reklama

5G v Česku

Nejnovější příspěvky k tématu

Huawei se zaměřil na středoškoláky, ve spolupráci s Czechitas nabízí jedinečné vzdělávací kurzy pro vybrané studenty
Byznys

Huawei se zaměřil na středoškoláky, ve spolupráci s Czechitas nabízí jedinečné vzdělávací kurzy pro vybrané studenty

Technologická společnost Huawei pokračuje ve své misi vzdělávat mladé české talenty. Prostřednictvím partnerství s neziskovou organizací Czechitas, která již sedmým rokem pomáhá zpřístupnit výuku digitálních dovedností především ženám a mladým lidem, umožní třiceti středoškolským studentům a studentkám bezplatné absolvování výukového programu zaměřeného na IT. Huawei tak navazuje na svou letní spolupráci s Czechitas, kdy finančně podpořil prázdninové kurzy IT pro studentky středních škol.

Huawei ve Finsku otevírá inovativní laboratoř, která má Evropě pomoci čelit digitálním výzvám ve finančním sektoru
Byznys

Huawei ve Finsku otevírá inovativní laboratoř, která má Evropě pomoci čelit digitálním výzvám ve finančním sektoru

Evropské finančnictví zažívá dynamické období digitalizace. S řešením aktuálních výzev bankovního sektoru má od letošního podzimu začít pomáhat unikátní laboratoř vytvořená ve spolupráci Sekce pro rozvoj ekosystému a Centra pro výzkum a vývoj (R&D) finské pobočky technologického lídra Huawei. Laboratoř Fin²Sec ve finských Helsinkách bude slavnostně uvedena do provozu 28. září a bude sloužit jako inkubátor a vývojová základna pro koncepty, návrhy a inovace v oblasti digitálních financí a zabezpečení. Na projektu se s Huawei podílí i technická univerzita Aalto a Helsinská univerzita, největší a nejstarší vysokoškolská instituce ve Finsku.

Huawei Connect 2021: Inovacemi k rychlejší digitalizaci

24. září 2021 18:39

Digitální svět již nyní propojuje více než polovinu lidí na planetě. Jak rozšířit jeho působení a přinést s ním spojené výhody do každé firmy, domácnosti a každému jednotlivci, je tématem výroční konference Huawei Connect pro partnery v odvětví ICT. Letošní téma „Dive into Digital“ zkoumá nové způsoby a postupy vedoucí k širší implementaci digitálních služeb.

Síťové řešení Huawei CloudFabric 3.0 pro datová centra získává cenu Frost & Sullivan

30. srpna 2021 14:44

Technologický lídr Huawei si v letošním roce připisuje další úspěch. Za své síťové řešení hyperkonvergovaných datových center CloudFabric 3.0, které společnost nedávno představila na konferenci Huawei Industrial Digital Transformation Conference 2021, obdržela ocenění „Global Technology Leadership Award 2021“ od mezinárodně uznávané analytické společnosti Frost & Sullivan. Prestižní cenu získala Huawei za bezkonkurenční výkon a špičkové technologie síťového řešení.

Palčivá otázka v centru klimatické krize: Kam putuje náš elektro-odpad?

25. srpna 2021 14:02

Rozkládací telefon, stará MP3, kabely, baterky... Šuplík nebo krabici s elektronickým odpadem máme doma téměř každý. Rostoucí úroveň disponibilního příjmu, urbanizace a industrializace vedou ke zvyšujícím se nákupům spotřební elektroniky a logicky i k vytváření úměrného množství elektro-odpadu. Právě ten začíná být vážným problémem uprostřed zhoršující se klimatické krize.

Udržitelná alternativa k tradiční infrastruktuře: all-flash datová centra mají zelenou

16. srpna 2021 16:19

Datová centra jsou fyzickým základem našeho virtuálního světa. Ukládají, zpracovávají a distribuují data, která ovlivňují fungování všech digitálních služeb na světě – od online bankovnictví po auto navigaci či videohovory. Dnes jsou díky tomu neoddělitelnou součástí života drtivé většiny z nás. Jejich spotřeba elektřiny je však i vzhledem k raketovému růstu lidstvem vytvářených dat závratná a nové technologie spolu s Internetem věcí a 5G sítěmi tento růst ještě urychlí.

