CNN Prima News Faerské ostrovy

Faerské ostrovy

Výpis příspěvků ke štítku „Faerské ostrovy“

Nedostat se na Euro? Průšvih, má jasno Limberský. Prozradil, kým by nahradil Šilhavého

Výkony reprezentace v kvalifikaci na Euro nejsou žádná sláva, ohodnotil pro CNN Prima NEWS bývalý fotbalista David Limberský. Po ostudné porážce 0:3 v Albánii národní tým vydřel v neděli těsné vítězství 1:0 nad outsiderem z Faerských ostrovů. Plzeňská ikona by zatím trenéra Jaroslava Šilhavého neodvolávala, kdyby ale následovaly další špatné výsledky, byl by pro, aby ho nahradil Martin Svědík ze Slovácka.

Češi zvládli přípravný duel v Černé Hoře. První trefa v reprezentaci pro Sadílka, pálil i Hložek

Čeští fotbalisté zvítězili v přípravném utkání v Černé Hoře vysoko 4:1 a úspěšně se rozloučili se sezonou. Hosty poslal v 28. minutě do vedení Mojmír Chytil, po změně stran se poprvé v reprezentačním „áčku“ trefil Michal Sadílek. Za domácí snížil Driton Camaj, ale v závěru se prosadili střídající Lukáš Provod s Adamem Hložkem.

Čeští házenkáři mohou slavit. S předstihem drží místenku na mistrovství Evropy

Češti házenkáři už by měli mít jistotu postupu na mistrovství Evropy v příštím roce. Díky ostatním příznivým výsledkům je již dvě kola před koncem kvalifikace jasné, že se svěřenci trenéra Rastislava Trtíka přinejhorším dostanou mezi nejlepší čtveřici týmů z třetích míst, která si stejně jako první dva celky z každé skupiny zajistí účast na šampionátu. Evropská házenkářská federace EHF zatím český postup nepotvrdila.

Vichřice Klaus a Josef atakovaly Evropu. V Česku nás čeká silný vítr i sníh

Dvě silné severoatlantické vichřice Klaus a Josef, z nichž jedna prošla kolem Faerských ostrovů a druhá ve čtvrtek zasáhla Velkou Británii a Irsko, ovlivnily i počasí u nás. Ve čtvrtek vítr foukal hlavně na severovýchodě České republiky, přičemž nejvyšší náraz byl zaznamenán na Lysé hoře, a to 110 km/h, uvedl Český hydrometeorologický ústav. Větrno bude i v pátek a o víkendu.

Velké trable před mistrovstvím světa. Čeští házenkáři nemohou kvůli nákaze hrát

Plnou hlavu starostí teď mají čeští reprezentanti v házené. Bez standardního trenérského štábu odletěli na Faerské ostrovy, kde měli načít kvalifikaci na mistrovství Evropy v roce 2022. Jenže kvůli koronavirové nákaze v týmu se duel odkládá. Už podruhé. Horší je fakt, že příští týden začíná očekávaný světový šampionát v Egyptě, na který se momentálně covidem zasažení Češi kvalifikovali po šesti letech.