CNN Prima News důchodce

důchodce

Výpis příspěvků ke štítku „důchodce“

Investiční společnost zpronevěřila dvě miliardy. Mezi okradenými jsou důchodci i obec Modrava

Policie zahájila stíhání v kauze kolem investiční společnosti WCA International. Jednoho člověka a jednu firmu viní z podvodu se škodou ve výši zhruba 2,1 miliardy korun, poškozených klientů je přes šest tisíc, sdělil v úterý mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej. Společnost frýdecko-místeckého podnikatele Matouše Poláka je nyní v úpadku.

Chcete důchod? Nově bude stačit žádost on-line. Poslanci mění i termíny pro výplaty penzí

Žádosti o přiznání důchodu budou moci lidé podávat od prosince zřejmě také on-line. Možnost elektronického podání uzákoní vládní novela o organizaci a provádění sociálního zabezpečení, kterou ve středu schválila Sněmovna hlasy téměř všech přítomných zákonodárců. Poslanci v ní upravili placené volno pro zaměstnance, kteří působí na táborech a akcích pro děti a mládež, a zjednodušili proces státní úhrady mzdy nebo platu zaměstnavatelům. Předlohu nyní dostane k posouzení Senát.

Mariánským Lázním zůstane jedna pošta. Má moc schodů a špatný systém, zlobí se nevidomý Emil

Rušení poštovních poboček nemine ani Mariánské Lázně. Otevřená zůstane jediná, a to na místě s obzvláště komplikovaným přístupem pro hendikepované návštěvníky. Jedním z nich je i místní nevidomý rodák Emil, pro něhož zavření jeho obvyklé pošty znamená problémy, které ani plány na úpravu budovy zdaleka nevyřeší. Na případ se podívala CNN Prima NEWS.

Dobře už bylo. Ať mladí nespoléhají na státní důchod, říkají ekonomové a navrhují další změny

Je zcela zásadní vyslat signál mladé generaci, aby se nespoléhala na státní důchod – měla by začít spořit bokem. Dobře už bylo, řekli ekonomové v reakci na 11 bodů z chystané důchodové reformy, jejíž podklady má redakce CNN Prima NEWS k dispozici. Podle Danuše Nerudové je řada oznámených vládních kroků na místě, stále ale chybí výraznější motivace lidí, aby si spořili bokem, například ve třetím důchodovém pilíři. Vladimír Pikora naopak poukázal na alternativní řešení, které je ale zároveň nejsložitější ze všech diskutovaných. „Dlouhodobě schází strategie, abychom měli vyšší přidanou hodnotu – aby naše ekonomika dokázala uživit více důchodců,“ řekl redakci.