Fanoušci filmů John Wick smutní. Zemřel herec Lance Reddick, zářil i v seriálu The Wire

V pouhých 60 letech zemřel herec Lance Reddick, známý svou rolí Cedrica Danielse v seriálu The Wire nebo postavou recepčního v hotelu pro zabijáky ve filmu John Wick. S odkazem na jeho zástupkyni Miu Hansenovou o tom informoval web americké CNN.

Slavný herec dle Hansenové zemřel náhle v pátek ráno přirozenou smrtí. Píše o tom americká CNN. „Lance nám bude velmi chybět,“ konstatovala stručně.

ČTĚTE TAKÉ: Zemřel Synkův soupeř a kamarád Ángel Fournier. Nejlepšímu kubánskému veslaři bylo 35 let

Reddick jako teenager vyrůstal v Baltimoru. Jeho snem bylo stát se hudebníkem, jak jednou řekl deníku The Guardian. Herectví vedle toho považoval za pouhý prostředek k obživě své rodiny, a to v naději, že prostřednictvím stříbrného plátna bude moci položit základy pro svou hudební kariéru.

Z počátku své herecké dráhy získával role v regionálních divadlech. Ve svých 29 letech se přihlásil na Yaleovu univerzitu, kde byl přijat ke studiu herectví, které nakonec dokončil.

Působení před kamerou započal v 90. letech v pořadech jako New York Undercover a The West Wing. Díky svému podmanivému pohledu pak často získával role, které vyžadovaly intenzitu a vážnost.

Průlom nastartoval seriál The Wire

Částečný průlom však přišel až díky seriálu The Wire. Ten se sice nestal okamžitým hitem, ale přesto se těšil velkému uznání mezi kritiky i dalšími kolegy z branže. „Myslel jsem si, že to bude hit, ale nepředpokládal jsem, že to bude trvat tak dlouho, než se to uchytí. Ale ani to, že se z toho později stane takový fenomén," řekl herec později deníku The Guardian.

Reddick pracoval téměř nepřetržitě i po skončení The Wire. Zahrál si nezapomenutelnou roli v seriálu Lost a pravidelně se objevoval ve sci-fi seriálu Fringe společnosti Fox, v seriálu Bosch společnosti Amazon a v poslední době i v netflixovské verzi titulu Resident Evil.

V roce 2019 Reddick deníku Los Angeles Times řekl, že jeho postava z Lost se měla stát pravidelnou seriálovou ikonou. Plány se ale změnily, když získal pevné místo v projektu Fringe. I krátké působení v jednom z největších televizních seriálů té doby mu však přineslo zcela nový druh slávy. „To bylo poprvé, kdy byli fanoušci opravdu divní. V té době jsem žil v New Yorku a zdálo se mi, že mě každý zastavuje, aby se mnou mluvil o ‚Ztracených‘. Z malé, výklenkové proslulosti jsem se stal naprosto rozpoznatelným,“ řekl tehdy Reddick.

Pokračování Johna Wicka

V rámci filmové kariéry v posledních letech zářil především v sérii o Johnu Wickovi. Hrál ale také ve snímku One Night in Miami nebo v blockbusteru Godzilla vs. Kong. Objevit by se měl i ve čtvrtém dílu již vzpomínaného Johna Wicka, jenž brzy zamíří do kin.

Reddick po sobě zanechal manželku Stephanie Reddickovou, dceru Yvonne Nicole a syna Christophera.

Tagy:
New York film herec John Wick The Guardian Baltimore Yaleova univerzita The Wire Ángel Fournier Lance Reddick