reklama
CNN Prima News letiště

letiště

Výpis příspěvků ke štítku „letiště“

Varianta omikron zjištěná v Nizozemsku je špička ledovce. Globální riziko, tvrdí WHO

29. listopadu 2021 10:20

Nizozemsko během víkendu potvrdilo 13 případů nákazy koronavirem variantou omikron, které se objevily u navrátilců z Jihoafrické republiky. Podle nizozemského ministra zdravotnictví to však nejspíše znamená, že mutace se už v zemi rozšířila mnohem více. Světová zdravotnická organizace navíc variantu omikron označila za globální riziko.

GALERIE: Kde se pilotům nejhůře přistává? S životy hazardují hlavně na ostrovech

7. listopadu 2021 07:33

V okolí většiny světových letišť mají piloti dostatečný manévrovací prostor, díky kterému mohou v poklidu dosednout na ranvej. Existují ale letiště, která jsou pro řadu pilotů noční můrou. Na takových místech přistání komplikují útesy, hory, vítr či budovy. Těžko se pilotům přistává hlavně v exotických rájích, kde jsou mnohdy ranveje kratší.

Odročení kvůli kriketovému turnaji i stávce soudců. Jak probíhala kauza Terezy v Pákistánu?

1. listopadu 2021 17:27

Případ Terezy H. z Uherského Hradiště, která byla v roce 2018 zadržena na letišti v Pákistánu za pašování drog, oblétl svět. I přesto, že několik let strávila ve vazbě a vězení, byla mladá Češka v pondělí zproštěna obžaloby. Soud tak vyhověl jejímu odvolání. Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila časovou osu celé kauzy. Provázely ji i bizarní momenty.

Někdo zatýkal, jiný předával drogy. Jak pákistánská policie chybovala v případu Terezy?

1. listopadu 2021 14:28

Případ 25leté Češky Terezy H., která byla v Pákistánu nepravomocně odsouzena k více než osmi letům ve vězení za pašování heroinu, pokračuje zvratem. Mladou ženu v pondělí 1. listopadu odvolací soud zprostil obžaloby, policie údajně nepostupovala ve vyšetřování správně. To potvrdila i novinářka Tereza Engelová, která případ dlouhodobě sleduje. V čem měla pákistánská policie pochybit?

PŘEHLEDNĚ: V Dubaji začala sezóna. Země láká i neočkované, jaká opatření tam platí?

17. října 2021 15:09

V Dubaji začala turistická sezóna, která trvá až do května. Protože se rozvolňují koronavirová opatření a země navíc hostí světoznámou výstavu Expo, tamní hotely se postupně plní. Zvýšenou poptávku v oblíbené dovolenkové destinaci potvrzuje i mluvčí cestovní agentury Invia Andrea Řezníčková. Jaká opatření v zemi v současné době platí a co turisté potřebují, aby tam mohli vycestovat?

Vlakem na letiště v roce 2029? Stavět se má za rok. Otázkou je, co bude po volbách

16. října 2021 07:39

Nedostatečné propojení Letiště Václava Havla a centra Prahy dlouhodobě trápí nejen obyvatele hlavního města. V posledních letech se začalo na modernizaci železniční tratě směrem na letiště pracovat a další úseky se začnou stavět v příštích letech. Celá rychlodráha z Masarykova nádraží do Kladna s odbočkou na letiště by měla být hotova v roce 2029. Otázkou zůstává, nakolik šlo jen o předvolební sliby. Stavbu totiž bude provázet řada problémů.

reklama