E.ON

Výpis příspěvků ke štítku „E.ON“

Nový rok a nová vlna zdražování energií, ale i navýšení důchodů. Na co se připravit?

18. listopadu 2022 06:27

Ačkoliv se zdražováním se Češi potýkají už nyní, další vlna udeří začátkem nového roku. V něm začne platit hned několik změn, které jsou však spojené i se značnými úlevami. Jednou z nich bude paušální daň nebo zvyšování důchodů. Spolu s tím ale dojde ke zdražení energií na cenový strop nebo také k vyšší ceně služeb České pošty.

Stát v příštím roce sníží regulované ceny elektřiny. Češi si za ni ale připlatí

16. listopadu 2022 13:53

Státem regulované ceny elektřiny pro domácnosti příští rok klesnou o 16,7 procenta. Lidem ale elektřina v příštím roce i tak zdraží, důvodem jsou vysoké ceny elektřiny na energetickém trhu. U plynu naopak regulované ceny vzrostou o 1,7 procenta. Podíl regulovaných cen na konečné ceně kvůli vysokým tržním cenám energií postupně klesá. Na tiskové konferenci to ve středu uvedl Stanislav Trávníček, předseda Rady Energetického regulačního úřadu (ERÚ), který část výsledné ceny určuje. Ke stlačení regulovaných cen přispěly kompenzace státu například na krytí technických ztrát ERÚ, stát úřadu poskytne dohromady 38,1 miliardy korun.

Jak na levnější elektřinu. Využíváním nízkého tarifu můžete ušetřit stovky korun

16. listopadu 2022 07:22

Stále více energetických dodavatelů zdražuje své produkty. Přesto ale někteří lidé mohou uspořit, aniž by museli primárně omezovat svou spotřebu. Využívat totiž mohou energii z nízkého tarifu, během kterého se platí méně. Nízký tarif ale není úplně pro všechny. Využívat ho například nemohou ti, kteří mají nízkou spotřebu. Jak tedy tento tarif funguje?

ČEZ i E.ON od příštího roku zdraží elektřinu. Domácnosti si připlatí kolem 300 Kč měsíčně

10. listopadu 2022 13:05

Polostátní energetická společnost ČEZ od začátku příštího roku zdraží elektřinu, stejnou zprávu oznámil také E.ON. Většina zákazníků bude od ledna platit vládou zastropované ceny, u nejběžnějších sazeb klienti měsíčně připlatí kolem 300 korun. Zdražení se netýká těch, kteří mají cenu smluvně fixovanou. Platby za plyn u ČEZ zůstanou stejné, protože klienti se smlouvou na dobu neurčitou platí zastropované ceny už nyní. Ve čtvrtek o tom informovali mluvčí ČEZ Roman Gazdík a mluvčí E.ON Roman Špěrňák.

PŘEHLEDNĚ: Nové zálohy za energie či dražší pošta. Co se od listopadu pro Čechy mění?

1. listopadu 2022 15:02

S nástupem listopadu přichází pro české občany řada změn. Od dodavatelů energií by měli někteří z nich obdržet nové zálohy, které budou zohledňovat zastropování cen. V jiných případech si však lidé za některé sužby připlatí. Týká se to například některých služeb České pošty. Dlužníci mají také poslední možnost využít milostivého léta.

Statisícům Čechů končí fixace cen energií. Proč nemusí být letošní změna tragédií?

16. září 2022 06:16

Stovky tisíc lidí čeká letos nepříjemná změna spojená se znatelným zdražením měsíčních záloh kvůli končící fixaci. Nové ceny jim mohou několikanásobně vzrůst. Dodavatelé energií nicméně uvádějí, že se stávající zákazníci nemusejí obávat. Po konci fixace totiž na ně bude čekat výhodnější nabídka, než kdyby zákazník přišel k novému dodavateli.

Stát má nástroje ke snížení cen za energie, říká bývalý šéf ČEZ. Popsal příčiny zdražování

7. června 2022 16:28

Největší tuzemská energetická společnost ČEZ koncem května uvedla, že vytápění elektřinou bude téměř čtyřikrát dražší než loni. Podle bývalého zmocněnce vlády pro jadernou energetiku Jaroslava Míla má ale stát nástroje na to, aby problému čelil. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS prohlásil, že existují tři možnosti zajištění nižších cen.