reklama

Dubaj

Výpis příspěvků ke štítku „Dubaj“

Šance pro vyprahlé země: Přístroje „chytí“ vodu ze vzduchu, proud si samy vyrobí

Každý čtvrtý člověk na světě nemá doma přístup k pitné vodě. Řada míst navíc trpí extrémním suchem. A nejde jen o Afriku, své ví o problému také na blízkém východě. Vedle odsolování a kondenzace vody, při které se často spálí spousta elektřiny, teď pro vyprahlé oblasti, jako je třeba katarská metropole Dubaj, svítá další příležitost, jak se dostat ke sladké vodě. Firma se sídlem v americké Arizoně dokázala zkombinovat dosud známé procesy a k výrobě vody potřebuje jen sluneční paprsky a vzduch. Zařízení přitom nepotřebuje externí zdroj elektřiny a voda z něj teče rovnou pitná.

Krize v letectví trvá: Ruzyně odbavila o 90 % méně cestujících. Obnoví se další spoje

Letecká doprava je kvůli pandemii koronaviru nadále v hluboké krizi. Na pražském ruzyňském letišti odbavili během prvního čtvrtletí téměř 251 000 cestujících, což je meziročně o 90 procent méně. Krize změnila i vytížení jednotlivých destinací, nejoblíbenější byla Dubaj. Uvedla to mluvčí Letiště Praha Kateřina Pavlíková. V následujících týdnech by se situace měla postupně mírně zlepšovat, někteří dopravci plánují obnovení spojů.

Jurečka odsoudil výhrůžky Babišovi. I mě chtěli podříznout jako ovci, popsal exministr

Předseda KDU-ČSL a exministr zemědělství Marian Jurečka odsoudil výhrůžky smrtí premiérovi Andreji Babišovi (ANO) a jeho rodině i demonstrace před domem ministra vnitra a vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD). Takové projevy podle Jurečky do veřejného prostoru nepatří. Jurečka v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS řekl, že i on sám dostává vzkazy, ve kterých mu lidé vyhrožují. Zkušenost s tím má i ministryně financí Alena Schillerová (za ANO).

Klepu se a brečím. Jsme na tom hůř než všichni, stěžuje si Babišová

Manželka premiéra Andreje Babiše (ANO) Monika se prý rozplakala po slovech svého muže, že kdosi chtěl zastřelit členy jeho rodiny. Ministerský předseda to uvedl v pořadu Partie Terezie Tománkové CNN Prima NEWS. Premiér v neděli ve vysílání CNN Prima NEWS prohlásil, že kvůli hrozbě manželku poslal mimo republiku, konkrétně do Dubaje, navzdory doporučením ministerstva zahraničí necestovat. Jeho žena webu Blesk zprávy sdělila, že se kvůli tomu „klepe“ a nic o tom nevěděla.

reklama