Dubaj

Výpis příspěvků ke štítku „Dubaj“

Benátky zezelenaly. Aktivisté obarvili slavný kanál, policie rozdala mimořádně tvrdé tresty

Italští aktivisté ze skupiny Extinction Rebellion obarvili na zeleno vodu světoznámého Canalu Grande v Benátkách. Chtěli tak vyjádřit svou nespokojenost s klimatickou politikou. Ač barvivo mělo být podle jejich slov neškodné, policisté je obvinili ze čtyřnásobného porušení zákona a pět z nich na čtyři roky vyhostili z města. Italské památky se s činy klimatických aktivistů potýkají dlouhodobě.

Mezinárodní politice zezelenal mozek, shodli se Skopeček s Fialou z SPD o Green Dealu

Mezinárodní politika je zaslepená a zezelenal jí mozek, uvedl v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Skopeček (ODS). S jeho slovy souhlasil i poslanec Radim Fiala (SPD). Ten Green Deal či jiné návrhy spojené s klimatem označil za „zelenou ideologii, která ničí Evropu“. Podle Skopečka je možnou variantou jádro, to podle jeho slov zažívá renesanci.

Adélu týral a znásilnil Palestinec. Jejich děti odvlekl do Pásma Gazy, matka je zoufalá

Psychické i fyzické týrání. To vše dlouhá léta prožívala Adéla, která měla za manžela Palestince. Mají spolu tři děti, dvě z nich již zhruba rok neviděla. Její bývalý partner je odvezl na dovolenou do Dubaje, z níž se už nevrátil. Jak se nakonec ukázalo, jeho cílovou destinací nebyla metropole Spojených arabských emirátů, ale Pásmo Gazy, kde má muž rodinu. Právě tam, ve válečné zóně, by se děti měly nyní nacházet. Matka je zoufalá, pomocnou ruku jí nabídlo mimo jiné ministerstvo zahraničí. Adéla společně s iniciativou Pod svícnem doufá v jediné: že se její děti vrátí v pořádku po roce odloučení domů.

Vémola je s rodinou v Dubaji. Projíždí se v lambu a zkusil nejrychlejší horskou dráhu na světě

Ještě předtím, než zahájí přípravný kemp v Thajsku, tráví Karlos Vémola několik dní s rodinou v Dubaji. I tam ale pilně trénuje. Přesto se snaží věnovat čas i rodině, na místě jsou s ním totiž krom manželky Lely i starší děti. „Lituju jenom jedné věci, že jsem rodinku nevzal na dovolenou už dřív,“ přiznal bojovník ve videu pro CNN Prima NEWS.

Hanka bojovala až do konce, řekl lékař Zagorové. Popsal, jakou roli v jejím úmrtí hrál covid

Nemoc Hany Zagorové měla za následek, že se cítila velmi unavená a byla závislá na transfuzích krve. Pro CNN Prima NEWS to řekl její lékař Jaroslav Čermák z Ústavu hematologie a krevní transfuze. V rozhovoru také vysvětlil, jak se její stav v posledním půlroce jejího života zhoršoval a jakou roli v její smrti hrál covid-19. CNN Prima NEWS chystá dvě speciální vysílání s jejími nejbližšími. Pořad Rok bez Hanky poběží v pátek od půl druhé a v sobotu naváže mimořádné vydání Showtimu.