reklama

Dubaj

Výpis příspěvků ke štítku „Dubaj“

Překvapení v Ostravě. Poprvé zde přistálo letadlo Emirates z Dubaje, let zaujal celý svět

10. ledna 2022 14:58

Letiště Ostrava zažilo v neděli večer kuriózní situaci v podobě nečekané premiéry. Na vzletové dráze přistál Boeing 777-300ER společnosti Emirates. Nešlo přitom o žádnou pravidelnou linku z Dubaje, jak si v minulosti mnozí regionální politici přáli. Důvodem přistání letu EK177 v Ostravě byla mimořádná situace na letišti ve Varšavě. Právě polské hlavní město bylo původním cílem.

Česká mincovna na EXPO 2020 v Dubaji zabodovala. Plánuje zde zřídit svou kancelář

Téma: Komerční sdělení
10. ledna 2022 13:39

Společnost Česká mincovna z Jablonce nad Nisou, která se zúčastnila rotační expozice České poklady na Všeobecné světové výstavě v Dubaji (EXPO), potěšila návštěvníky a naplnila svá očekávání. Na globální přehlídku lidské dovednosti a umu dovezla unikátní výtvory z drahých kovů. Na atraktivním arabském trhu plánuje firma v budoucnu vlastní zastoupení.

Chapadla kazašského exprezidenta sahají až do Česka. Co všechno jeho blízcí vlastní?

9. ledna 2022 00:21

Kazachstán patří mezi nejbohatší země středoasijského regionu, a to díky velkým nalezištím ropy či plynu. Problém je, že z těchto výhod těží zejména hrstka mocných kolem exprezidenta a „vůdce národa“ Nursultana Nazarbajeva. Ta vlastní například rezidence v Dubaji, dům Sherlocka Holmese v Londýně, ale i hotely v Karlových Varech.

Město, které chce být ve všem nej. Dovolená v Dubaji je jako výlet do budoucnosti

3. listopadu 2021 11:07

Nejvyšší budova světa, nejdelší metro, které neřídí člověk, nejluxusnější hotel, největší nákupní centrum i uměle postavené ostrovy. Dovolená v Dubaji, která chce být ve všem „nej“, je jako výlet do budoucnosti. V říjnu tam začala turistická sezóna, město navíc hostí světoznámou výstavu Expo. Zájem o oblíbenou dovolenkovou destinaci mezi Čechy roste.

PŘEHLEDNĚ: V Dubaji začala sezóna. Země láká i neočkované, jaká opatření tam platí?

17. října 2021 15:09

V Dubaji začala turistická sezóna, která trvá až do května. Protože se rozvolňují koronavirová opatření a země navíc hostí světoznámou výstavu Expo, tamní hotely se postupně plní. Zvýšenou poptávku v oblíbené dovolenkové destinaci potvrzuje i mluvčí cestovní agentury Invia Andrea Řezníčková. Jaká opatření v zemi v současné době platí a co turisté potřebují, aby tam mohli vycestovat?

Slavné soše Davida zakryli na Expu mužství, prý uráží muslimy. Směšné, kritizují umělci

5. října 2021 06:18

Světová výstava Expo v Dubaji sotva začala a už se objevily první kontroverze. Replice slavné sochy Davida od Michelangela, která zdobí italský pavilon, totiž organizátoři zakryli intimní partie. Důvodem má být, aby zobrazení nahoty, které dílo proslavilo po celém světě, neuráželo muslimy. Proti tomu ale ostře vystupují někteří italští umělci a mluví o ponížení.

Reportáž: Expo na každém kroku. Dočkali jsme se, radují se z výstavy obyvatelé Dubaje

2. října 2021 13:10

Expo 2020 je pro naši zemi i pro nás velká věc, přiznala CNN Prima NEWS jedna z obyvatelek Dubaje. Spolu s ostatními místními se raduje, že se světoznámé výstavy i přes pandemii koronaviru nakonec opravdu dočkali. Veletrh oficiálně začal 1. října a potrvá šest měsíců. Země, která se snaží být ve všem „nej“, vzala i jeho marketing po svém. Na Expo láká na každém kroku.

reklama