CNN Prima News Faerské ostrovy

Faerské ostrovy

Výpis příspěvků ke štítku „Faerské ostrovy“

Čeští házenkáři mohou slavit. S předstihem drží místenku na mistrovství Evropy

30. dubna 2021 11:49

Češti házenkáři už by měli mít jistotu postupu na mistrovství Evropy v příštím roce. Díky ostatním příznivým výsledkům je již dvě kola před koncem kvalifikace jasné, že se svěřenci trenéra Rastislava Trtíka přinejhorším dostanou mezi nejlepší čtveřici týmů z třetích míst, která si stejně jako první dva celky z každé skupiny zajistí účast na šampionátu. Evropská házenkářská federace EHF zatím český postup nepotvrdila.

Vichřice Klaus a Josef atakovaly Evropu. V Česku nás čeká silný vítr i sníh

12. března 2021 09:15

Dvě silné severoatlantické vichřice Klaus a Josef, z nichž jedna prošla kolem Faerských ostrovů a druhá ve čtvrtek zasáhla Velkou Británii a Irsko, ovlivnily i počasí u nás. Ve čtvrtek vítr foukal hlavně na severovýchodě České republiky, přičemž nejvyšší náraz byl zaznamenán na Lysé hoře, a to 110 km/h, uvedl Český hydrometeorologický ústav. Větrno bude i v pátek a o víkendu.

Mužská házená přišla za trest o vedení. Skončili trenéři reprezentace i šéf svazu

20. ledna 2021 05:45

Exekutiva Českého svazu házené odvolala realizační tým u mužské reprezentace, která kvůli koronaviru v kádru na poslední chvíli odřekla účast na mistrovství světa v Egyptě. Následně rezignovali tři členové exekutivy včetně svazového prezidenta Jaroslava Chvalného. Svaz o tom informoval na svém webu po jednání, které se protáhlo až do nočních hodin.

Velké trable před mistrovstvím světa. Čeští házenkáři nemohou kvůli nákaze hrát

6. ledna 2021 15:20

Plnou hlavu starostí teď mají čeští reprezentanti v házené. Bez standardního trenérského štábu odletěli na Faerské ostrovy, kde měli načít kvalifikaci na mistrovství Evropy v roce 2022. Jenže kvůli koronavirové nákaze v týmu se duel odkládá. Už podruhé. Horší je fakt, že příští týden začíná očekávaný světový šampionát v Egyptě, na který se momentálně covidem zasažení Češi kvalifikovali po šesti letech.