CNN Prima News vzpomínka

vzpomínka

Výpis příspěvků ke štítku „vzpomínka“

Kocábova vtipná historka se Schwarzenbergem: Lego za tisíce? Trochu jsem žárlil, přiznal

Za svou pomoc nečekal vděk, pomáhal skutečně ze srdce. Tak na Karla Schwarzenberga vzpomínal hudebník a bývalý ministr Michael Kocáb. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS zdůraznil, jak krásný vztah měl kníže s dětmi včetně jeho syna Davida. „Nikdy jsem nepřišel na to, jak ví, kdy má narozeniny. Ale vždy mu volal. Dokonce mu přinesl obrovské lego za tisíce. Někdy jsem trošku žárlil,“ smál se Kocáb.

Mohl změnit zemi, míní Czernin o Schwarzenbergovi. Kinský ocenil prvorepublikovou češtinu

Kdyby se Karel Schwarzenberg stal prezidentem, celé Česko by bylo jiné. Myslí si to místopředseda TOP 09 Tomáš Czernin. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS se vrátil do dětství, kdy bývalému ministru zahraničí říkával strýčku a vedl s ním dlouhé rozhovory. Na pouto se Schwarzenbergem zavzpomínal také František Kinský. Prozradil, že se mu na jeho příbuzném líbila prvorepublikové čeština, která podle něj byla brilantní.

Schwarzenberga mi bylo líto, i když se mu tleskalo, uznal Svoboda. Ocenil jeho vlastenectví

Karel Schwarzenberg byl člověkem, který spojoval dvě hodnoty: patřil k jednomu z nejstarších rodů a byl vlastenec. Tak na zesnulého knížete vzpomínal ve speciálním vysílání na CNN Prima NEWS bývalý ministr zahraničí Cyril Svoboda (KDU-ČSL). Zdůraznil, že po roce 1990 nekultivoval pouze českou politickou scénu, ale i samotné státní činitele – nechal jim ušít obleky. Při posledním shledání se Schwarzenbergem mu ho však bylo trochu líto.

Připadal jsem si jako skutečný princ, vzpomíná Trávníček na natáčení ikonické Popelky

Když si Pavel Trávníček četl scénář k pohádce Tři oříšky pro Popelku, vůbec ho nebral vážně, přiznal CNN Prima NEWS. Právě ve čtvrtek je to padesát let od chvíle, kdy dnes už kultovní pohádka měla svou premiéru. Představitel prince má díky účinkování v pohádkovém příběhu fanoušky až v Kolumbii. Na natáčení nemůže zapomenout ani díky své filmové partnerce Libuši Šafránkové, která podle jeho slov „svojí aurou šířila laskavost a dobro“.

Roztáhni křídla, konečně jsi volný. Matt LeBlanc se dojemně rozloučil se zesnulým Perrym

Matt LeBlanc, seriálový parťák zesnulého herce Matthewa Perryho alias Chandlera z Přátel, prolomil několikatýdenní mlčení. Na svém instagramovém účtu v úterý sdílel dojemný příspěvek, v němž vzpomíná na svého kamaráda. Podle svých slov se s ním loučí s „těžkým srdcem“. Několik let strávených natáčením seriálu patřilo k LeBlancovým nejlepším rokům jeho života.

Chandlerova smrt nás zasáhla. Snad potká v nebi své české já, smutní dabéři Přátel

Moc smutná zpráva. Tak se k náhlému úmrtí herce Matthewa Perryho vyjádřili čeští herci a dabéři, kteří propůjčili hlasy svým americkým kolegům ze seriálu Přátelé. Petr Rychlý ve vysílání CNN Prima NEWS připomněl nejen přirozenost Perryho hereckého talentu, ale rovněž i zemřelého kolegu Rostislava Čtvrtlíka, jehož hlasem seriálový Chandler promlouval k českým divákům. „Třeba se tam nahoře potkají a o všem si pokecají,“ nadhodil. Na svém Instagramu vzpomínala i Miriam Chytilová, ta v českém znění zastoupila postavu Rachel ztvárněnou herečkou Jennifer Anistonovou.

Kouzlo tištěných fotografií přetrvává. Ročně vytiskneme stovky milionů fotek, říká Libor Rambousek z CEWE

Žijeme ve zrychlené digitální době. Každý má ale občas chvíli, kdy se chce vrátit k hezkým vzpomínkám. Mobilní telefony i notebooky mohou zradit a fotografie z nich už nikdy nedostane ani hodný hacker. Obstojí v tomto moderním světě ještě tištěná fotografie a kolik fotek se ročně vyvolá? Odpovědi na tyto otázky mnohé překvapí.