CNN Prima News Dubrovník

Dubrovník

Výpis příspěvků ke štítku „Dubrovník“

Záhadná smrt slovenské influncerky: Rodina tají výsledky pitvy, podle ní se neutopila

Lidé stále oplakávají smrt oblíbené influencerky a instruktorky jógy s vietnamskými kořeny Diany Hô Chí. Na chorvatském ostrově Korčula trávila čas se svým novým přítelem, kde se společně věnovali potápění. Právě on údajně našel její bezvládně tělo na vodní hladině, načež následoval zběsilý transport do zátoky, kde přivolaní záchranáři zkoušeli dlouhou resuscitaci, ovšem bez výsledku. S příčinami jejího skonu byla po pitvě seznámena rodina, která ale tvrdí, že se Diana neutopila, což vyvolává další otázky. Detaily ohledně jejího úmrtí přinesl web Nový čas.

Stav nouze platí na celém Rhodu. Administrativní krok, reagují cestovky

Úřady na Rhodu vyhlásily v reakci na rozsáhlé lesní požáry stav nouze na celém území ostrova. Podle Asociace cestovních kanceláří se však jedná zejména o administrativní krok. Plameny se rozšířily také na dalších řeckých ostrovech, problémy s živlem hlásí i jiné středomořské státy. Jen v Alžírsku si oheň vyžádal více než tři desítky mrtvých, v Itálii hlásí čtyři. Podle reportéra CNN Prima NEWS Patrika Kaizra mají ve středu vrcholit tropická vedra, teplota má překlenout 40 °C. Na místě se opětovně zvedá suchý a prudký vítr. Stovky hasičů bojují s ohněm také v Portugalsku a Chorvatsku, kde se plameny dokonce přiblížily až na 12 kilometrů od Dubrovníku.

Chorvatsko jinak. 10 fantastických míst, která naplní všechny vaše sny o dovolené

Už jste se koupali u neobydlených Paklených ostrovů, viděli slavná místa ze seriálu Hra o trůny a úchvatné starověké památky z dob antického Říma? Ať jste v Chorvatsku byli již několikrát, nebo se tam chystáte poprvé, rozhodně nezůstávejte ležet jen na nejznámějších přeplněných plážích. Chorvatsko totiž nabízí pro letní dovolenou úplně všechno pro milovníky historie, přírodních parků, tajuplných pláží, zábavy i turistiky. Kde je nejvíce písečných pláží, kam se jet potápět a kde to v noci žije? Přinášíme průvodce po 10 nejlepších destinacích v Chorvatsku, ze kterých si vybere každý.

Oblíbená chorvatská destinace si došlápne na turisty. Zakáže jim chodit po městě s kufry

Chorvatský Dubrovník vytáhl do boje proti hluku. Starosta Mato Franković představil sérii přísných opatření, jež mají městu dopřát více klidu. Došlápl si na místní restaurace, ale chce se zaměřit i na turisty. Těm zakáže vozit kolečkové kufry po dlažbě v centru města. Od podzimu se má pravidlo ještě zpřísnit, zahraniční návštěvníci nebudou smět svá zavazadla v centru ani nosit, budou si je muset za poplatek nechat do ubytování dovézt autem.

Turistům v Chorvatsku hrozí mastné pokuty i za banality. Zemi dělí případ opalujících se žen

Pláže v oblíbených destinacích na jihovýchodě Evropy se pomalu připravují na letní sezónu a nápor turistů. Těm, kteří se vydají do Chorvatska, by se však mohla dovolená při troše neopatrnosti výrazně prodražit. Tamní úřady totiž zavedly zákony omezující pití alkoholu na veřejnosti nebo zakazující nošení plavek mimo pláže. Jestliže návštěvníci taková nařízení poruší, hrozí jim pokuty v řádu tisíců korun. V souvislosti s tím chorvatskými sociálními sítěmi v posledních dnech hýbe případ dvou žen opalujících se na zakázaném místě, píše web Novine.hr. Názory veřejnosti se různí.