CNN Prima News Finanční správa

Finanční správa

Výpis příspěvků ke štítku „Finanční správa“

Kolumbie žádá legalizaci kokainu. Válka proti drogám je nesmyslná, sdělil prezident

14. listopadu 2022 17:51

Kolumbijský prezident Gustavo Petro předstoupil před politiky v OSN a vyzval k „ukončení nesmyslné války proti drogám“. Je totiž toho názoru, že je neúspěšná a větší problém vidí v oblasti klimatu a životního prostředí, přičemž zmiňuje zejména uhlí a ropu. Jeho blízký spolupracovník před časem uvedl, že by si dovedl představit, že by v Kolumbii došlo k legalizaci kokainu, což je artikl, kterým je jihoamerická země proslulá a který je rovněž jejím nejvíce vyváženým zbožím.

Daňová kauza CCA Group: Policie zabavila superluxusní vozy, dům i hodinky za miliony

12. listopadu 2022 21:50

V daňové kauze kolem firmy CCA Group zajistila policie u jednoho z obviněných luxusní vozy za 30 milionů korun, nemovitost a hodinky v hodnotě deset milionů korun. Na zajištění důkazů a majetku se podíleli i švýcarští policisté. Vyplývá to z tiskové zprávy, kterou v pátek zveřejnila Národní centrála proti organizovanému zločinu. V případu, v němž kriminalisté spočítali škodu na zhruba 100 milionů korun, skončili ve vazbě dva lidé. Dalších pět stíhají policisté na svobodě.

Vibrátory nebo venušiny kuličky. Stát nabídne stovky erotických pomůcek s výraznou slevou

28. srpna 2022 07:19

Stovky erotických pomůcek nabídne kuriózní aukce zabavených předmětů pod hlavičkou Finanční správy. Ve výčtu dražených položek nechybí například anální šperky, vibrátory či venušiny kuličky. Celková hodnota zabavených erotických hraček činí podle úředníků více než 400 tisíc korun, vyvolávací cena za všechny položky ovšem začne už na 144 tisících. Dražba by se měla spustit příští pondělí.

Podnikatelé musí vracet miliony. Berňák si posvítil na čerpání kompenzačního bonusu

19. června 2022 09:23

Kompenzační bonusy pro živnostníky a podnikatele zasažené pandemií covidu už sice skončily, ověřování jejich čerpání ale zdaleka ne. Berní úřady je hodlají sledovat minimálně do konce tohoto roku. Dosud se do státního rozpočtu na základně kontrol vrátilo 158 milionů korun a Finanční správa v souvislosti s bonusy podala 153 trestních oznámení.

Konec šikany lidí i firem? Budoucí šéf „berňáku“ má podle Stanjury obnovit jejich důvěru

30. května 2022 16:16

Příští šéf Finanční správy má změnit přístup berních úřadů, stát jejich prostřednictvím nemá šikanovat občany a firmy, uvedl ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) pro CNN Prima NEWS. Jeho resort chce výběrové řízení na nového generálního ředitele Generálního finančního ředitelství vypsat nejpozději do září, ale až po změně zákona.

Stovky úředníků mohou přijít o práci. Státní správa zeštíhlí kvůli zrušení EET

7. března 2022 08:02

Stovky úředníků, které měly na starosti elektronickou evidenci tržeb, čeká změna. Vláda Petra Fialy (ODS) slíbila EET zrušit, což sníží počet úřednických míst. Změna se bude týkat hlavně Finanční správy. Kolik úředníků přijde o práci, zatím vláda neuvedla. Všichni nutně končit nemusí, mohou se přihlásit na jiné místo, uklidňuje ministerstvo financí. Celní správa už postupně všechna pracovní místa související s EET ruší.

Daňové přiznání 2022: Na co si dát pozor a jak se zbytečně neošidit na odvodech státu

8. února 2022 06:34

Už jen pár týdnů zbývá do vypršení termínu pro podání přiznání k dani z příjmů fyzických osob za rok 2021. Tedy pokud jej příslušnému finančnímu úřadu doručíte v tištěné podobě a nehodláte využít služeb daňového poradce. Na co si dát pozor a jak státu zbytečně na daních nezaplatit více, než musíte? Podívejte se v našem přehledu.

Pusťte lidi do hospod, vyzval vládu Bábek. Podpory nefungují, posteskl si restauratér

1. února 2022 05:35

Máme prázdnou hospodu a o žádné současné pomoci od státu nevím, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS majitel restaurace Zas a Znova Karel Šimůnek. Ten zároveň upozornil, že podporu z loňska musí podnikatelé zdanit a část peněz vrátit státu. Předseda výboru Podnikatelských odborů Radomil Bábek vyzval vládu, ať zruší zákaz vstupu neočkovaným do restaurace a nechá podnikatele normálně pracovat.