IDC a Huawei představily doporučení pro budování all-flash datových center

6. srpna 2021 12:13

Přední světová analytická a poradenská společnost IDC zveřejnila ve spolupráci s Huawei novou Bílou knihu určenou pro all-flash datová centra. Jedná se o první publikaci svého druhu, která určuje základní požadavky týkající se úložišť, výpočetní a síťové kapacity. Bílá kniha by tak měla posloužit jako doporučení pro budování datových center pro firemní uživatele, kteří prochází digitální transformací, a jejím cílem je podpořit výstavbu a rozvoj all-flash datových center pro všechna průmyslová odvětví.

Solární farmy na hladině moře: budoucnost obnovitelných zdrojů je i tam, kde není půda

1. srpna 2021 20:03

Singapur nedávno zprovoznil jednu z největších plovoucích solárních farem na světě, která by měla kompenzovat přes 4 000 tun emisí oxidu uhličitého ročně. Tento technický počin si vyžádal značné úsilí, ať už přihlédneme k nepředvídatelnému počasí na otevřeném moři, tomu přizpůsobenému designu, či náhlé pandemii, která projekt nečekaně oddálila. Nově vybudovaná „sluneční farma“ však nyní demonstruje, že inovativní řešení pro těžbu obnovitelných zdrojů lze nasadit téměř kdekoliv, i na vlnách rozbouřeného oceánu.

Tech & Sustainability Summit: Změny klimatu jsou globální výzvou, pomoc nabízí moderní technologie

28. července 2021 10:52

Ačkoli uhlíkové emise v uplynulém roce poklesly v důsledku celkového zpomalení hospodářství a celosvětových protiepidemických opatření, opětovné nastartování ekonomik je rychle vrací na jejich původní vysokou úroveň. Společným cílem hlav států po celém světě je proto přesun k cirkulární ekonomice a dosažení udržitelného rozvoje. Pomocnou ruku dlouhodobě nabízí i technologičtí giganti. Technologie ICT mají totiž významný potenciál šetřit energií a snižovat emise v dalších průmyslových odvětvích – dle odhadů může jít o snížení až desetinásobku množství uhlíku, které generuje ICT sektor.

Ordinace v mobilu i zdravější planeta: Jak nám sítě budoucnosti již brzy změní životy

22. července 2021 18:59

Žijeme v době pokroku – města se stávají chytřejšími, technologie pomáhají snižovat spotřebu energie, studenti se účastní lekcí, aniž by museli opustit své domovy a stejným způsobem vykonávají miliony lidí po celém světě svá zaměstnání. Pod taktovkou miliardáře Jeffa Bezose odstartoval tento týden na západě Texasu první vesmírný let civilních pasažérů, který je nyní pokládán za počátek éry vesmírné turistiky. Technologie jsou již nyní neoddělitelnou součástí našich životů a s příchodem 5G se do fungování lidstva začlení ještě víc. V jakých oblastech budou mít sítě nové generace v brzké době největší přínos?

Hlavní zprávy

Babiš chce exhibovat v opozici. Levicoví voliči z něj mohou udělat prezidenta
Politika

Babiš chce exhibovat v opozici. Levicoví voliči z něj mohou udělat prezidenta

Premiér Andrej Babiš (ANO) se již smířil s odchodem do opozice, neznamená to však, že by z veřejného života nadobro zmizel. Naopak – více než týden po volbách dává jasně najevo, že bude chtít přesvědčit frustrované levicové voliče, jejichž strany se jen těsně nedostaly do Poslanecké sněmovny. Podle politologů mu tato strategie může pomoci k získání prezidentského křesla.

Zkrachoval vám dodavatel energií? Jak najít nového a na co si dát pozor
Rádce

Zkrachoval vám dodavatel energií? Jak najít nového a na co si dát pozor

Ukončení činnosti skupiny Bohemia Energy a dalších menších alternativních dodavatelů způsobilo starosti zhruba milionu českých zákazníků. Ti mnohdy nevědí, zda přijdou o elektřinu a plyn, jak si najít dodavatele nového a kolik je vlastně budou energie nově stát. Redakce CNN Prima NEWS proto připravila stručný návod, jak při ztrátě dodavatele najít adekvátní náhradu a finančně se z toho nezhroutit.

reklama

5G v Česku

5G je vstupenkou do technologicky i ekonomicky vyspělého světa. Tyto sítě mohou mít značný přínos pro ČR. Jedním z lídrů na trhu je společnost Huawei.