reklama
CNN Prima News europoslanec

europoslanec

Výpis příspěvků ke štítku „europoslanec“

Velké zklamání. Rozhodnutí soudu v kauze Michalákové je absurdní, zlobí se Zdechovský

20. ledna 2022 11:13

Rozhodnutí Evropského soudu pro lidská práva v kauze Evy Michalákové je absolutně absurdní a nepřijatelné, hodnotí verdikt europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). Rozsudek chce ještě podrobně prostudovat a zjistit, čím přesně soudci argumentovali v neprospěch české matky, které norské úřady odebraly její syny. Ve vysílání CNN Prima NEWS konstatoval, že čtvrteční rozuzlení hodnotí jako velké zklamání.

Pokud Michaláková u soudu uspěje, čeká Norsko obrovská vlna žalob, věří Zdechovský

20. ledna 2022 06:15

Pokud Eva Michaláková uspěje u evropského soudu ve sporu o své děti, přijde obrovská vlna žalob na norské úřady, řekl europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). Roky se táhnoucí případ odebraných synů norským úřadem Barnevernet podle něj vznikl na základě fiktivního obvinění. Psycholog Jaroslav Šturm v pořadu 360° na CNN Prima NEWS podotkl, že zákazy ze strany norských úřadů v případu odebrání dětí Michalákové byly v mnoha ohledech absurdní.

Hrozí, že třetina lidí nebude mít na jídlo, tvrdí šéfka potravinářské komory

10. ledna 2022 23:09

Až třetina lidí v České republice nebude mít na nákup základních potravin. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS před tím varovala prezidentka Potravinářské komory ČR Dana Večeřová. Podle ní může mít na celou situaci negativní vliv i přijetí Green Dealu. Europoslanec Stanislav Polčák (STAN) k tomu řekl, že se stále jedná o návrhy, které se mohou zlepšovat a měnit.

Evropa se připravuje na migrační vlnu. Řešit ji budou během svého předsednictví Češi

21. prosince 2021 15:05

Nová vláda premiéra Petra Fialy možná bude mít na stole nový evropský pakt o migraci a azylu. Téma by totiž mohlo přijít na přetřes právě v době českého předsednictví v čele Evropské unie. Shodli se na tom europoslanci napříč politickými stranami. Ti zároveň přiznávají, že Visegrádská čtyřka, kam náleží i Česko, je u nás značně přeceňována.

Lipavský si naběhl sám, Zeman má dobrý mozek. Tušil jsem, že po něm půjde, říká Zdechovský

11. prosince 2021 05:42

Důvody prezidenta Miloše Zemana, proč nechce jmenovat pirátského kandidáta Jana Lipavského do čela diplomacie, jsou obskurní a malicherné. Kompetenční žaloba je jednou z cest, jak situaci řešit, věří lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský. V pořadu 360° podotkl, že i přes svůj věk a zdravotní stav je Zeman obstojný politický hráč, který nejspíše neustoupí. I poslanec za hnutí ANO Jaroslav Bžoch doufá, že nakonec dojde k dohodě – podle něj nikdo nechce průtahy při jmenování nové vlády.

Jsem pro povinné očkování, říká europoslanec Zdechovský. Sám pomáhá v covidáriích

1. prosince 2021 08:47

Europoslanec a místopředseda KDU-ČSL Tomáš Zdechovský se během pandemie koronaviru rozhodl pomáhat jako dobrovolník na covidových odděleních v nemocnicích nebo v sociálních zařízeních. V Novém dni na CNN Prima NEWS prozradil, že viděl umírat lidi. Proto apeluje na občany, aby se nechali očkovat. Podle něj by vakcinace měla být pro všechny povinná.

Sledujte ZÁZNAM Co Čech, to politik! s vnukem Klause: Jaké je vyrůstat v rodině politiků?

4. listopadu 2021 17:36

V pořadu CNN Prima NEWS Co Čech, to politik! se objevují osobnosti napříč politickým i společenským spektrem. Čtvrteční diskuze ale bude pojata úplně jinak. Jaké je to vyrůst v rodině elitních politiků? O tom budou hovořit vnuk Václava Klause Vojtěch a syn europoslance Tomáše Zdechovského Tobiáš. Pořad můžete sledovat od 18:00 živě v tomto článku.

Europoslanec Kolaja: Putin využívá energetické krize Evropy. Ve prospěch jeho plynovodů

14. října 2021 23:22

Europoslanec Marcel Kolaja (Piráti) v pořadu 360° na CNN Prima NEWS řekl, že se energetickou krizi v Evropě snaží využít ruský prezident Vladimir Putin. Slibem dodání více plynu prý chce vytvořit tlak na využití ruského plynovodu Nord Stream 2. Kolajův kolega Alexandr Vondra (ODS) má za to, že současnou situaci by mohlo zlepšit odložení plánovaného konce jaderných elektráren v Německu.

reklama