reklama
CNN Prima News europoslanec

europoslanec

Výpis příspěvků ke štítku „europoslanec“

Europoslanec: Unie je spolek 27 „troublemakerů“. S rozdělováním vakcín jsme si ublížili

Střelili jsme se do kotníku a ublížili jsme sami sobě, řekl k přerozdělování vakcín od Evropské unie europoslanec zvolený za TOP 09 a člen Evropské lidové strany Luděk Niedermayer v pořadu K věci televize CNN Prima NEWS. Podle něj se s vakcínami stala chyba hned na začátku, kdy Česko objednalo málo dávek, protože chtělo šetřit. Dlouhodobě to ale podle europoslance nebude mít zásadní důsledky, protože EU je podle něj spolek 27 „troublemakerů“.

Europoslankyně Maxová, která byla zvolena za ANO, bude zastupovat sociální demokraty

Europoslankyně Radka Maxová, která byla zvolená za ANO, by měla v Evropském parlamentu jako nezávislá zastupovat ČSSD ve frakci Pokrokové spojenectví socialistů a demokratů (S&D). V pátek to schválilo předsednictvo sociální demokracie, informovala mluvčí strany Eva Gregorová. Maxová, která je europoslankyní od roku 2019, patřila k zakládajícím členům hnutí ANO, se kterým se rozešla loni v říjnu.

Bruselských orgií se účastnil i český politik. Podle organizátora měli všichni covid

Dvě desítky lidí dostaly pokutu za nedodržování protikoronavirových opatření po ilegálním večírku, který se uskutečnil minulý týden v prvním patře budovy v centru Bruselu. Uvedla to dnes bruselská prokuratura. Belgický web RTL v neděli napsal, že sex party se zúčastnilo 25 lidí včetně politiků z Maďarska a České republiky, žádné podrobnosti neuvedl.

Policejní razie v bruselském gay baru: Párty se účastnil i Orbánův europoslanec

Bruselská policie aktuálně zasahuje u podobných případů jako ta česká – nelegální párty. V pátek provedla razii na jedné takové akci v gay baru. Při zjišťování totožností zadržených účastníků narazili policisté na jednoho, jehož účast by nejspíš čekal málokdo. Na večírku, který některá média označují za „orgie“, byl totiž i europoslanec za maďarskou stranu Fidesz premiéra Viktora Orbána, která přitom vystupuje proti LGBT komunitám.

Telička ke střetu zájmů: Babiš si udělal z Čechů rukojmí, ránu dostaneme zpět

Pokud vláda a další orgány nezačnou jednat ve věci Andreje Babiše, který je podle posledního dopisu Evropské komise ve střetu zájmů, pro Českou republiku by to mohlo mít následky. V pořadu CNN Prima NEWS K věci to řekl bývalý europoslanec Pavel Telička (Hlas). „Čím dál více europoslanců toho má plné zuby, protože je to problém pro frakci jako takovou,“ řekl k náladě v politické rodině liberálů, jejíž je hnutí ANO součástí.

Slovinci jako oportunistické svině. Vondra se za svůj výrok omluvil

Europoslanec Alexandr Vondra (ODS) se v pondělí v dopisu adresovaném slovinským členům europarlamentu omluvil za své vyjádření o Slovincích z minulého týdne. Slovinští kolegové ho vyzvali k omluvě poté, co Vondra po utkání 4. předkola fotbalové Ligy mistrů mezi Slavií a dánským Midtjyllandem na Twitteru kvůli verdiktu slovinského rozhodčího Damira Skominy napsal, že „Slovinci dokážou být oportunistické svině“. Vondra dnes uvedl, že při psaní nedokázal oddělit emoce fotbalového fanouška a pohled veřejného činitele a politika a lituje toho.

reklama