Dovolená, kterou si užijete všemi smysly: Thajsko. Teď přímo z Prahy

Místo sněhu spíš plískanice, teploty kolem nuly a k nim protivný vítr. Taky už vás nebaví zimy v Česku? Utečte jim! Ideálně na místa, kde si nejen prohřejete kosti, ale kde se vám do žil vlije čistá radost a nová chuť k životu. Tipem, který vás rozhodně nezklame, je například Thajsko. A co vás potěší ještě víc - Čedok vás tam pošle rovnou, bez přestupů.

Thajsko - dokonalý plážový ráj!

Ano, kdo si potrpí na vymetenou oblohu, bude si muset dát záležet na výběru termínu, kdy do země zaslíbené všech milovníků tropů vyrazí. Ovšem kdo touží po dobrodružství, skvělých chutích, přátelských a pohostinných lidech a hýčkání celého těla, může do Thajska vyrazit prakticky kdykoli. A klidně na lehko. Chladu se tam rozhodně bát nemusí v žádném ročním období.

V ráji za pár hodin

Loni v prosinci přišel Čedok s naprosto skvělou novinkou pro všechny nadšené Thaj-maniaky. Přímý let z Prahy na Krabi, jedné z nejoblíbenějších thajských provincií, který trvá pouhých 12 hodin. Letadlo, které tam člověka dostane, navíc startuje každý týden.

Než se ale začnete shánět po pasu a v prvotním nadšení budete házet do krosny nejrůznější saky paky, dočtěte náš článek. Lépe se vám bude plánovat, co v ostrovním ráji musíte vidět a zažít.

Must have aneb Co s sebou do Thajska?

Samozřejmostí jsou opalovací krémy se silným faktorem a repelenty

Užitečné budou vzhledem k tropickému podnebí i kapesníky a vlhčené ubrousky (přimlouváme se za ty bez plastů)

Lékárnička (alespoň základní nezbytnosti jako náplasti, obvaz a dezinfekci, léky na zažívání)

V hotelích cestovní adaptér do elektrické zásuvky většinou potřebovat nebudete, ale jistota je jistota

Citlivějším jedincům se doporučuje vlastní drogerie

Pokrývka hlavy a sluneční brýle

Když nevíte co by, vyražte na Krabi!

V Thajsku a tedy ani na Krabi nezažijete chladný den. Alespoň ne na poměry středoevropanů. Jak už jsme naznačili v úvodu, je vhodné zjistit si, jaká období v bývalém Siamu v průběhu roku panují. Kdo chce pravé tropy, ať vyrazí na jaře. Na tu dobu bychom pro pobyt v Thajsku mohli použít lehce upravené známé rčení: Březen - pod palmu vlezem, duben - ještě tam budem.Teploty zde během jara dosahují svého vrcholu a stín přivítá snad každá živá duše.

Kdo se do Thajska vydá v období od června do října, musí počítat s dešti. A kdo si cestu naplánuje na dobu od listopadu do února, užije si horké tropy za sucha.

Jídlo, bože, to jídlo!

Jestli jste si oblíbili návštěvy thajských restaurací a všechny ty lahůdky jako pad thai, rolky, pálivé polévky a kari a mořské plody... a nevíme co ještě, musíte jednou za čas prostě mít, pak právě dostáváte další znamení, že vyrazit do Thajska je ta nejlepší volba. Alespoň pro vaše chuťové buňky. A to jsme nezmínili čerstvé ovoce... (taky jste polkli na prázdno?)

Výtečné jídlo z čerstvých surovin, tedy z těch, které nemusí cestovat přes polovinu světa, navíc připravované domorodci, kteří mix ostrých, kyselých, sladkých i slaných chutí zároveň mají prostě v krvi, tu potkáte zkrátka všude.

A protože všichni víme, že láska prochází žaludkem, pak vězte, že si Thajsko jednoduše zamilujete.

Pohoda, klid a usměvaví lidé

Kdo trochu zná asijskou mentalitu, ví, co od Thajců očekávat. Jsou to pracovití, obvykle skromní lidé. A především usměvaví a úslužní. Kdo si rád užívá pozornost a servisu druhých a přitom si potrpí na příjemné prostředí, toho služby thajských podnikavců uspokojí na výbornou. A kdo jim navíc úsměv a trochu dobré vůle oplatí, bude se mít jako král.

Thajská rčení

  • Zlé strašidlo je lepší než zlý člověk.
  • Ústa sladká, dno duše kyselé.
  • Utéci od tygra ke krokodýlovi.
  • Když voda přitéká, naber jí rychle.
  • Nepřemýšlej přespříliš, bolí pak hlava.
  • Když je hodně vody, ryby se krmí mravenci, když voda opadne, mravenci se živí rybami.

Jak v nebi tak i na zemi...

Kdo by neznal thajské masáže! I v tomto případě se přimlouváme - kdo má tu možnost vyzkoušet pravé a nefalšované thajské ručičky, ať neváhá a dopřeje si zážitek k nezaplacení (ale ne snad že by se nedoplatil). Masáže zad, šíjí nebo třeba nohou tady vyjdou jen na dvě nebo tři stovky českých korun. Nebude litovat. Vyhlášené umění thajských masérů nejednomu turistovi ulevilo od unavených svalů tak, že si připadal jako na obláčku.

Co si ráčí panstvo přát?

Nakrmit, přikrýt, vyprat, poradit...? Thajci dokážou pomoci s lecčím.

Thajsko je jako destinace pro ideální dovolenou výbornou volbou i proto, že se tam dá vyrazit skutečně na lehko. Stačí vám batoh (těm náročnějším a rodičům s dětmi krosna), v něm plavky a pár kousků oblečení na převlečení.

Ubytování v plážových resortech i městských hotelích, jídlo a případně i náhradní oblečení v Thajsku koupíte za pár korun. Doslova. Ani služby tu nejsou drahé. Potřebujete nečekaně přespat jinde, než jste plánovali? Volnou postel, stejně jako doprovodné služby - například vyprání nebo opravu bot - tu najdete s jistotou.

Dokonalá matka příroda

Na plážích, pod hladinou moře nebo v pralesích - všude tam se člověku jednoduše tají dech nad perfektním dílem přírody, která v Thajsku jednoduše nemá chybu. Potěší vás při opalování na plážích, uchvátí při šnorchlování a potápění i při túrách.

Thajsko je zkrátka země přátelská ke všem, kteří ji přijedou ochutnat, očichat - zkrátka prožít všemi smysly. Kdo nevěří, ať tam letí.

Tagy: