reklama
CNN Prima News dvojčata

dvojčata

Výpis příspěvků ke štítku „dvojčata“

Sledujte ZÁZNAM SPECIÁLU: Svět si připomíná 20 let od teroristických útoků v USA během 11. září

9. září 2021 15:35

Celý svět si v sobotu bude připomínat dvacetileté výročí série teroristických útoků, které byly spáchány 11. září v USA. Zahynuly kvůli nim téměř tři tisíce lidí. Televize CNN Prima NEWS pro tento den chystá speciální vysílání, které bude zahrnovat vzpomínky zúčastněných, názory historiků i výstupy reportérů přímo ze Spojených států.

Tereza porodila miminka do dlaně. Jedno z dvojčat vážilo dvakrát víc než druhé

25. srpna 2021 15:08

Tereza Pasdiorová je maminkou tří krásných zdravých dětí. Nikdo by nehádal, že se její dnes už sedmiměsíční dvojčátka narodila ve 31. týdnu těhotenství. Předčasný porod před 37. týdnem těhotenství není bohužel nic neobvyklého. Ročně se u nás narodí až osm procent nedonošených dětí. Lékaři dokážou zachránit i miminka, která přijdou na svět až šestnáct týdnů před termínem porodu. Přečtěte si příběh dvojčátek Maxima a Matea, která patří mezi „miminka do dlaně“.

Sedmiletá Julinka je na úrovni batolete. Kvůli vzácnému syndromu nechodí a nemluví

30. května 2021 07:20

Před sedmi lety porodila Dagmar Kozáková (38 let) dvě krásné děti – dvojvaječné holčičky Štěpánku a Julinku. Bohužel dnes je mezi nimi propastný rozdíl. Zatímco Štěpánka chodí do první třídy a vyvíjí se naprosto normálně, Julinka nemluví ani neběhá. Byl u ní diagnostikován vzácný Angelmanův syndrom neboli syndrom šťastného dítěte. Pro tyto lidi je totiž typický častý úsměv.

Na vozíku zdolal půlmaraton. Za Šimonovo odhodlání se mu lidé složili na motorový pohon

22. dubna 2021 09:52

Obrovská vlna solidarity se zvedla v Hořicích na Jičínsku. Lidé se za jediný den složili na motorový pohon k invalidnímu vozíku pro patnáctiletého Šimona Čepka, který trpí dětskou mozkovou obrnou. Ten navzdory svému postižení zdolal půlmaratonskou trať. Motor k vozíku mu má pomoci překonávat větší vzdálenosti a umožnit mu být více soběstačným.

reklama