CNN Prima News Febiofest

Febiofest

Výpis příspěvků ke štítku „Febiofest“

České a světové filmové festivaly v roce 2022: Na jaké a kdy přesně se můžeme těšit?

2. ledna 2022 10:57

Kdy se můžete těšit na Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech? Kdy se se projdou největší hvězdy světových kin po červeném koberci v Cannes? A kdy a kam můžete vyrazit na Festival otrlého diváka? Podívejte se na velký přehled českých a světových filmových festivalů, které nás čekají v roce 2022. Termíny samozřejmě může ovlivnit pandemie koronaviru.

Gottová zveřejnila nepoužité záběry z filmu Karel. Objevily se v jeho úvodní písni

9. října 2020 19:01

Premiéra dokumentárního filmu Karel režisérky Olgy Špátové byla už několikrát odložena kvůli pandemii koronaviru. A stalo se tak i teď, tentokrát na neurčito. Zklamaní jsou nejen příznivci Gotta a všichni, kteří se na film těšili, ale také vdova Ivana. Ta však fanouškům věnovala dárek útěchy v podobě nezveřejněných záběrů.

Kvůli koronaviru jsou zavřena divadla a kina, ruší se plesy i koncerty

10. března 2020 13:20

Bezpečnostní rada státu zakázala pořádat všechny akce s účastí vyšší než 100 lidí. Opatření v boji proti koronaviru se tak dotknou například kulturních, církevních a dalších hromadných akcí. Ministr kultury Lubomír Zaorálek z ČSSD pak rozhodl o zavření všech příspěvkových organizací Ministerstva kultury, tedy některých divadel, galerií anebo muzeí. A zákaz se dotkl i filmových festivalů.