CNN Prima News dvojčata

dvojčata

Výpis příspěvků ke štítku „dvojčata“

Za osm měsíců přivedla na svět tři syny. Dva vážili 700 gramů, od narození bojovali o život

8. listopadu 2022 07:14

V průběhu osmi měsíců Gabriela a Lukáš Hančovi přivedli na svět tři syny. Starší chlapec se narodil v listopadu 2021, dvojčátka předčasně v červenci letošního roku – vážila pouhých 700 gramů a od první chvíle bojovala o život. Protože s nimi musí rodiče pravidelně dojíždět do nemocnice, potřebují větší automobil. S žádostí o pomoc se tak obrátili na veřejnost.

Jsou dvojčata a zároveň nevlastní sestry. Jak je něco takového možné?

31. července 2022 12:49

Unikátní dvojčata se narodila páru z amerického Rochesteru v New Yorku. Přestože přišly holčičky na svět ve stejný den a porodila je stejná žena, jsou zároveň nevlastními sestrami. Sandra totiž otěhotněla poté, co pro umělé oplodnění lékaři použili vajíčko její i dárkyně. Dvojice za pět pokusů utratila v přepočtu více než 600 tisíc korun.

Šance jedna ku 70 milionům. Žena nemohla dlouho otěhotnět, pak překvapila i lékaře

2. července 2022 14:11

Pětatřicetiletou Američanku potěšilo hned čtyřnásobné překvapení. Lékaři potvrdili, že je těhotná. To ale nebylo vše. „Čekáte jednovaječná dvojčata, a to hned dvakrát,“ vyslechla si. Šance na něco takového je přitom jedna ku 70 milionům. O raritním příběhu informují zahraniční weby. Žena přitom dříve nemohla otěhotnět, přestože má z prvního vztahu dceru. Celkem žije s partnerem a čtyřmi dětmi. Teď čekají další čtyři.

Stejné datum narození i úmrtí. Ruská dvojčata padla na Ukrajině, pohřbili je společně

1. dubna 2022 21:17

Narodili se a zemřeli ve stejný den. Alexej Vorobjov a Anton Vorobjov byli pohřbeni v úterý ve svém rodném městě Novočerkassk. Ruští vojáci zemřeli během invaze na Ukrajinu 12. března, úřadům trvalo přes dva týdny repatriovat jejich těla. Dvojčata byla členy legendární 150. střelecké divize, která se proslavila za druhé světové války. Oba bratři byli armádní seržanti. Informoval o tom ruský nezávislý deník The Moscow Times.

Měla jsem pocit bezmoci a šíleného strachu, popisuje Lucie předčasný porod dvojčat

8. března 2022 09:23

Předčasný porod je noční můra každé nastávající maminky. V České republice každoročně přijde na svět kolem osmi tisíc nedonošených miminek. Přestože je naše neonatologie na vysoké úrovni a lékaři dokážou zachránit děti narozené o několik měsíců dříve, mnohdy se to neobejde bez zdravotních následků. Jednou z maminek, jejíž dvojčátka chtěla na svět o tři měsíce dříve, je Lucie Nenáhlová. Jak zvládli svůj nelehký boj Tobiásek a Laurinka, kteří se narodili ve 26. týdnu těhotenství?