivitu v centrálním Donbase. Ve směru na Ruskem okupovaný Bachmut provedla rozsáhlý kombinovaný útok, do něhož se kromě pěchoty zapojili i operátoři bezpilotních letounů, tank či bojové vozidlo pěchoty BMP-2. Bližší okolnosti brutálních záběrů je v době ruské agrese složité nezávisle ověřit.

Záběry úderu na ruský úkryt. Okupanti prchali jako smyslů zbavení, Kyjev neskrývá pobavení

Ukrajinská 77. aeromobilní brigáda nadále působí velké potíže ruským vojákům na území centrálního Donbasu. Ukrajinci pomocí bezpilotního letounu vystrašili dva okupanty tak, že z obsazených pozic utíkali jako smyslů zbavení. Bližší okolnosti zveřejněných záběrů včetně přesného místa úderu je v době ruské agrese složité nezávisle ověřit.

Děsivé záběry ze zkázy Klišivky. Jižní brána do Bachmutu je spálená na kost

Ruská invaze za uplynulý rok a půl vymazala z povrchu zemského již mnoho ukrajinských měst či vesnic. Nejvíce utrpěly regiony, které se ocitly v blízkosti frontové linie. Boje ukrajinské a ruské armády za poslední týdny výrazně odnesla například doněcká obec Klišivka. Ta leží jen pár kilometrů jižně od Bachmutu. Ukrajinské ministerstvo obrany zveřejnilo nové letecké snímky, které zkázu spálené vesnice dokumentují.

Nekončící krvavé lázně: Ukrajinci usilují o průlom u Záporoží. Bachmutský mlýnek zrychlil

Boje na Ukrajině neberou ani po roce a půl konce – za jediný den se odehrává kolem 40 střetů. Zatímco v západní části Záporožské oblasti a u doněckého Bachmutu se daří ukrajinským vojákům, na severovýchodě země u charkovského Kupjansku útočí ruští okupanti. Jedním z nejdůležitějších úseků fronty je melitopolský směr, v němž Ukrajinci usilují o zničení všech ruských obranných linií, což by mělo vést k zásadnímu průlomu.

Záběry ukrajinského úderu. Okupant se snažil vyprostit z hořícího ruského vozidla

Ukrajinská 72. mechanizovaná brigáda dává ruské armádě pořádně zabrat na jedné z logistických cest v Doněcké oblasti, zřejmě v blízkosti Vuhledaru. Ukrajinci v této lokaci za poslední dobu zdemolovali již několik nepřátelských vozidel. V posledním případě k tomu využili sebevražedný dron. Kyjev si neodpustil ironickou poznámku adresovanou okupantům. Bližší okolnosti zveřejněných záběrů je v době ruské agrese složité nezávisle ověřit.