CNN Prima News Ericsson

Ericsson

Výpis příspěvků ke štítku „Ericsson“

Šéf Ericssonu se zastal Huawei. Nesouhlasí s jejím vylučováním z budování 5G sítí

20. listopadu 2020 14:46

Výkonný ředitel švédské technologické společnosti Ericsson Börje Ekholm se zastal svých čínských konkurentů. Ohradil se proti nedávnému rozhodnutí švédského telekomunikačního regulátora PTS, který de facto z účasti na budování 5G infrastruktury vyloučil společnosti Huawei a ZTE. Za Huawei se nedávno postavil také ředitel německé pobočky operátora Vodafone Hannes Ametsreiter.

Na bezpečnost sítě máme omezený vliv, říká viceprezident středoevropské pobočky Huawei

26. října 2020 20:00

Kybernetická bezpečnost není nový fenomén. Přístup vlád některých zemí vůči budování mobilních sítí páté generace se opírá o ničím nepodložená nařčení. Bezpečnost nejen 5G sítí je primárně v rukou jejich operátorů. „Za posledních třicet let nedošlo v souvislosti s naší technologií k žádnému bezpečnostnímu incidentu,“ říká Radoslaw Kedzia, viceprezident společnosti Huawei pro střední, východní a severní Evropu.

Dvě dekády v Evropě: lídr v 5G technologiích slaví významné jubileum

21. října 2020 10:55

Na přelomu tisíciletí se společnost Huawei odhodlala ke kroku do neznáma. A s velkými ambicemi vstoupila na evropský trh. Od založení prvního výzkumného centra ve švédském Gothenburgu uplynulo letos 20 let. Dnes společnost Huawei jen v Evropě zaměstnává přes 13 tisíc profesionálů a svou síť výzkumných center zde rozšířila o dalších 22 lokalit.

Tažení proti Huawei vstupuje do klíčové fáze. Vtáhnou USA Evropu do obchodní války?

20. července 2020 05:04

Rozhodnutí Velké Británie vyřadit čínskou technologickou společnost Huawei z budování své 5G infrastruktury povede k vystupňování amerického tlaku na další evropské země. Zda mu Evropská unie odolá, bude zásadně záviset na tom, jak se k Huawei postaví Německo. To se zatím tváří, že potenciální bezpečnostní riziko je zvládnutelné.