reklama

Empatii a snahu vidět v lidech jen to nejlepší jsem zdědila po otci, říká Brodská

Vlastimil Brodský měl na svém kontě více než sto filmových a televizních rolí. Mezi ty nejznámější patří filmy Rozmarné léto, Všichni dobří rodáci, Světáci, Farářův konec nebo Jakub lhář. Velký herecký talent navíc podtrhával jeho šarm i charismatický hlas. Brodský zemřel před 18 lety, v úterý 15. prosince by oslavil stoleté jubileum. Na svého otce zavzpomínala Tereza Brodská v pořadu CNN Prima NEWS Showtime.

reklama

Dcera známého herce Vlastimila Brodského po něm prý zdědila hlavně empatii a snahu vidět v lidech jen to nejlepší. „Myslím, že na stará kolena mám po tatínkovi hodně vlastností. Jsem empatičtější a komunikativnější než dříve. Tatínek se dával s každým do řeči, i když šel po ulici. A nabízel ženám, které potkával, sňatky,“ vzpomínala s úsměvem Brodská. „Určitě se snažím být pokorná a nejenom k profesi a k lidem, ale hlavně k životu,“ svěřila se v pořadu Showtime.

Netušili jsme, že by se k něčemu takovému odhodlal

Její otec Vlastimil Brodský si zahrál mimo jiných hvězd i po boku Jana Wericha a za svůj život natočil přes stovku filmových rolí, za které sbíral ocenění i za hranicemi. Ve svých 81 letech se v dubnu 2002 ale dobrovolně rozhodl ukončit život. Brodská se za to na otce prý nikdy nezlobila. „Nikdo z rodiny to nečekal, ani jeho psychiatři. I oni byli zaskočeni, protože tatínek holdoval celý život černému humoru. Vůbec jsme netušili, že by se k něčemu takovému odhodlal,“ popsala Brodská.

Podle ní málokdo věděl, že jejího otce před natáčením filmu Babí léto postihla velká mozková příhoda. „Tenkrát ho vrtulníkem přepravili do Vojenské nemocnice a měl ho operovat pan profesor Beneš. Rozsah krvácení byl tak velký, že si říkal, zda to má vůbec smysl. Přemluvil ho jeho otec, který říkal: Zkus Bróďu odoperovat, je stejně starý jako já, aspoň to zkus,“ vzpomínala Brodská. Operace byla nakonec úspěšná. „A tatínek do roka natočil Babí léto, což je úplný zázrak,“ dodala.

Myslí si, že se její otec tehdy hodně bál, aby se znovu nedostal do stejné situace. „Strašně ho zasáhlo, když se Stellou Zázvorkou navštívili v nemocnici pana Horníčka a viděl tu bezmoc člověka, který musí být odkázaný na ostatní,“ řekla Brodská, podle níž právě to její otec nechtěl zažít.

K tématu

Tagy: vzpomínka rozhovor dcera otec herec SHOWTIME Tereza Brodská Vlastimil Brodský

Další hlavní zprávy

USA

Za vraždu tří žen popravili Američana. Komplic, který střílel, dostal doživotí

Za vraždu tří žen popravili Američana. Komplic, který střílel, dostal doživotí

Dvě popravy během jednoho týdne. Ve Spojených státech byla ve středu 13. ledna usmrcena vražedkyně Lisa Montgomeryová. O dva dny později dostal smrtící injekci 48letý Afroameričan Dustin Higgs, který byl odsouzen za únos a vraždu tří žen, k nimž došlo v roce 1996. Jeho advokáti poukazují na to, že skutečný vrah, jeho známý Willis Haynes, který měl na ženy ve skutečnosti střílet, trestu smrti unikl a vyvázl jen s doživotním trestem.

Domácí

Nemám být tak rychlá. Herečka Jiřina Bohdalová skončila v nemocnici, uklouzla na náledí

Nemám být tak rychlá. Herečka Jiřina Bohdalová skončila v nemocnici, uklouzla na náledí

Podklouzly mi nohy. Jsem starší člověk a nemám být tak rychlá, teď už to vím. Také tomu trošku přispělo počasí, řekla CNN Prima NEWS herečka Jiřina Bohdalová. Ta v sobotu odpoledne dorazila do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Stalo se tak poté, co na zmrzlém chodníku ztratila rovnováhu. Nebyla jediná, pražští záchranáři měli plné ruce práce a během dne vyráželi k desítkám případů.

Rakev a koňský povoz. Desítky lidí přišly před dům Blatného demonstrovat proti opatřením
Patnáctiletý Polák ubodal těhotnou přítelkyni. Nebyl si jistý, zda je dítě jeho
Řídili jsme nejzábavnější „traktor“ současnosti – CFMOTO Gladiator Z1000 Sport
PŘEHLEDNĚ: Mutací koronaviru začíná přibývat. Odkud pochází a které jsou nakažlivější
Dvouletá holčička poráží covidový syndrom. Brzy by mohla být z nemocnice doma
reklama
reklama
Babiš očkování předstíral, říkají Romové z Vítkovic a odmítají vakcínu

Reportáž

Domácí zpravodajství

Tři nadané tanečnice přišly nečekaně o otce. Maminka Nikol se bojí, že ztratí i domov
Senioři čekali na rezervaci očkování marně. Hejtmani: Nemáme vakcíny, je to frustrující
Babiš navrhne Dzurillu na státní vyznamenání. Registrační systém prý funguje dobře
Další články
reklama
reklama