reklama
CNN Prima News Fakultní nemocnice Brno

Fakultní nemocnice Brno

Výpis příspěvků ke štítku „Fakultní nemocnice Brno“

Covidoví pacienti z brněnských nemocnic dorazili do Prahy. Dva přepravil vrtulník

25. listopadu 2021 11:17
Aktualizováno

Do pražských nemocnic dnes bylo postupně přepraveno 19 pacientů s nemocí COVID-19 z přetížených fakultních nemocnic v Brně. ČTK to zjistila od mluvčích nemocnic a zdravotnické záchranné služby (ZZS). Deset nemocných vezl dopoledne velkokapacitní vůz pražských záchranářů Fénix do Fakultní nemocnice v Motole a Fakultní nemocnice Bulovka, dalších sedm převážely sanitky. Dva pacienty ve vážném stavu přepravoval vrtulník.

Agresor v centru Brna pobodal mladou ženu. S těžkými zraněními leží v nemocnici

7. září 2021 18:48
Aktualizováno

Úterní pobodání mladé ženy v centru Brna policie vyšetřuje jako pokus o vraždu. Po pachateli trestného činu stále pátrá. Zveřejnila videozáznam s mužem zachyceným krátce po činu, kriminalistům by podle policie mohl poskytnout cenné svědectví. Policie o tom informovala na svém webu. Žena skončila v nemocnici, zranění je těžšího rázu.

Ivermektin: Pomůže lék proti parazitům covidovým pacientům, nebo jde jen o humbuk?

10. března 2021 05:35

Covidových pacientů v nemocnici stále přibývá a lékaři se zoufale snaží najít lék, který by alespoň částečně v boji proti covidu pomohl. V současně době vzbuzuje naději 40 let starý lék ivermektin, používaný proti parazitům. Část odborníků ho hájí, jiní jsou vůči jeho účinkům skeptičtí. Představuje ivermektin skutečně posun v léčbě covidu, nebo je jen planou nadějí?

Velká naděje v boji s covidem? Lékaři z Brna podávají lék, který má vysokou úspěšnost

5. března 2021 19:56

Fakultní nemocnice Brno ohlásila velký úspěch v souvislosti s lékem na nemoc COVID-19. Kombinací remdesiviru a rekonvalescentní plazmy léčila 28 onkologických pacientů. Nikdo z nich nezemřel na koronavirus, část se z něj vyléčila a část se ještě léčí. Informaci potvrdil přednosta interní hematologické a onkologické kliniky Jiří Mayer.

Marketing za 100 milionů korun. Armáda balí polní nemocnici v Letňanech

2. února 2021 15:05

Pražská Fakultní nemocnice Bulovka vyčíslila náklady na nevyužitou polní nemocnici v Letňanech, která pod Bulovku spadala, na téměř 100 milionů korun. Vedle nájmu prostor na letňanském výstavišti platila Bulovka i energie a další služby, sdělila mluvčí nemocnice Simona Krautová. Částka podle ní nezahrnuje náklady armády a Správy státních hmotných rezerv. Premiér Andrej Babiš (ANO) v neděli uvedl, že nemocnice skončí kvůli finanční náročnosti a že stát za pronájem zaplatil asi 51 milionů. Kromě financí vedl podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) k rozhodnutí o zrušení polní nemocnice i fakt, že se personál přednostně posílal do stávajících nemocnic.

Očkování se odkládá. Nemocnice si šetří vakcíny na druhé kolo, některé ruší termíny

24. ledna 2021 18:19

Nemocnice po celé republice se snaží mít dostatečnou zásobu vakcíny na druhé kolo očkování proti koronaviru. Přistupují k tomu různě. Některé odkládají termíny prvního kola očkování, jiné spoléhají na slíbené budoucí dodávky vakcíny. Zásilka od firmy Pfizer se má v příštích týdnech proti původním předpokladům snížit asi o pětinu. Pokud by již očkovaní lidé nebyli zhruba do čtyř týdnů přeočkováni, první dávka by se tím znehodnotila.

Zmatky kolem očkování lékařů: Blatný popřel, že by vakcínu měli dostat jen někteří

9. ledna 2021 20:47

Ústřední vojenská nemocnice (ÚVN) v Praze svým zaměstnancům v interním dokumentu, který má redakce CNN Prima NEWS k dispozici, sdělila, že proti nemoci COVID-19 nebude očkovat všechny, ale jen ty nejohroženější. Odvolává se přitom na pokyn ministerstva zdravotnictví. Jeho šéf Jan Blatný (za ANO) ovšem tvrdí, že žádné takové nařízení nevydal.

reklama