CNN Prima News letní dovolená

letní dovolená

Výpis příspěvků ke štítku „letní dovolená“

Pláže, pralesy, kaňony i skály: Madagaskar nabízí víc než jen lemury

Kdyby se snad někdy Malý Princ Antoina de Saint -Exupéryho ocitl na Madagaskaru, nejspíš by ho polekaly všechny ty vzrostlé i teprve pučící baobaby, ovšem s velkou pravděpodobností by ho uchlácholily zdejší úchvatné západy slunce a v bedýnce by si místo beránka hýčkal lemura. Přijde někomu taková myšlenka postavená na hlavu? Pak ještě nebyl na Madagaskaru. Na jedinečném ostrově, který byl původně součástí Afriky a kde si nejen milovníci přírody přijdou jako v jiném světě. Právem patří mezi nejoblíbenější destinace, do nichž se můžete vydat třeba s Exclusive Tours.

Vyhrajte dvoudenní pobyt pro celou rodinu včetně snídaně v Areálu Monínec

Hledáte ideální místo pro vaši letní rodinnou dovolenou? Na Monínci najdete vše, co potřebujete na jednom místě! Ubytování, skvělé jídlo, klid a nekonečné množství zábavy pro děti i rodiče. A my pro vás máme skvělou zprávu! Právě teď můžete vyhrát dvoudenní pobyt pro celou rodinu se snídaní a bohatým programem. Tak už na nic nečekejte, zapojte se do naší soutěže a odvezte si nezapomenutelné společné zážitky!

PŘEHLEDNĚ: Covidu na dovolené neutečete. Jaká opatření platí v nejoblíbenějších destinacích?

Subvarianty omikronu nastartovaly další vlnu nákaz nejen v Česku, ale také v oblíbených turistických destinacích. Prudký nárůst pozitivních případů se dotkl například Itálie či Řecka, v Portugalsku je zase počet pozitivit na ústupu. V některých zemích stále platí koronavirová opatření, jako je povinnost nosit respirátory v hromadné dopravě či nutnost předkládat doklad o prodělaném očkování či negativní test. Kde by si měli čeští turisté dávat pozor? Redakce CNN Prima NEWS připravila přehled covidové situace ve vybraných zemích.

Autem na zahraniční dovolenou? Pokud chcete ušetřit, natankujte ještě v Česku

Poslední letní prázdniny byly pro české turisty doslova frustrující. Pandemie koronaviru a s ní spjatá vládní opatření zásadně omezily možnosti cestování. Nyní už je ale všechno jinak a léto opět probíhá v plném proudu. Spousty tuzemských „dovolenkářů“ konečně míří odpočinout si do zahraničí. Připravili jsme proto přehled cen pohonných hmot v okolních evropských zemích, ale také rady, jak a kde ušetřit.

Češi mění letecké dovolené za karavaning. Láká je větší dobrodružství i ekologie

Karavaning, který představuje dobrodružnější a ekologičtější alternativu k tradičním leteckým dovoleným, je v poslední době mezi Čechy stále oblíbenější. Vynalézavější tuzemští cestovatelé si „zobytňují“ například svůj osobní automobil či dodávku, jiní si raději koupí nový karavan, anebo si jej pronajmou v jedné z půjčoven. Většinu českých zákazníků v půjčovnách tvoří úplní nováčci, kteří s těmito vozy rádi objevují krásy vlastní domoviny.

Velký PŘEHLED: Co vyžadují jednotlivé země a kde všude potřebujete test?

Aktualizováno

Léto se blíží a Češi už ve velkém zamlouvají letní dovolené. Jaké ale platí podmínky pro cestování do Chorvatka, Egypta, Itálie nebo Bulharska? Často je potřeba mít negativní test, někde ale hrozí karanténa nebo mastná pokuta při nesplnění podmínek. Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila jednoduchý přehled opatření proti šíření koronaviru, které musí všichni splnit, a to nejen při cestě do zahraničí, ale i při příjezdu zpět do Česka.

Blue Style: Poukazy za zrušené zájezdy využívají Češi k nákupu letní dovolené

Na nákup letní dovolené z nabídky first minute využilo 67 procent lidí poukaz za zrušený zájezd, třetinu zákazníků tvoří noví klienti. Nejvíce lidí se chystá vyrazit do Egypta, a to 48 procent, na druhém místě je Tunisko, kam chce letět pětina lidí. Na virtuální tiskové konferenci to dnes řekla obchodní ředitelka CK Blue Style Lenka Pátek. Ceny pobytů na léto jsou srovnatelné s uplynulou sezonou, v některých případech jsou i nižší, dodala.