5G v Česku

Nejnovější příspěvky k tématu

Česko má nejméně žen v IT oboru z celé Evropské unie. Na vině jsou i předsudky
5G v Česku

Česko má nejméně žen v IT oboru z celé Evropské unie. Na vině jsou i předsudky

  • Aktualizováno
  • Technologie jsou nedílnou součástí pokroku a moderního světa. Zatím mu dominují muži, ale čím dál častěji do tohoto neustále se rozvíjejícího oboru pronikají také ženy. A ten se tak pro ně stává skvělou studijní i pracovní příležitostí se slibnými vyhlídkami do budoucna. A právě prosazení žen ve světě technologií má podpořit projekt Women in Tech, za nímž stojí společnost Huawei.

    Women in Tech: Každá třetí Češka uvažuje o podnikání, ale jen 8 % svému snu věří
    5G v Česku

    Women in Tech: Každá třetí Češka uvažuje o podnikání, ale jen 8 % svému snu věří

  • Aktualizováno
  • Mají nápad i vizi, jak ho zrealizovat a k tomu také odhodlání pustit se do podnikání, které přináší užitek a radost. A přitom mají jedno společné –⁠ všechno jsou to ženy. Právě na ně se zaměřuje projekt společnosti Huawei s příznačným názvem Women in Tech. Společnost tím chce už druhým rokem podpořit začlenění něžného pohlaví do oboru, jemuž zatím dominují muži, ale kterému i ženy mají co nabídnout.

    Bučení krav a bzučení dronů: Začala éra robotických farmářů a chytrých polí

    Farmařina je odjakživa dřina náročná na energii i čas. Pěstování zemědělských plodin vyžaduje tvrdé úsilí, obětavou péči i schopnost zasáhnout bez prodlení, kdykoli je třeba. Co kdyby ale existoval způsob, jak si práci na polích výrazně usnadnit a její podstatnou část přenechat těm, kteří ji zvládnou stejně dobře, ale výrazně rychleji? Takovou možnost nabízejí bezpilotní drony, kterým neunikne žádný důležitý detail. Technologickou revoluci už zažívají v sousedním Rakousku, kde se robotičtí farmáři stali každodenními pomocníky.

    Women in Tech: Podpora českých žen, které pronikají do oblastí technologií

    Postavení žen se v posledních několika dekádách výrazně mění. A to nejen ze společenského ale i z profesního hlediska. Z dřívějších domácích hospodyněk se stávají uznávané odbornice a podnikatelky. Pomalu ale jistě pronikají i do oborů, jimž stále dominují muži, například do těch technologických. Příkladem může být šestice žen, které v rámci programu Women in Tech ocenila společnost Huawei. Jak už překlad názvu programu napovídá, jedná se o uznání za technologický přínos.

    Odpočiňte si od vánočního shonu a přečtěte si, co za technologii uchrání tisíce hektarů lesů v následujícím roce

    Požáry každý rok zničí odhadem čtyři miliony kilometrů čtverečních půdy po celém světě. Během letního období o nich slýcháme pravidelně, obvykle se takové zprávy týkaly vzdálených oblastí v zahraničí. Až do léta letošního roku, kdy plameny zásadně poničily rozlehlou část Národního parku České Švýcarsko. Jak rozsáhlým požárům, které devastují lesy a ničí tolik důležité životní prostředí, zabránit? Na řešeních už se pracuje. Společnost Huawei spolu s dalšími partnery představuje nejnovější technologie, které dokáží lesní požáry včas detekovat.

    Sítě 5.5G mohou přijít už v roce 2024

    Vzhledem k tempu standardizace 3GPP bude 5.5G komerčně využíváno v roce 2024, předpověděl během akce Global Mobile Broadband Forum 2022 Alex Sinclair, technický ředitel GSMA. Sítě 5.5G budou mít velký význam pro průmysl, kde další rozvoj digitalizace potáhne zejména rozmach internetu věcí. Zlepšení komunikačních sítí povede také k dalšímu vývoji metaverza.

