CNN Prima News letiště

letiště

Výpis příspěvků ke štítku „letiště“

Rusko obvinilo Ukrajinu z útoků na dvě letiště. Drony měly zabíjet a poškodit bombardéry

5. prosince 2022 18:28

Dvě ruská armádní letiště se v pondělí stala terčem útoků. Moskva z nich vpodvečer obvinila Kyjev, ten se k útokům nepřihlásila. Ruské ministerstvo obrany podle agentury TASS tvrdí, že Ukrajina, kterou letos ruská armáda napadla, se pokusila na letištích v Saratovské a Rjazaňské oblasti útočit pomocí dronů. Moskva zároveň uvedla, že bezpilotní letouny sestřelila ruská protivzdušná obrana, ale na jednom z letišť zemřeli tři ruští vojáci a čtyři další utrpěli zranění.

PŘEHLEDNĚ: Dráha na letiště či Praha-Smíchov. Kde se bude v roce 2023 stavět na železnici

1. prosince 2022 07:04

Ministerstvo dopravy slibuje, že příští rok vypukne na železnici značný stavební ruch vzhledem k rekordnímu rozpočtu, který bude mít k dispozici Správa železnic. Chystané stavby potěší především pražské cestující, jelikož se začne budovat dráha na letiště a měla by být zahájena modernizace Smíchovského nádraží. Lidé se také dočkají konce rekonstrukcí řady klíčových tratí, které jim v posledních letech značně komplikovaly cestování.

Skandál Bidenova nebinárního poradce v podpatcích. Na letišti ukradl kufr s ženskými šaty

30. listopadu 2022 11:43

Velkému průšvihu aktuálně čelí jedna z nejvýraznějších postav poradenského sboru amerického prezidenta Joea Bidena. Expert na energetiku Sam Brinton, který se označuje jako nebinární a veřejnost zaujal neobvyklou vizáží, totiž čelí hrozbě až pětiletého pobytu za mřížemi. Důvod možná leckoho překvapí. Brinton měl podle vyšetřovatelů ukrást na letišti zavazadlo.

Pasažéři se po nehodě fotili u letadla s mrtvými hasiči. Nedostatek soudnosti, zuří lidé

24. listopadu 2022 13:26

Na internetu se snesla vlna kritiky na selfie fotografii dvou pasažérů, kteří vyvázli z nehody letadla v Peru. S úsměvy na tváři se totiž vyfotografovali před poničeným strojem bezprostředně po jeho uhašení. Při boji s plameny a zachraňování životů cestujících však zemřeli dva z hasičů. Zveřejňovat takovou fotku bylo podle řady uživatelů sociálních sítích v podobné situaci „hloupé“.

Klimaaktivisté se v Amsterdamu vloupali na letiště. Brání odletům soukromých letadel

5. listopadu 2022 18:30

Více než stovka klimatických aktivistů z hnutí Greenpeace a Extinction Rebellion se v sobotu odpoledne vloupala na runway Schipholu, hlavního amsterdamského letiště. Svým výstupem chtějí přimět letiště k větší šetrnosti k životnímu prostředí. Na místě zablokovali několik soukromých tryskáčů. Na letišti souběžně probíhájí i další, poklidné protesty.

Vznikne u Plzně Gigafactory? Jednání s lokálními představiteli přinesla posun, tvrdí Fiala

27. října 2022 16:17

Premiér Petr Fiala (ODS) jednal s hejtmanem Plzeňského kraje Rudolfem Špotákem (Piráti), plzeňským primátorem Romanem Zarzyckým (ANO) a dalšími představiteli kraje o zvažované výstavbě továrny na baterie do elektromobilů koncernu Volkswagen v Líních u Plzně. Jednání budou pokračovat na pravidelné bázi, řekl Fiala. Čtvrteční jednání podle něj přineslo značný posun.

Obětí požáru na letišti na Kolínsku byl zřejmě 73letý pilot. Jeho totožnost určí pitva

27. října 2022 09:22

Při středečním požáru na letišti Osičiny na Kolínsku zřejmě zemřel 73letý pilot, jeho totožnost a další podrobnosti má ve čtvrtek určit soudní pitva. Požár by měl být po ranní kontrole řídícího důstojníka oficiálně zlikvidovaný, vyšetřování okolností pokračuje. Po havárii letadla zde začala hořet i letištní hala. Na místo celou noc dohlíželi hasiči.