CNN Prima News europoslanec

europoslanec

Výpis příspěvků ke štítku „europoslanec“

Zeman nevykročil ze svého stínu, shodli se politici. Je to buran, dodal kriticky Pospíšil

3. února 2023 22:59

Když Miloš Zeman nově zvolenému prezidentovi nenavrhl jako první termín společné schůzky, nevykročil ze svého stínu, shodli se poslanec Robert Králíček (ANO) a europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09). Ačkoliv se oba prezidenti na společném jednání nakonec dohodli, netradičně ho inicioval Petr Pavel. Pospíšil v pořadu 360° také doplnil, že se dosluhující hlava zachovala buransky.

David: Jak se liší Babiš od Pavla? S StB spolupracovat musel. Pitomost, zuřil Zdechovský

15. ledna 2023 17:13

Rozdíl mezi kandidáty je ten, že Andrej Babiš s tajnými službami spolupracovat musel. Tak se zastal šéfa ANO směrem ke druhému kolu prezidentských voleb europoslanec za SPD Ivan David v nedělní Partii Terezie Tománkové televize CNN Prima NEWS. S ním ale nesouhlasil europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). Podle něj s StB nikdo spolupracovat nemusel. „To mě uráží, je to pitomost,“ poznamenal k Davidovým slovům.

Zahraniční média řeší Zdechovského cestu do Bahrajnu. Nepochybil jsem, brání se politik

14. prosince 2022 18:48

Český lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský čelí podle listu The Guardian otázkám kvůli své cestě do Bahrajnu v souvislosti s tím, že je jedním ze spoluautorů návrhu rezoluce o tamním politickém vězni. Ta je podle některých jeho kolegů z Evropského parlamentu jednostranná, píše Guardian. Europoslanec sám tvrdí, že nijak nepochybil.

Korupční kauza v Evropském parlamentu: Mezi vyšetřovanými je i šéf mezinárodních odborů

10. prosince 2022 10:12

Mezi lidmi, které v pátek zadržela belgická policie v souvislosti s podezřením z korupce v Evropském parlamentu, je i šéf Mezinárodní konfederace odborových svazů (ITUC) Luca Visentini. Píší to italská média, podle kterých policie zadržela i řadu dalších jeho krajanů působících v Bruselu. Policie rovněž zadržela řeckou místopředsedkyni EP Evu Kailiovou. Většina podezřelých, kteří podle tisku jednali ve prospěch Kataru, měla blízko k sociálním demokratům.

Zdechovský o zákulisí výběru na Hrad: Nerudovou chtěla Pekarová. Fischer na to nemá

4. prosince 2022 05:31

Silného kandidáta na prezidenta jsme nenašli, Andreje Babiše (ANO) by porazil jen premiér Petr Fiala (ODS), prohlásil europoslanec a člen předsednictva KDU-ČSL Tomáš Zdechovský, když popsal, jak koalice Spolu hledala kandidáta na Hrad ze svých řad. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS promluvil o tom, zda lidovec Petr Hladík nastoupí na křeslo ministra pro životní prostředí, i o úspěších či neúspěších českého předsednictví v Radě Evropské unie.

Evropský parlament v kostce: Jak funguje a jak ovlivňují rozhodování v Bruselu Češi?

3. prosince 2022 09:37

V Česku se netěší příliš dobré pověsti, přestože nebo možná právě proto, že málokdo přesně ví, jak Evropský parlament funguje. Jde přitom o jedinou instituci EU volenou přímo občany jednotlivých zemí. Čeští europoslanci mají hlasovací právo stejné jako jejich kolegové z jiných zemí. Svou příslušností k jednotlivým frakcím či působením ve výborech, mohou ovlivňovat názory a rozhodnutí svých kolegů. Europoslanců má Česko 21. Jak europarlament funguje a v jakých frakcích se jeho členové sdružují?

David: Máme vládu s mentalitou protektorátních úředníků. Zajistila plyn, reagoval Vondra

24. listopadu 2022 12:06

Čeští europoslanci se ve speciálu na CNN prima NEWS přeli o české a evropské pomoci občanům a firmám v současné krizi. Europoslanec SPD Ivan David například obvinil ministry, že se chovají jako protektorátní úředníci. Naopak vládní europoslanci upozornili, že kabinet zajistil dostatečné zásoby plynu, aby Česko zvládlo letošní zimu.

Pospíšil: Řešením je vyvlastnit ČEZ. Zase pozdě, tragikomedie vlády pokračuje, míní Havlíček

10. listopadu 2022 22:52

Skupina ČEZ za tři čtvrtletí letošního roku zosminásobila svůj zisk, přesto od ledna přikročí ke zdražení elektřiny. Podle europoslance Jiřího Pospíšila (TOP 09) by řešením v pomoci lidem mohlo být její vyvlastnění, jenže by se jednalo o běh na dlouhou trať. Uvedl to v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Exministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (ANO) kritizoval kabinet Petra Fialy (ODS) za to, že prošvihl dobu, kdy mohl cenu energií na trhu ovlivnit.