reklama

Empatii a snahu vidět v lidech jen to nejlepší jsem zdědila po otci, říká Brodská

Vlastimil Brodský měl na svém kontě více než sto filmových a televizních rolí. Mezi ty nejznámější patří filmy Rozmarné léto, Všichni dobří rodáci, Světáci, Farářův konec nebo Jakub lhář. Velký herecký talent navíc podtrhával jeho šarm i charismatický hlas. Brodský zemřel před 18 lety, v úterý 15. prosince by oslavil stoleté jubileum. Na svého otce zavzpomínala Tereza Brodská v pořadu CNN Prima NEWS Showtime.

reklama

Dcera známého herce Vlastimila Brodského po něm prý zdědila hlavně empatii a snahu vidět v lidech jen to nejlepší. „Myslím, že na stará kolena mám po tatínkovi hodně vlastností. Jsem empatičtější a komunikativnější než dříve. Tatínek se dával s každým do řeči, i když šel po ulici. A nabízel ženám, které potkával, sňatky,“ vzpomínala s úsměvem Brodská. „Určitě se snažím být pokorná a nejenom k profesi a k lidem, ale hlavně k životu,“ svěřila se v pořadu Showtime.

Netušili jsme, že by se k něčemu takovému odhodlal

Její otec Vlastimil Brodský si zahrál mimo jiných hvězd i po boku Jana Wericha a za svůj život natočil přes stovku filmových rolí, za které sbíral ocenění i za hranicemi. Ve svých 81 letech se v dubnu 2002 ale dobrovolně rozhodl ukončit život. Brodská se za to na otce prý nikdy nezlobila. „Nikdo z rodiny to nečekal, ani jeho psychiatři. I oni byli zaskočeni, protože tatínek holdoval celý život černému humoru. Vůbec jsme netušili, že by se k něčemu takovému odhodlal,“ popsala Brodská.

Podle ní málokdo věděl, že jejího otce před natáčením filmu Babí léto postihla velká mozková příhoda. „Tenkrát ho vrtulníkem přepravili do Vojenské nemocnice a měl ho operovat pan profesor Beneš. Rozsah krvácení byl tak velký, že si říkal, zda to má vůbec smysl. Přemluvil ho jeho otec, který říkal: Zkus Bróďu odoperovat, je stejně starý jako já, aspoň to zkus,“ vzpomínala Brodská. Operace byla nakonec úspěšná. „A tatínek do roka natočil Babí léto, což je úplný zázrak,“ dodala.

Myslí si, že se její otec tehdy hodně bál, aby se znovu nedostal do stejné situace. „Strašně ho zasáhlo, když se Stellou Zázvorkou navštívili v nemocnici pana Horníčka a viděl tu bezmoc člověka, který musí být odkázaný na ostatní,“ řekla Brodská, podle níž právě to její otec nechtěl zažít.

Tagy:

Hlavní zprávy

Trable vznikající Fialovy vlády: Židle se kýve hned pod několika kandidáty na ministry
Politika

Trable vznikající Fialovy vlády: Židle se kýve hned pod několika kandidáty na ministry

Nová vláda Petra Fialy nezačala ještě ani vládnout a už se začala kývat židle pod kandidáty na ministry, které pečlivě vybírala. Kvůli možnému střetu zájmů se kandidatury již zřekl místopředseda STAN Věslav Michalik. Někteří Piráti nyní tlačí na to, aby se ministrem spravedlnosti nestal Pavel Blažek z ODS. A otázkou je i to, zda ministrem zdravotnictví skutečně bude Vlastimil Válek z TOP 09.

Expert: Zeman chce ukázat, že stále drží moc v rukou. Schůzky s ministry ale nic neposunou

Prezident Miloš Zeman chce po své indispozici ukázat, že stále drží moc v rukou, řekl v pořadu 360° televize CNN Prima NEWS komentátor Aktuálně.cz David Klimeš. Hlava státu se bude následující dva týdny setkávat s kandidáty na ministry. Podle Klimeše je ale série schůzek zbytečně dlouhá a nic neposune. Navíc všichni čekají jen na schůzku s kandidátem na ministra zahraničí Janem Lipavským (Piráti), s jehož nominací podle spekulací Zeman nesouhlasí.

Sestavení vlády by mohlo jít rychleji, posteskl si Bartoš po schůzce se Zemanem ve vitríně

Schůzky prezidenta Miloše Zemana s kandidáty na ministry jsou plánované na dva týdny. První odstartoval kandidát na šéfa resortu pro místní rozvoj a předseda Pirátů Ivan Bartoš. V pondělí na tiskové konferenci po jednání v Lánech si posteskl, že by sestavování vlády mohlo jít rychleji. Zda Zemanovi vadí nominace piráta Jana Lipavského na místo ministra zahraničí, Bartoš nezjistil.

Zdravotníky čekají pekelné Vánoce. Pacienti budou v nemocnicích přibývat, varuje Kubek

Počty nakažených ani hospitalizovaných s covidem v posledních dnech nerostou tak prudce jako dříve. Přestože to svádí k mírnému optimismu, celkové zlepšení covidové situace rozhodně není otázkou několika málo dní. Lépe by podle výpočtů mohlo být až po Vánocích. A to podle odborníků pouze v případě, že se naočkuje dostatek lidí a budou poctivě dodržovat opatření.

reklama

Domácí zpravodajství

Vojtěch: Očkováním dětí stabilizujeme školy. Píšou mi rodiče, kteří na vakcíny už čekají

Očkování dětí je bezpečné a může díky němu dojít ke stabilizaci ve školství, řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS končící ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Naočkovaný člověk je podle něj o 60 procent méně infekční. V rozhovoru mluvil dále i o tom, zda na třetí dávku musí i lidé, kteří nákazu prodělali a mají zároveň i ukončené očkování.

reklama