CNN Prima News letiště

letiště

Výpis příspěvků ke štítku „letiště“

Čtyři mrtví po tragické havárii letu z Příbrami na Istrii. Policie prošetřuje okolnosti nehody

U rakouské obce Grünau im Almtal se v sobotu odpoledne zřítilo malé letadlo. Na jeho palubě zahynuli čtyři lidé. Informovala o tom agentura APA, podle níž se oběti zatím nepodařilo identifikovat. Stroj typu Rockwell Commander podle webu Aviation Safety Network startoval v české Příbrami a mířil na chorvatskou Istrii. Manažerka Letiště Příbram Klára Lieblová sdělila, že o havárii ví, ale nemůže k ní podat žádné informace.

Záběry tvrdého dopadu letadla: Pilot v USA přelétl ranvej a naboural do projíždějícího auta

Dramatické záběry se podařilo natočit svědkům hrozivé sobotní havárie letadla v americkém Dallasu. Pilot při pokusu o nouzové přistání přeletěl ranvej a svým strojem zasáhl automobil projíždějící po nedaleké silnici. O incidentu píše zpravodajský web BBC. Příčinu nehody, která si vyžádala převoz jednoho zraněného do nemocnice, vyšetřují úřady.

Kalouskův šok na letišti. Stydím se za poměry ve vlastní zemi, kritizoval praxi s taxikáři

Bývalý ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) si na sociální sítí X postěžoval na poměry na Letišti Václava Havla v Praze. Kritizoval praxi, že je možné využít taxikářské služby pouze od společnosti Uber, což prý mnohým cestujícím způsobuje komplikace. Provozovatelé letiště naopak tvrdí, že nový systém šetří lidem peníze. Někteří uživatelé si do Kalouska rýpli, že sám mohl za svého působení ve vládě udělat více pro propojení Ruzyně a centra města.

Za ruský antisemitismus může Západ, zní z Kremlu. Hon na Židy z letiště zosnoval Kyjev, tvrdí

Rusko tvrdí, že za znepokojujícím incidentem z letiště v Machačkale stojí západní vlivy. Klíčovou roli v něm sehrál Kyjev, tvrdí mluvčí ministerstva zahraničí Zacharovová. Kreml kvůli těmto nařčením svolal schůzku nejvyššího vedení země. Ukrajina jakoukoliv vlastní roli v incidentu jasně popřela. Mnozí upozorňují na absurditu obvinění státem, který chtěl invazí na Ukrajinu podle svých slov sousední zemi denacifikovat a jehož občané se přitom pokusili o pogrom. Rusko má zároveň nechvalnou pověst antisemitské země, doplnil pro CNN Prima NEWS rusista Jiří Just.

Vřava v Machačkale. Rozzuřený dav s vlajkami Palestiny vtrhl na letiště, chtěl dostat Židy

Nedělní záběry z hlavního města ruského Dagestánu Machačkaly oblétly sociální sítě – je na nich zachyceno, jak do budovy tamního letiště vnikl rozzuřený dav a pátral po cestujících židovského vyznání, kteří v ten moment přiletěli z Tel Avivu. Někteří z agresorů měli v rukách palestinské vlajky. K uklidnění emocí byli nasazeni členi ozbrojených sil OMON, kteří hromadně zatýkali. Letiště bylo uzavřeno. O případu informovala agentura Nexta.

Hvězdný Ed Sheeran se vrátí do Česka. Pro velký koncert si překvapivě nevybral Prahu

Světová megastar, britský zpěvák a skladatel Ed Sheeran, se po pěti letech vrátí do Česka. V rámci svého Mathematics Tour vystoupí na královéhradeckém letišti příští rok v sobotu 27. července. Pro Hradec Králové jde o největší kulturní událost v historii, jak sdělili na páteční tiskové konferenci představitelé radnice. Ta se na zajištění koncertu podílí s Ameba Production, která pořádá každoročně na královéhradeckém letišti několikadenní hudební festival Rock for People.

Úspěšný útok Ukrajinců. Rusové přišli o vrtulníky a další speciální vybavení, hlásí armáda

Ukrajinské síly podnikly v noci na úterý útok na letiště v okupovaném Berďansku a Luhansku. Rusům měly zničit devět vrtulníků různých typů, blíže neupřesněnou speciální techniku a odpalovací zařízení protivzdušné obrany, poškodily vzletové a přistávací dráhy a vyhodily do povětří sklady munice, píší ukrajinská média s odvoláním na komuniké speciálních sil.

Basketbalistka Březinová se vrátila z Izraele. Popsala, z čeho měla největší strach

Basketbalistka Renáta Březinová se již v bezpečí vrátila do Česka na palubě nejnovějšího repatriačního letu z Izraele, který v pražských Kbelích přistál ve čtvrtek po třetí hodině ráno. Největší strach měla z toho, aby se dokázala dostat domů, svěřila se CNN Prima NEWS. Některé problémy s návratem do vlasti byly ohledně komunikace, popsal další z Čechů. Na palubě vládního speciálu bylo 45 lidí, včetně několika dětí.