reklama

Dovolená v Řecku: Co musíte mít, aby vás pustili do země?

V Řecku naplno odstartovala turistická sezóna – země ve středu poprvé od března otevřela letiště ve všech regionech mezinárodním letům. Ještě zkraje týdne bylo možné dopravit se letecky pouze do Atén nebo Soluně, teď už první zahraniční návštěvníky vítá celkem osmnáct letišť. Jedno z nich je i to na turisticky oblíbeném ostrově Kréta, kde situaci sleduje reportérka CNN Prima NEWS Eliška Kolomazníková. Co musíte mít s sebou, aby vás Řekové pustili do své země?

reklama

„Nejpozději dva dny předtím, než se vydáte do Řecka, si musíte opatřit QR kód. Ten si zajistíte tak, že vyplníte on-line dotazník v angličtině na webových stránkách. Na základě toho vám přijde do emailu QR kód, kterým se poté prokážete na letišti,“ vysvětlovala reportérka.

Eliška Kolomazníková reportovala z pláže kousek od města Heraklion. Slunečníky s lehátky jsou od sebe nejméně dva metry. „Na lehátko si povinně musíte dát ručník a poté, co i s ručníkem odejdete, obsluha plastové lehátko celé vydezinfikuje,“ řekla reportérka v pořadu Nový den.

Jaká opatření platí v hotelech? Majitelé všude pomocí cedulí upozorňují své hosty na to, že mají dodržovat rozestupy. Na recepci je plexisklo a k dispozici jsou jen sterilní propisky, které jsou dezinfikovány po každém použití. Co se týče stravování, turisty oblíbené švédské stoly jsou zachovány, ale jídlo nabírá obsluha.

K tématu

Tagy: Řecko Nový den letní dovolená cestování dovolená Prima cestovatel

Další hlavní zprávy

Rozhovor

Sedm let stopoval do Austrálie, přes moře a poušť Gobi. Vezl ho buvol i velbloud

Sedm let stopoval do Austrálie, přes moře a poušť Gobi. Vezl ho buvol i velbloud

Roman Vehovský si zařídil pracovní vízum do Austrálie a vyrazil za klokany. Stopem. Jeho putování se nakonec protáhlo na sedm let, dodržoval při něm několik pravidel. Třeba vystačit si s málem, nepřespávat v hotelech. Byť nocoval pod širákem, nebral si s sebou ani stan. Pro CNN Prima NEWS to popisuje v 6. dílu seriálu rozhovorů s cestovateli, kteří v době pandemické izolace vypráví o kouzlu dálek a exotických dobrodružství.

Koronavirus

PŘEHLEDNĚ: Vědci odhalili nové příznaky covidu. Některé jsou opravdu bizarní

PŘEHLEDNĚ: Vědci odhalili nové příznaky covidu. Některé jsou opravdu bizarní

Kašel, vysoká teplota, ztráta čichu a chuti patří mezi nejčastější příznaky onemocnění COVID-19. Vědci z Velké Británie však poukazují na stovky případů, kdy se nákaza projevila trochu nečekaným způsobem. Podle nich může být i škytavka známkou toho, že se virus dostal do těla. Další zprávy hovoří o náhlé ztrátě vlasů, zvonění v uších či dvojitém vidění.

Počasí

Sníh a náledí komplikují dopravu v celém Česku. Silný vítr zastavil lanovku na Sněžku

Sníh a náledí komplikují dopravu v celém Česku. Silný vítr zastavil lanovku na Sněžku

Silnice v Ústeckém a Libereckém kraji jsou v neděli sjízdné jen s velkou opatrností. Na horských cestách leží uježděná vrstva sněhu, řidičům proto hrozí smyk. Sněží však i v nížinách. Kvůli silnému sněžení jsou uzavřeny silnice v Oseku na Teplicku, Lomu na Mostecku a cesta z Litvínova na Klíny v Krušných horách. Česko trápí i silný vítr, kvůli němu byl uzavřen horní úsek lanovky na Sněžku.

Hamáček: Dokud nevyprázdníme nemocnice, musíme zůstat v nejvyšším stupni PES
Léky proti covidu, které užíval Donald Trump, nasadí Německo jako první v EU
Zůstaň silný, Václave! Spoluhráči rozplakali českého fotbalistu Černého
Zrušte didaktické testy u maturit, vyzývá premiér. Ministr Plaga rozhodne během týdne
reklama
reklama
Richterová: Ministryně Schillerová se tváří, jako by státní peníze byly její vlastní

Partie

Domácí zpravodajství

Distribuce vakcín do krajů je podle Vystrčila nespravedlivá, některé jsou zvýhodňovány
Žena v Příbrami se otrávila oxidem uhelnatým. I přes pomoc sousedů a lékařů zemřela
Babiš: Registrační systém k očkování se od února otevírat nebude
Další články
reklama
reklama