E.ON

Výpis příspěvků ke štítku „E.ON“

Co energetické firmy zlevní, to stát příští rok zdraží. Jak se změní konečné ceny elektřiny?

I když cena energií klesá a dodavatelé oznamují zlevnění, tak lidé budou od příštího roku platit podobné měsíční zálohy jako dosud. Důvodem je vrácení poplatku za obnovitelné zdroje energií (OZE), který letos není zahrnutý v zálohách na elektřinu. Spolu s vyšším distribučním poplatkem se tak může stát, že navýšená cena požere plánované zlevnění od energetických společností.

ČEZ od ledna zlevní elektřinu i plyn téměř dvěma milionům zákazníků. Ti přesto zaplatí víc

Téměř dvěma milionům zákazníků zlevní od ledna společnost ČEZ elektřinu a plyn. Domácnosti, které s dodavatelem uzavřely smlouvu na dobu neurčitou, by měly od příštího roku platit za elektřinu o více než pětinu méně než nyní. Cena za plyn pak klesne o téměř třicet procent, informoval ČEZ. Elektřinu a plyn během letošního roku postupně zlevňovali i ostatní dodavatelé. Přesto bude elektřina v příštím roce zřejmě dražší, koncovou cenu navýší stát.

Cenové stropy na energie nedávají smysl a skončí. Tisíce lidí ale stále platí více

Zastropování cen energií téměř jistě skončí do konce letošního roku. Držet hranici pro cenovou hladinu elektřiny a plynu totiž nedává při současných velkoobchodních cenách smysl. Energetické společnosti nabízejí dnes nové tarify hluboko pod stropem. Přesto je několik tisíc zákazníků, kteří jsou v zajetí drahých fixací na několik let dopředu. Jejich situaci řeší i někteří dodavatelé. Kteří to jsou a co nabízejí?

PŘEHLEDNĚ: Cena elektřiny se domácnostem snižuje. Podívejte se, kolik můžete platit

Cena elektřiny se od minulého roku razantně snížila. Energetické společnosti proto přicházejí s výhodnými nabídkami, které jsou hluboko pod cenovým stropem. Lidé si často mohou vybírat, zda si chtějí cenu energií zafixovat, nebo využít jiných výhodných tarifů. Jak vypadají nabídky některých společností a kolik bychom platili v době bez cenových stropů?

PRE od září zásadně zlevní elektřinu a plyn. Nižší sazby se budou týkat většiny zákazníků

Pražská energetika (PRE) zlevní od 1. září elektřinu a plyn pod úroveň vládního cenového stropu, a to v případě elektřiny zhruba o 20 procent a u plynu asi o 30 procent. Informoval o tom mluvčí společnosti Karel Hanzelka. Zlevnění se podle něj bude týkat velké většiny zákazníků firmy. PRE má podle statistik operátora trhu zhruba 750 000 odběratelů elektřiny a dalších skoro 30 000 odběratelů plynu. V předchozích měsících zlevňovali pro část odběratelů i další dodavatelé.

Energie padají hluboko pod cenový strop. Plyn už je skoro o polovinu levnější

Cena elektřiny a plynu na burzách pozvolna klesá. Dodavatelé energií reagují na současnou situaci a svým klientům nabízejí snížení ceny pod úroveň vládního stropu. Ministerstvo průmyslu a obchodu zatím nepočítá se změnou či rušením stropu na elektřinu a plyn. Stále totiž panuje riziko, že se ceny energií mohou zvýšit. Snížená cena také pomáhá státu vyplácet méně dodavatelům energií na kompenzacích.