CNN Prima News Čedok

Čedok

Výpis příspěvků ke štítku „Čedok“

Až se probudíte, budete v Thajsku: Čedok spustil přímé lety z Ostravy do exotiky

Žijeme v krásné době, přání se nám mohou plnit bez nadsázky přes noc. Jen si to představte, večer usínáte s myšlenkou na prosluněné pláže, jež lemují vysoké palmy — a druhý den tam skutečně jste! Například na thajském ostrově Phuket nebo na Mauriciu se nově mohou ocitnout cestující z letiště v Ostravě. Vůbec poprvé v historii je tam přímými lety vezme cestovní kancelář Čedok. A stejnou šanci dostanou také pasažéři v Brně.

Od kočárů k přímým letům do exotiky. Nejstarší cestovní kancelář v Česku vydala unikátní knihu

Napadlo vás, jak se měnil cestovní ruch v naší zemi na pozadí různých historických událostí? Jakým způsobem a kam se dalo cestovat před sto lety? Cestovní kancelář Čedok vydala unikátní publikaci, která podrobně popisuje historii cestovního ruchu v naší zemi. Jejím autorem je Svatopluk Rada, který pro ikonickou značku pracoval více než třicet let. Limitovanou edici nazvanou „Historie psaná Čedokem“ slavnostně pokřtily v prostorách Strahovské knihovny v Praze hned dvě kmotry. 101letou Jaroslavu Koubkovou a Bohumilu Salačovou, spojuje s nejstarší cestovní kanceláří u nás profesní i osobní život po dlouhou řádku let.

Čedok má za sebou nejúspěšnější rok v historii. Do kterých zemí Češi cestovali nejčastěji?

Nové destinace, přímé lety do exotiky, expanze v regionech, otevření poboček i návrat na Slovensko, tak by se daly v kostce zmínit nejvýznamnější milníky Čedoku za rok 2023. Loňské provozní a hospodářské výsledky současně potvrzují, že se rok 2023 zapíše jako nejúspěšnější v historii zájezdové turistiky. Cestovní kancelář odbavila za letní i zimní sezonu nejvíce klientů od revoluce a připravila zájezdy pro více než 420 tisíc lidí, což je o 55 % více než v roce 2022. V řeči čísel potom společnost dosáhla za minulý rok na tržby v hodnotě 7,8 miliard korun s očekávaným ziskem přes 350 milionů korun. Pro rok 2024 jsou plány firmy ještě ambicióznější, Čedok představí největší expanzi destinací v regionech i nové lety z Prahy, Bratislavy, ale také z Košic nebo Popradu.

Nová destinace pro cestovatele. Čedok otevře od června přímé lety z Prahy na ostrov La Palma

Kanárské ostrovy mají turisté dlouhodobě v oblibě, ale teprve od letošní letní sezony mohou objevit také menší a méně známý vulkanický ostrov La Palma. Novou destinaci pro český trh se rozhodla otevřít cestovní kancelář Čedok ve spolupráci s leteckou společností Smartwings. Přímé lety zamíří z Letiště Václava Havla Praha do hlavního města Santa Cruz de La Palma jednou týdně od června do začátku října. Novinka láká na zátoky s černým pískem, přírodu v národních parcích, vodopády, ale i na noční pozorování hvězd nebo autentickou španělskou kuchyni.

První Češi vyrazili na turecké hory letadlem. Odstartovaly přímé lety z Prahy do Kayseri

Oslavy nového roku na sjezdovce nebo v horském hotelu plánují Češi pravidelně, letos poprvé je ale mohou strávit na tureckých horách. První letadlo do města Kayseri odstartovalo z Letiště Václava Havla Praha ve středu 27. prosince 2023 dopoledne a na palubě Boeingu 737-800 letecké společnosti Smartwings míří klienti cestovní kanceláře Čedok do moderního střediska Erciyes. Charterové lety jsou naplánované na každou středu během zimní sezony až do konce března.

