CNN Prima News důchodce

důchodce

Výpis příspěvků ke štítku „důchodce“

Dobře už bylo. Ať mladí nespoléhají na státní důchod, říkají ekonomové a navrhují další změny

10. května 2023 05:34

Je zcela zásadní vyslat signál mladé generaci, aby se nespoléhala na státní důchod – měla by začít spořit bokem. Dobře už bylo, řekli ekonomové v reakci na 11 bodů z chystané důchodové reformy, jejíž podklady má redakce CNN Prima NEWS k dispozici. Podle Danuše Nerudové je řada oznámených vládních kroků na místě, stále ale chybí výraznější motivace lidí, aby si spořili bokem, například ve třetím důchodovém pilíři. Vladimír Pikora naopak poukázal na alternativní řešení, které je ale zároveň nejsložitější ze všech diskutovaných. „Dlouhodobě schází strategie, abychom měli vyšší přidanou hodnotu – aby naše ekonomika dokázala uživit více důchodců,“ řekl redakci.

Pavel podepsal valorizaci důchodů. Červnový růst penzí tak bude zhruba o polovinu nižší

16. března 2023 08:45

Mimořádný červnový růst důchodů bude o víc než polovinu nižší než podle běžných zákonných pravidel. Spornou vládní novelu o omezení valorizace ve čtvrtek podepsal prezident Petr Pavel. Průměrná měsíční penze tak vzroste o 760 korun místo o předpokládaných 1 770 korun. Snížení valorizace je podle vlády nutné pro stabilizaci veřejných financí, stát jen za letošek ušetří 19,4 miliardy korun. Opozice naopak mluví o ožebračování důchodců a hodlá novelu napadnout u Ústavního soudu, a to kvůli retroaktivitě a způsobu projednání ve Sněmovně.

Senior zarazil BMW mezi skály na turistické stezce. Výmluvu měl dobrou, policii ale nestačila

2. března 2023 07:32

Kuriózní případ museli před pár dny řešit dobrovolní hasiči a policisté u rakouského jezera Wolfgangsee. Německý turista za volantem se na místě praktickou zkouškou přesvědčil o tom, že jeho BMW mezi skalní stěnou a betonovou bariérou oddělující stezku pro pěší od jezera neprojede. Model Alpina B3 Touring zradila jeho šířka. Svůj kaskadérský kousek 77letý muž připsal špatným pokynům navigační aplikace.

Polák už 53× neudělal řidičák, utratil 38 tisíc korun. Zkouší to zase, chce jezdit na zahrádku

25. listopadu 2022 12:41

Pro mnoho řidičů není řidičská zkouška tou nejpříjemnější vzpomínkou, zvláště pokud ji museli opakovat vícekrát. Pana Bogdan z polské Lodže u praktické zkoušky z jízdy neuspěl 53krát. A přestože pětašedesátiletý muž přiznává, že „zkoušející v Lodži jsou precizní jako lékárníci“, nehodlá se vzdát. Další jízda se blíží.