CNN Prima News extremismus

extremismus

Výpis příspěvků ke štítku „extremismus“

Státní symboly nepatří falešným vlastencům. Bereme si vlajku zpět, hlásá nová výzva

28. října 2022 22:49

Po sociálních sítích se rychle šíří nová výzva. Podle jejích autorů si českou vlajku neprávem přivlastnili falešní vlastenci a nastal čas tento státní symbol vrátit těm, kterým skutečně záleží na dobru vlasti. Řada lidí si dnes vlajku spojuje s nenávistnými názory či extremismem. K akci, která má při příležitosti státního svátku pomoci tento stav změnit, se přidávají politici i některé státní instituce.

Války gangů ve Švédsku ovlivňují volby. Zastřelených už je více než za celý minulý rok

11. září 2022 16:23

Švédové v neděli volí nové členy Riksdagu, jednokomorového parlamentu. Hlasování podle odhadů výrazně ovlivní především jedno téma – vzestup kriminality. Severským státem totiž dlouhodobě zmítají války gangů a počty zastřelených jsou naneštěstí rekordní. Velké popularitě se proto v zemi těší protimigrační strana, neboť právě migranty mnozí Švédové viní za vzestup násilí.

Masakr přišel jako blesk z čistého nebe. Breivik nenáviděl levici i muslimské migranty

22. července 2022 13:56

Masakr na norském ostrově Utöya přišel jako blesk z čistého nebe. Masový vrah a pravicový extremista Anders Breivik choval silnou nenávist vůči Sociálně demokratické straně a levici obecně, zároveň se netajil silnou antipatií vůči migrantům. Pro CNN Prima NEWS to už dříve řekl česko-norský novinář Yngvar Brenna. Od tragédie na ostrově Utöya uplynulo 11 let.

Azov, banderovci, Putinovy masakry. Jaká je pravda o neonacismu na Ukrajině a v Rusku?

8. dubna 2022 05:11

Vladimir Putin ospravedlňuje invazi na Ukrajinu tím, že je potřeba ji denacifikovat. Údajné neonacistické podhoubí v napadené zemi spojuje třeba s takzvanými banderovci, s plukem Azov. Rusové tomu věří, nevykazuje však známky pokřivené ideologie spíše jejich režim? Odborník na extremismus Miroslav Mareš z Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity v rozhovoru pro CNN Prima NEWS demaskuje mnohé mýty a lži, v jejichž jménu se teď na východě zabíjí.

Slovenský extremista Kotleba přišel o mandát poslance. Propagoval neonacismus, řekl soud

5. dubna 2022 14:43

Předseda slovenské krajně pravicové strany Kotlebovci –⁠ Lidová strana Naše Slovensko (LSNS) Marian Kotleba přišel o poslanecký mandát. Důvodem je úterní rozhodnutí slovenského nejvyššího soudu, který potvrdil jeho vinu za extrémistický trestný čin. Senát nejvyššího soudu však Kotlebovi vyměřil pouze podmínku, zatímco soud první instance ho na podzim roku 2020 potrestal vězením v délce čtyř let a čtyř měsíců.

Mouřenín na Kofile? Politická korektnost místy přechází do extremismu, zlobí se Janeček

23. února 2022 12:36

Na mouřenínovi a původním obalu čokoládové tyčinky Kofila není nic nekorektního, shodli se prezidentští kandidáti v pořadu Co Čech, to politik. Podle matematika Karla Janečka přehnaná snaha o korektnost mnohdy hraničí s extremismem, komik Miloš Knor označil kauzu za malichernost. Prezidentka České asociace povinných Denisa Rohanová si zase myslí, že by se podobné změny měly řídit poptávkou, nikoliv nařízeními či kvótami. Výrobce se rozhodl, že tradiční mouřenín bude nově modrý.

„Bábušky“ na Ukrajině cvičí příznivci krajní pravice. Jejich znak používala divize SS

19. února 2022 15:27

Celý svět oblétly fotografie srdnatých babiček, které se na Ukrajině cvičí v boji. Teď ale vyšlo najevo, že je na případ ruské invaze připravují členové batalion Azov. Jedná se o kontroverzní prapor Ukrajinské národní gardy. Mezi jeho členy jsou údajně neonacisté a lidé, kteří mají na kontě znásilnění či mučení.