Kam na zajímavé adventní trhy v Evropě? Čedok nabízí německou klasiku i vánoční pohodu u moře

Každoročně s klienty vyrážíme za vánoční atmosférou jak do sousedních zemí, tak i do vzdálenějších destinací, letos jsme nabídku rozšířily také o další vlakové či letecké zájezdy v období adventu. Pořádáme v předvánočním období řadu autobusových jednodenních zájezdů například do Vídně, Drážďan, Norimberku nebo do Vratislavy. Tyto výlety se pohybují od 520 korun za osobu a účastní se jich i český průvodce. Letos připravujeme také zájezd za Popelkou a adventem na zámku Moritzburg s návštěvou pevnosti Königstein.

Letadlem na lyže. Čedok začne už od prosince létat z Prahy na hory do tureckého Kayseri

Prázdné sjezdovky bez front, skvělé podmínky pro zimní sporty na upravených trasách, ale také kvalitní služby hotelů i nízká cena, to jsou hlavní výhody nové lyžařské destinace, kterou mohou Češi během sezony prozkoumat. Cestovní kancelář Čedok představuje na českém trhu poprvé charterové lety na hory, konkrétně bude létat ve spolupráci se Smartwings už od 27. prosince 2023 do tureckého Kayseri. Cesta potrvá přímo z Prahy do oblasti Střední Anatolie přibližně dvě hodiny a dvacet minut, transfer z místního letiště do střediska Erciyes asi jen třicet minut. Díky přímým letům Boeingem 737 mohou turisté navštívit nejjednodušeji populární Kappadokii, která je proslavená zejména horkovzdušnými balony, nebo město Kayseri. Odlety plánuje Čedok každou středu během zimní sezony až do konce března, první turisté přiletí do Turecka oslavit start roku 2024.

Nechtěli jsme jet, ale nevyměnili nám pobyt. Češi se z Egypta musejí vrátit i den po příletu

Někteří ze stovek Čechů, kteří se musejí kvůli zásahu rakety vrátit z letoviska Taba v Egyptě do domoviny, se pokoušeli kvůli obavám o bezpečnost získat za zájezd náhradu i několik týdnů dopředu. Jak popsali pro CNN Prima NEWS, cestovní kancelář Čedok jim však nevyhověla. Teď je čeká několikahodinová cesta autobusem a následný let do Česka, pro některé i pouhý den po příjezdu do oblasti. Cestovní kancelář nyní řeší logistiku bezpečného návratu turistů, později je bude kontaktovat kvůli možným náhradním řešením, doplnila mluvčí Čedoku Kateřina Pavlíková.

Přes 500 Čechů prchá z letoviska zasaženého raketou. Cestovka do Egypta posílá letadla

Cestovní kancelář Čedok během pátku evakuuje zhruba 500 českých turistů z egyptského letoviska Taba u Rudého moře, kde v noci zasáhla raketa zdravotnické zařízení, uvedl mluvčí ministerstva zahraničí Daniel Drake. Posléze informaci potvrdila i mluvčí Čedoku Kateřina Pavlíková. Na český zastupitelský úřad se zatím ohledně evakuace nikdo neobrátil, sdělil Drake CNN Prima NEWS. Místopředseda Asociace cestovních kanceláří ČR Jan Papež nemá v tuto chvíli informace o tom, že by klienty v egyptské Tabě měla ještě jiná tuzemská cestovní kancelář kromě Čedoku.

Češi stále více holdují podzimní dovolené. Srí Lanka je krásná a levná exotika, láká Pavlíková

Letní dovolené má většina z nás za sebou. Příjemné teploty nás sice ještě čekají, je nicméně jasné, že zima začne pomalu, ale jistě klepat na dveře. Kam se dá na podzim a v zimě zaletět za teplem a trošku se ohřát? A kdy začít zájezd kupovat? I na to v rozhovoru pro CNN Prima NEWS odpovídala mluvčí cestovní kanceláře Čedok Kateřina Pavlíková.