CNN Prima News dvojčata

dvojčata

Výpis příspěvků ke štítku „dvojčata“

Tragédie ve Phoenixu: Tříletá dvojčátka našel otec v bazénu, utonula. Hasiči volají po osvětě

I chvilka nepozornosti může skončit tragédií. K takové události došlo ve čtvrtek 2. května v americkém Phoenixu v Arizoně, kde otec našel dvě tříleté dcery – dvojčátka – bez známek života v bazénu. Ačkoliv okamžitě zalarmoval záchranáře a zahájil resuscitaci, dívenky byly v nemocnici prohlášeny za mrtvé. Proto je dobré si připomínat, jak se mají lidé, zejména rodiče nejmenších, v okolí vodních ploch chovat a na co si dát pozor.

Martina Formanová se s Gottem pokoušela o miminko. Se syny oscarového režiséra nevycházela

Spisovatelka a scénáristka Martina Formanová, která 9. ledna oslavila 58. narozeniny, měla pro starší muže vždycky slabost. V jejím životě hráli významnou roli dva, o 27 let starší zpěvák Karel Gott a o 34 let starší oscarový režisér Miloš Forman. Oba bezmezně milovala a toužila s nimi založit rodinu, což se jí podařilo až s druhým zmiňovaným. Jak na své životní partnery vzpomíná?

Každé z dvojčat se narodilo v jiný rok. Anomálie se letos udála v USA i Chorvatsku

Jedno z dvojčat má v rodném listě rok narození 2023, zatímco druhé už 2024, přestože je obě dělilo jen pár minut. Za všechno může fakt, že se sourozenci narodili během oslav nového roku. O výjimečné události informují zahraniční média a nejde pouze o jeden případ. Letos k anomálii došlo v USA i Chorvatsku, kde sestry přišly na svět dokonce dvě minuty od sebe.

Jedna ku milionu. Žena se vzácnou dělohou porodila ve dvou dnech dvě miminka

Dva porody během dvou dní v tomto týdnu úspěšně absolvovala žena z amerického státu Alabama, která má dvě oddělené dělohy. Tento vzácný zdravotní stav se letos v jejím případě změnil v něco prakticky nevídaného, když se ukázalo, že je těhotná v obou dutinách. Narození jejích dětí, které od sebe dělilo deset hodin, oznámilo ve čtvrtek nemocniční zařízení ve městě Birmingham.

Snila o vlastní cukrárně, dnes se Monika učí znovu žít. Rodičům dochází síly, prosí o pomoc

Dnes 21letá Monika vždy toužila po vlastní cukrárně. Osud jí však do cesty postavil překážku v podobě dvou nádorů na mozku. Operaci před čtyřmi lety provázely komplikace, z nichž se dodnes mladá slečna nedokázala plně zotavit. Navzdory intenzivním rehabilitacím Monika stále leží, špatně mluví a jen omezeně pohybuje levou rukou a nohou. Rodiče a její sestra-dvojče se nevzdávají, přesto síly – fyzické, psychické i finanční – postupně docházejí. S prosbou o pomoc se proto obrátili prostřednictvím sbírky na veřejnost.

Rodiče vícerčat si vyšší příspěvky zaslouží, tvrdí Jurečka. Lidovci chtějí dbát i na klima

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) podporuje poslaneckou úpravu na zvýšení rodičovského příspěvku v případě narození dvojčat a vícerčat. V neformální dopolední části sobotní stranické programové konference v Praze řekl, že chce o pozměňovacím návrhu trojice vládních poslanců jednat v koalici. Do voleb do europarlamentu hodlají jít lidovci v rámci koalice SPOLU. Podle webu iDnes uvedl Jurečka, že je vše na dobré cestě. Šéf křesťanských demokratů rovněž uvedl, že strana chce nově klást důraz také na životní prostředí, problém klimatické změny či na obranu a bezpečnost.