CNN Prima News Donbas

Donbas

Výpis příspěvků ke štítku „Donbas“

Ukrajinci by chtěli zpět i Krym, Zelenskyj lavíruje. Pošle Kyjev ruský most ke dnu?

18. května 2022 11:13

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj prohlásil, že pokud má Rusko zájem vyjednat mír, musí přistoupit na vrácení území, které Ukrajina ovládala v minulosti. Nejde pouze o předválečné oblasti, ale i například poloostrov Krym, který Rusové násilně anektovali v roce 2014. Později svá prohlášení krotil, ale myšlenka již je ve vzduchu. Ve hře také je, že by Ukrajinci mohli zničit Krymský most, který spojuje poloostrov s Ruskem v Kerčské úžině.

Záběry silných explozí: Ruský obrněnec najel na minu. Vybuchl i vůz, který ho chtěl objet

17. května 2022 20:16

Ruskou ofenzivu na Donbasu výrazně zpomalují i protitankové miny, které v oblasti rozmístili Ukrajinci. Dokazovat to má další video, které koluje po internetu. Z leteckých záběrů lze vidět ruský bojový vůz BMP-2, který najel na minu. Další ruský obrněnec se zničené vozidlo snažil objet, najel však na minu také. Následovalo několik dalších výbuchů. Autentičnost záběrů není možné v průběhu válečného konfliktu nezávisle ověřit.

Кадры русской ярости в Мариуполе: Танк стрелял в жилое здание, после расплющил автомобиль

14. května 2022 18:05

Как ведет себя российская армия в оккупированном Мариуполе? По словам украинской стороны в городе творят зверства невиданных масштабов. В соцсетях распространилось видео, которое должно доказать российский террор в портовом городе. Танк, якобы управляемый чеченскими боевиками сначала стрелял по жилому зданию, потом переехал, превратив в металлолом один из брошенных автомобилей. Человека снимавшего видео, поведение бронемашины явно повеселило.

Záběry z ruského běsnění v Mariupolu: Tank střílel do obytné budovy, pak sešrotoval auto

14. května 2022 14:43

Jak se chová ruská armáda v okupovaném Mariupolu? Podle ukrajinské strany páchá na místě zvěrstva nevídaných rozměrů. Na sociálních sítích se šíří video, které má ruský teror v přístavním městě dokazovat. Tank údajně ovládaný čečenskými jednotkami nejdříve střílel do obytného domu, poté zdemoloval jedno z opuštěných aut. Člověka, který záběry pořizoval, řádění obrněnce náramně pobavilo.

Šándor: Putin sjednotil NATO a vyléčil mozkovou smrt aliance. Rusům se na Donbase daří

13. května 2022 16:41

Ruský prezident invazí na Ukrajinu vlastně dosáhl toho, že proti sobě sjednotil státy NATO. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS to řekl bezpečnostní expert a generál v záloze Andor Šándor. Podle něj Putin doslova vyléčil Severoatlantickou alianci z mozkové smrti. Rusové podle Šándora evidentně neuspěli v ofenzivě na Kyjev, úspěchy neslaví ani u Charkova, daří se jim ale proti ukrajinským silám na Donbase, tedy na východě země.

Reportér CNN Prima NEWS strávil dva dny na frontě: Vojáci čekají v díře, až je to trefí

13. května 2022 14:07

Jsme zahrabaní v díře a čekáme, až nás to trefí. Tak popsal situaci reportérovi CNN Prima NEWS Matyáši Zrnovi jeden z ukrajinských velitelů. Štáb strávil spolu s vojáky na frontě dva dny. „Čím blíže je člověk frontě, tím více ukrajinští vojáci vnímají, že ruská armáda není neschopná, jak ji vídáme ze záběrů ze začátku války,“ upozornil ze zákopů Zrno.