    Huawei spolu s partnery hodlá pomoci 120 milionům lidí v odlehlých oblastech s připojením k internetu

    Přístup ke stabilnímu internetovému připojení je v dnešním digitálním světě téměř základním právem každého člověka. Podle zprávy OSN se však téměř třetina světové populace k internetu doposud nikdy nepřipojila a i přes skokový nárůst konektivity zapříčiněný globální pandemií nadále zůstává bez této možnosti. Technologický gigant Huawei se proto přidal k digitální alianci Partner2Connect pod hlavičkou Mezinárodní telekomunikační unie (ITU) a podepsal závazek, že do roku 2025 společně s partnery pomůže 120 milionům lidí v odlehlých oblastech připojit se k internetu.

    8 tipů bezpečnostního experta, jak zvládnout digitální výchovu

    Návod, jak být dokonalým rodičem, neexistuje. Ovšem rady, jak být dobrým digitálním rodičem, ty už se najít dají. O základní pravidla, kterých je třeba se držet, se s námi podělil Pavel Košek, šéf korporátní komunikace ve společnosti Huawei a především odborník na online bezpečnost. Tématu, jak seznámit ty nejkřehčí uživatele s digitálním světem, a přitom je udržet v bezpečí, se věnuje už řadu let. Čtěte jednoduchý přehled, který vám nezabere příliš času a přitom poskytne vše, co je nutné vědět.

    Zdravá míra používání chytrých technologií aneb jak rozpoznat jejich škodlivost?

    Snad každého rodiče při pohledu na děti trávící čas s chytrými technologiemi napadne stejná obava – ze závislosti na nich. I to je jedním z důvodů, proč se obvykle své potomky zdráháme pustit k nim blíž. Byla by ale chyba zvídavou mysl nejmladších členů domácnosti držet daleko od moderní techniky, která je stejně obklopuje, kamkoli se vrtnou, a dříve nebo později si k ní cestu najdou. Jak tedy zajistit, aby děti přistupovaly k online světu se zdravou mírou a co nás spolehlivě upozorní, že už mohou škodit? O problému jsme mluvili s odborníkem na online bezpečnost Pavlem Koškem.

    Dítě jako oběť nástrah internetu: Jak situaci řešit? Netrestejte, říká odborník

    Nástrah na nezkušené uživatele v kyberprostoru číhá celá řada. K těm nejzávažnějším patří kybergrooming, sexting, kyberšikana či online hecování. Slýcháme o nich dnes a denně, jak ale reagovat, pokud reálné nebezpečí potká i naše dítě? Odborník na online bezpečnost Pavel Košek radí jednoznačně: Jednat je třeba okamžitě, nikdy však na vlastní pěst. Vždy je potřeba obrátit se na zkušené specialisty. Další zásadou, kterou je podle něj ve vypjatých chvílích potřeba mít na paměti, je, že děti v případě selhání netrestáme.

    Rizika online světa: Děti ohrožuje především online hecování, říká odborník

    Online svět je plný možností, jaké nám život v běžném prostředí obvykle nenabízí. Můžeme hrát dobrodružné hry, komunikovat v reálném čase s lidmi na druhém konci planety stejně dobře jako ve vedlejším bytě, prohlížet si fotografie přátel nebo nakupovat, cokoli nás napadne. Kromě výhod má ale online prostředí i svá úskalí a hrozby, kterých se člověk nemusí bát, pokud o nich ví a je na ně dobře připravený. To by mělo platit především v případě, že se do digitálního světa vydávají ti nejzranitelnější, děti. K častým a současně velmi nebezpečným hrozbám, které mohou v kyberprostoru potkat, patří tzv. online hecování a komunikace s neznámými lidmi.

    Dobrý digitální rodič aneb jak bezpečně vést dítě k digitální samostatnosti

    Děti jsou vystaveny moderním technologiím od prvních okamžiků svého života. Dříve nebo později se s nimi začnou chtít seznamovat zblízka a časem je také začít běžně používat. A ideálně bez dospělých, kteří by jim stáli za zády a hlídali každý jejich krok. Jak ale dosáhnout bodu, kdy budou nejmladší členové rodin schopni samostatného fungování v online světě? A co znamená být dobrý digitální rodič? Odpovědi přináší Pavel Kašek, odborník na online bezpečnost ve společnosti Huawei.

    Pátá generace bezdrátových systémů navazuje na standard 4G. Zvyšuje však rychlost přenosu dat až desetinásobně, čímž umožňuje využít nové technologie. 5G je vstupenkou do technologicky i ekonomicky vyspělého světa. Tyto sítě mohou mít značný přínos pro ČR. Jedním z lídrů na trhu je společnost Huawei.