CNN Prima News Finanční správa

Finanční správa

Výpis příspěvků ke štítku „Finanční správa“

PŘEHLEDNĚ: Paušální daň se opět zvyšuje. Podívejte se o kolik a dokdy je možná změna

Živnostníci a podnikatelé budou letos velmi nemile překvapeni. Zejména těm s nižšími příjmy totiž citelně vzroste měsíční odvod u paušální daně. Stále se ale může vyplatit v porovnání s posíláním dvou částek na sociální a zdravotní pojištění, vyplňováním přehledů a daňového přiznání. Zájemci o vstup do paušální daně si budou muset pospíšit. Čas mají letos pouze do 10. ledna.

PŘEHLEDNĚ: Paušální daň už se nemusí živnostníkům příští rok vyplatit. O kolik se navýší?

Živnostníci a podnikatelé mohou od příštího roku ztratit zájem o využití paušální daně. Důvodem je značné navýšení měsíčních odvodů na důchodové a zdravotní pojištění. Myslí si to hlavní ekonom Trinity Bank Lukáš Kovanda, bude ale podle něj záležet na konkrétních příkladech u jednotlivých povolání. Paušální daň byla spuštěna před třemi lety a zatím nenaplnila potenciál, s nímž byla zaváděna.

Pekarová tepe Schillerovou: Vytvořila ministerstvo pro zájmy Agrofertu, Babiš si není rovnější

Do opozičního hnutí ANO se strefují vládní politici kvůli kauze Čapího hnízda. Tentokrát jde o kauzy možné fiktivní reklamy, za kterou by měl koncern Agrofert doplatit na daních okolo 1,2 milionu korun. Pravomocné rozhodnutí potvrdil pro CNN Prima NEWS mluvčí Finanční správy Tomáš Weiss. Podle Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) se ukazuje, že v minulém volební období vytvořila tehdejší Babišova vláda ministerstvo pro zájmy Agrofertu. Předseda Pirátů Ivan Bartoš se podivuje, proč v podobném duchu nerozhodl berňák ještě pod vedením Aleny Schillerové (ANO) na ministerstvu financí.

Finanční úřady prodlužují pracovní dobu. Zbývá poslední týden pro podání daní v papírové podobě

Pro podání daňového přiznání v papírové podobě zbývá poslední týden. Finanční úřady proto od pondělka prodlužují úřední hodiny. Finanční správa také upozorňuje na možnost podání přiznání elektronicky, v takovém případě je termín o měsíc delší. Kdo podává přiznání prostřednictvím daňového poradce, má čas do července.

Kolumbie žádá legalizaci kokainu. Válka proti drogám je nesmyslná, sdělil prezident

Kolumbijský prezident Gustavo Petro předstoupil před politiky v OSN a vyzval k „ukončení nesmyslné války proti drogám“. Je totiž toho názoru, že je neúspěšná a větší problém vidí v oblasti klimatu a životního prostředí, přičemž zmiňuje zejména uhlí a ropu. Jeho blízký spolupracovník před časem uvedl, že by si dovedl představit, že by v Kolumbii došlo k legalizaci kokainu, což je artikl, kterým je jihoamerická země proslulá a který je rovněž jejím nejvíce vyváženým zbožím.