CNN Prima News europoslanec

europoslanec

Výpis příspěvků ke štítku „europoslanec“

Sledujte speciální 360° s kandidáty na europoslance. Bude Green Deal pro Česko fatální?

Dokáže Česko a zbytek Evropské unie prosperovat s Green Dealem? Je to skvělá příležitost, nebo rána pro český průmysl a komplikace pro zemědělce? A jak zvládne EU zajistit svou energetickou soběstačnost? Sledujte další speciální vydání 360° Michala Půra před volbami do Evropského parlamentu. Debatovat budou kandidáti na europoslance, pořad začíná v úterý ve 20:30.

Černochová ze sebe „dělá cíl“ a brání Pekarovou: My holky to nemáme v politice jednoduché

Chci vás všechny požádat o mír, my „holky“ to fakt nemáme v politice ani trochu jednoduché. Na sociálních sítích se takto zastává kritizované předsedkyně TOP 09 Markéty Pekarové Adamové ministryně obrany Jana Černochová (ODS). Situaci, v níž se Pekarová ocitla kvůli návrhu na odvolání ministra školství Mikuláše Beka (STAN), jí Černochová nezávidí, a proto se rozhodla pozornost přesunout na sebe: „Cíl jsem já.“ Podle europoslance Jana Zahradila (ODS) by se Černochová neměla s Pekarovou vůbec srovnávat. „Neměli jsme ji pouštět se sirkami do stohu,“ dodal na účet předsedkyně.

Pokračování boje s plasty: Evropská unie chce zakázat jednorázová balení kečupu či šamponu

Konec miniaturních balení majonéz, kečupů, šamponů nebo tělových mlék, to je nový plán Evropské unie. Zmizet by podle plánovaného nařízení měla i plastová minibalení smetany do kávy, cukru nebo omáček. Hotely, restaurace, řetězce rychlého občerstvení by o ně měly přijít na začátku roku 2030. Záleží však na tom, jestli změnu schválí noví europoslanci.

Holubice „míru“ v Evropském parlamentu. Slovenský politik přímo na plénu vypustil opeřence

Slovenský nezařazený europoslanec Miroslav Radačovský zvolený za krajně pravicovou LSNS Mariana Kotleby své poslední vystoupení na půdě Europarlamentu okořenil velmi nezvyklým způsobem. Při projevu totiž vypustil živou bílou holubici, která má podle něj symbolizovat mír, a apeloval na jednání o míru mezi Ruskem a Ukrajinou. Radačovský přitom nedávno hrozil, že “Slované se s Ruskem spojí a z Evropy udělají trávník”. Nyní sklízí za své jednání kritiku i z řad českých europoslanců.

Ruský vliv v europarlamentu? Střílíme se do nohou sami, liberálové si pohorší, tvrdí Stoniš

I když má Rusko své zájmy v Evropském parlamentu, nemusí dělat vůbec nic, prohlásil ve vysílání CNN Prima NEWS šéfredaktor měsíčníku To Marek Stoniš. Dodal, že vzhledem k dění v tomto zákonodárném orgánu se „střílíme do nohou sami“. Toto téma se podle něj objevuje před každými důležitými volbami. Novinář rovněž předpokládá, že preference evropských liberálů na rozdíl od euroskeptiků klesnou.

Černochová drsně ke Konečné: Nechovejte se jako tupá kráva. Europoslankyně jí útok vrátila

Nepijte tolik a nechovejte se jako tupá, vulgární a primitivní kráva, napsala ministryně obrany Jana Černochová (ODS) na konto komunistické europoslankyně Kateřiny Konečné. Reagovala na posměšný příspěvek političky KSČM, která šéfku resortu a předsedu vlády Petra Fialu (ODS) označila za „ocasy“. „Žádný bolševický nok nebude urážet našeho pana premiéra,“ poznamenala Černochová v diskuzi. „Poznámky o pití a primitivní krávě chápu – máte s tím jistě bohatou zkušenost,“ kontrovala Konečná.

Sledujte speciál České zájmy v Evropě. Jaké výzvy čekají na nové poslance europarlamentu?

Evropský parlament čeká poslední schůze zákonodárců před klíčovými volbami do tohoto orgánu. V jakém stavu je Evropa a zejména Česko? A jaké jsou největší výzvy, s nimiž se europoslanci v následujících pěti letech setkají? Přímo ze Štrasburku budou nad těmito otázkami debatovat europoslanci Alexandr Vondra (ODS), Stanislav Polčák (STAN), Marcel Kolaja (Piráti), Ondřej Knotek (ANO), Kateřina Konečná (KSČM) a Ivan David (SPD). Sledujte speciál České zájmy v Evropě, který startuje ve 14:30 na CNN Prima NEWS.

Největší rebel v EU? Ivan David z SPD. Hlasoval proti vlastní frakci téměř v polovině případů

I mezi spolustraníky se najdou velcí rebelové. V evropské frakci Identita a demokracie (ID) jím je například europoslanec Ivan David z SPD. Ten v téměř polovině případů hlasoval jinak než jeho kolegové, čímž si vysloužil pozornost od bruselského webu Politico. „Kdo by s takovými přáteli potřeboval politické protivníky?“ napsali v nadsázce autoři článku, kteří si posvítili i na další politiky, kteří například nedochází na hlasování, protože sedí ve vězení. Redakce CNN Prima NEWS požádala europoslance Davida o vyjádření, proč i v rámci své vlastní frakce šel tak často proti proudu.

Kalousek: Fiala a Rakušan o migraci lžou. Ministr vnitra pakt nečetl, přisadil si Zdechovský

Exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) na sociální síti X obvinil premiéra Petra Fialu (ODS) a ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) ze lži týkající se „mandatorní výjimky pro Česko“ v migračním paktu. Podle něj v paktu zahrnuta není. Rakušan na to později nepřímo reagoval, když uvedl, že debatu ovládl populismus a zmínil ustanovení, ve kterých má být o výjimce zmínka. Podle europoslance Tomáše Zdechovského (KDU-ČSL) si ale ministr dohodu pořádně nepřečetl.

Green Deal jako hlavní téma evropských voleb. Kandidáti chtějí změny, každý ale jiné

Jedním z témat nadcházejících voleb do Evropského parlamentu bude Green Deal. Podle takzvané Zelené dohody by měla být Evropa v roce 2050 klimaticky neutrální. Počítá se například s často kritizovaným zákazem spalovacích motorů. Politici, kteří v Česku kandidují v eurovolbách, chtějí Green Deal změnit. Každý ale jiným způsobem.