CNN Prima News Fakultní nemocnice Brno

Fakultní nemocnice Brno

Výpis příspěvků ke štítku „Fakultní nemocnice Brno“

Kluziště na silnicích, zrušené vlaky a spousta zlomenin. Ledovka paralyzovala Česko

Stojící tramvaje či trolejbusy, zpožděné vlaky, místo silnic kluziště a silný led na chodnících i trávě. To vše přineslo mrazivé počasí, kvůli němuž vznikla silná ledovka. Problémy na východě Česka hlásí řidiči, chodci i železničáři. Desítky meziměstských souprav čekalo velké zpoždění, přičemž některé kvůli nepříznivému počasí ani nevyjely.

Stávka lékařů může ochromit nemocnice. V ohrožení je část zákroků i noční provoz

Kdo potřebuje totální endoprotézu, nejspíše si bude muset počkat. I takový důsledek může mít protest lékařů proti přesčasům. Na problémy související s omezeným provozem některých oddělení, které povede třeba ke rušení neakutních operací, se připravují nemocnice po celém Česku. Ministrům zdravotnictví a práce zbývá už poslední měsíc, aby s lékaři našli nad přesčasy společnou řeč. Podle poslance Toma Philippa (KDU-ČSL) může stávka zdravotníků vést i k tomu, že nebude mít kdo odsloužit noční směny v ambulanci.

Někdy ani neudržím kartáček. Olga se potýká s následky covidu, lékaři prý věc zlehčují

Bolest odezní, vezměte si na ni prášek nebo vám předepíšu antidepresiva. S takovými možnostmi se často u lékaře setkává paní Olga, která již třetím rokem bojuje s následky po prodělaném covidu. Takzvaný long covid je diagnóza, o níž se v Česku už téměř nemluví. Evidují se pouze lidé s plicním postižením, nikoliv s neurologickým, kterým trpí právě paní Olga.

Útočník, který v Brně pobodal školačku, zůstane ve vazbě. Hrozí jeho útěk, obává se soudce

Muž, který ve středu v Brně-Židenicích pobodal školačku, zůstane ve vazbě. V sobotu o tom rozhodl soudce při vazebním zasedání, řekla novinářům státní zástupkyně Iveta Eichlerová. Policisté sedmatřicetiletého muže obvinili z pokusu o vraždu dítěte mladšího 15 let, za což mu hrozí trest odnětí svobody v délce 15 až 20 let, případně výjimečný trest.

Mlátil ji do hlavy, lidé jen stáli a koukali. Svědkyně popsala hrůzný útok na školačku v Brně

Zprvu slovně napadl handicapovanou svědkyni, posléze bezdůvodně fyzicky zaútočil na školačku. Šokující scénu popsala pro redakci Krimi zpráv právě handicapovaná žena. Když muž začal dívku bít do hlavy, nikdo z přítomných jí nepomohl. „Začala jsem se proto rozjíždět dolů, když ji šly dvě ženy bránit. Ale nejhorší bylo, že dívce předtím nikdo nepomohl. Všichni stáli a dívali se,“ líčila hrůzu. Školačka nakonec skončila v nemocnici s bodným zraněním na krku, pachatele se podařilo zadržet.

Lidé už nechtějí o covidu ani slyšet. Očkování je ale stále potřeba, shodli se odborníci

Na nárůst počtu případů covidu budeme muset zareagovat, uvedl v pořadu Zprávy PLUS na CNN Prima NEWS přednosta Kliniky infekčních chorob Fakultní nemocnice Brno Petr Husa a souhlasil s ním i hlavní epidemiolog Institutu klinické a experimentální medicíny Petr Smejkal. Odborníci upozornili na možnost nechat se očkovat proti chřipce a covidu během jedné návštěvy lékaře a zdůraznili, aby tento krok zvážili především ti, kteří spadají do zdravotně rizikové skupiny. Podobně se v pořadu Nový den vyjádřil i epidemiolog Roman Prymula.

Cestující popsala děsivou srážku autobusů na D2: Sjela jsem pod sedačku, vše létalo nad hlavou

Pondělní zásah u nehody dvou autobusů na dálnici u Brna vnímají záchranáři jako jeden z nejnáročnějších za posledních deset let. Detaily bouračky pro CNN Prima NEWS přiblížila Mona Adgariová z Nepálu, která seděla v předních řadách jednoho z autobusů: „ Hrozná rána. Všechno, co bylo za řidičem, mi přelétlo nad hlavou.“ Během tragické srážky na dálnici D2 zemřel jeden člověk – šofér vozidla hromadné dopravy. Dalších téměř 80 cestujících utrpělo zranění. Co bylo příčinou neštěstí, zatím není jasné. Desítky cizinců skončily v nemocnicích.