reklama
CNN Prima News Finanční správa

Finanční správa

Výpis příspěvků ke štítku „Finanční správa“

Schillerová bude ve Sněmovně vysvětlovat kontroverzní zajišťovací příkazy

3. července 2020 06:25

Kontroverzní zajišťovací příkazy, kterými může Finanční správa blokovat majetek firem podezřelých z nezaplacení daně, znovu míří do Poslanecké sněmovny. Jednat o nich bude v pátek ráno rozpočtový výbor. Pozval i ministryni financí Alenu Schillerovou (za ANO) a šéfku Finanční správy Tatjanu Richterovou, jednat ale budou i o zvýšení letošního schodku státního rozpočtu na 500 miliard korun. Obě ženy hodlají za poslanci dorazit.

Účetní a lékaři měli mít od května EET, ale... Rozhodne i Ústavní soud

30. dubna 2020 11:20

Závěrečné fáze elektronické evidence tržeb (EET) měly startovat v pátek 1. května. Pandemie koronaviru s sebou ale přinesla faktický odklad třetí a čtvrté vlny EET nejméně o tři měsíce. Po tuto dobu se zbývající profese, které měly EET dodržovat, nemusí obávat pokut za nedodržení pravidel elektronické evidence. Opozice chtěla odklad až do ledna 2021, její návrh ale neprošel. Poslední slovo nakonec bude mít Ústavní soud, u kterého skupina 73 opozičních poslanců EET napadla.

Ministerstvo průmyslu a obchodu vrací každou druhou žádost o ošetřovné pro OSVČ

27. dubna 2020 05:00

Finanční správa podle vlastních informací pozitivně vyřídila 90 procent žádostí o vyplacení kompenzačního bonusu ve výši 25 tisíc korun osobám samostatně výdělečně činným (OSVČ). Jde o data k 24. dubnu letošního roku. Ministerstvo průmyslu a obchodu pod vedením Karla Havlíčka (za ANO) oproti tomu vrací každou druhou žádost o ošetřovné pro OSVČ k doplnění či opravě.

reklama