reklama
CNN Prima News extremismus

extremismus

Výpis příspěvků ke štítku „extremismus“

Hnutí SPD je xenofobní, covid zastavil neonacisty. Vláda schválila zprávu o extremismu

Zprávu o extremismu a předsudečné nenávisti na území Česka v loňském roce schválila v pondělí vláda. Vyplývá to z výsledků jednání zveřejněných na webu kabinetu. Zpráva uvádí, že nejvýznamnějším uskupením s dominujícími „xenofobními a vyhroceně nacionalistickými prvky“ zůstalo hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) na Twitteru odmítl Okamurovy výtky, že resort zprávu využívá k politickému boji, dělá to podle něj naopak šéf SPD.

Kotleba posílil svoji moc ve straně a má problém. LSNS opouští výrazné tváře

Slovenští Kotlebovci zažívají nepříjemné chvíle. Poté, co předseda krajně pravicové partaje Marian Kotleba prosadil změnu stanov, které posilují jeho moc, ve straně skončily některé výrazné tváře. Na protest odešel například jeden ze dvou europoslanců a místopředseda strany Milan Uhrík či poslanec Milan Mazurek, který byl odsouzen za hanobení rasy, národa či přesvědčení.

Trump v debatě neodsoudil krajně pravicové Proud Boys. Vyzval ale, ať se drží zpět

Silnou pozornost přitáhla během první televizní debaty amerických prezidentských kandidátů výměna, která následovala po výzvě moderátora vůči prezidentovi Donaldu Trumpovi, aby odsoudil aktivity milicí a hlasatelů bělošské nadřazenosti. Trump se s tím tzv. popasoval po svém, na podnět Joea Bidena adresoval několik slov členům krajně pravicové skupiny Proud Boys a „opřel“ se do levicově extrémistické Antify.

Klaus ml.: Když uspějeme, za rok budeme mít dvouciferný výsledek a budeme ve vládě

Hnutí Trikolóra zažije první velký volební test. Jeho kandidáti se totiž budou ucházet o funkce v říjnových krajských a senátních volbách. Krajská zastupitelstva i Senát přitom označovali za zbytečné instituce. Platí to? Odrazí se Trikolóra po volbách výš? A co dělají lidé spojení s extremismem na kandidátkách hnutí? Hostem pořadu K věci Marie Bastlové byl předseda Trikolóry a poslanec Václav Klaus mladší.

Extremisté v Německu napodruhé vztyčili sochu Lenina. Zpívali Internacionálu

Aktualizováno

Zatímco jinde ve světě sochy kontroverzních vůdců padají k zemi, v německém Gelsenkirchernu v sobotu vztyčili skulpturu Vladimira Iljiče Lenina. Akce se zúčastnilo pár stovek lidí, kteří zpívali Internacionálu. Za iniciativou stáli členové Krajně levicové Marxisticko-leninské strany Německa (MLPD). Sochu chtěli před stranické sídlo nainstalovat už v dubnu, tehdy jejich plány zhatil koronavirus.

reklama