CNN Prima News Florida

Florida

Výpis příspěvků ke štítku „Florida“

Zemřel legendární kouč tenisových hvězd. Bollettieri učil Agassiho či sestry Williamsovy

5. prosince 2022 19:13

Vychoval deset světových jedniček, ke slávě pomohl Andremu Agassimu, sestrám Williamsovým, Marii Šarapovové a mnohým dalším. Svérázného Američana Nicka Bollettieriho hodně lidí považovalo za největšího tenisového trenéra v historii. Zřejmě právem. I po osmdesátce vstával ve čtyři ráno, věčně byl na kurtu, podílel se na výchově dalších a dalších nadějných generací. Až teď se jeho příběh završil. Když v neděli zemřel, bylo mu 91 let.

Trump chce zpátky klíče od Bílého domu. Jaké má šance a kdo bude jeho největším rivalem?

22. listopadu 2022 06:05

Už potřetí se chce Donald Trump utkat se svými soupeři v prezidentských volbách. Jednou v souboji obstál, podruhé prohrál. Třetí bitva je zatím otevřená. Spíše než kandidáta ze strany demokratů by se měl Trump možná obávat kolegů z vlastního republikánského tábora. Vycházející hvězdou z tábora červených je totiž Ron DeSantis. Kdo bude nakonec více populární?

KOMENTÁŘ: Trump znovu prezidentem? Republikáni si s ohněm znovu zahrávat nesmí

18. listopadu 2022 07:32

Bývalý americký prezident Donald Trump se rozhodl znovu usilovat o Bílý dům. Coby známý megalomaniak svými slovy mnoho lidí nepřekvapil. Své příznivce opětovnou kandidaturou potěšil, ale u špiček Republikánské strany zase takové nadšení nepanuje. Sami se na vlastní kůži přesvědčili, kam může vést Trumpova politika, a bylo by pro ně šílenství, kdyby do této řeky vstoupili znovu. Navíc jim roste potenciální hvězda, tak proč se znovu zařadit po bok nepředvídatelného a tvrdohlavého populisty, který poslední roky sbírá hlavně porážky?

Chce opět do Bílého domu. Exprezident Trump ohlásil prezidentskou kandidaturu

16. listopadu 2022 06:29

Bývalý americký prezident Donald Trump oznámil, že se v roce 2024 bude znovu ucházet o Bílý dům, informovaly o tom v noci na středu světové agentury. Někdejší republikánský prezident předtím podal na úřadech dokumenty potřebné pro svou kandidaturu v prezidentských volbách. Trump se tak o úřad bude ucházet potřetí. V posledních prezidentských volbách prohrál s demokratem Joem Bidenem.

Volby v USA: Trump při sčítání zuřil. Slaví lesbická kandidátka i tetovaný dlouhán v mikině

9. listopadu 2022 21:36

Červená vlna v podobě drtivého vítězství republikánů se po volbách ve Spojených státech nezvedla. Ani po druhém dnu sčítání není jasné, která strana získala většinu v Senátu a ve Sněmovně reprezentantů, tedy dvou komorách amerického Kongresu. Průběžné výsledky zatím nedělají radost bývalému prezidentovi a představiteli republikánů Donaldu Trumpovi.

Pensylvánie pro demokraty, republikánská Florida. Volby do Kongresu USA jsou těsné

9. listopadu 2022 07:38
Aktualizováno

Po uzavření volebních místností ve většině amerických států není jasno, která strana získala většinu v obou kongresových komorách. Zatímco demokrat John Fetterman byl zvolen do Senátu za Pensylvánii, když v klíčovém souboji porazil republikána Mehmeta Oze, na Floridě dál vládnou republikáni. O tom, zda americký Senát po úterních volbách ovládnou demokraté, nebo republikáni, se zřejmě rozhodne v Georgii. Výsledek nelze odhadnout ani v Nevadě a Arizoně.

DeSantis drtivě zvítězil na Floridě. Trumpa může vyzvat v boji o prezidentskou kandidaturu

9. listopadu 2022 06:30

Republikán Ron DeSantis byl v úterý znovuzvolen jako guvernér Floridy a míří do svého druhého volebního období. Nekompromisní kritik tzv. woke kultury, pandemických opatření a socialistických regulací zvítězil nad svým oponentem Charlie Cristem o závratných 1,5 milionů hlasů. DeSantis je zároveň prvním republikánským politikem, jemuž se podařilo po dvaceti letech vyhrát v okrese Miami-Dade. Vedle DeSantise obhájil svůj senátorský mandát na Floridě i republikán Marco Rubio.

Boj o Kongres: Trump předpověděl skvělou noc. Biden hlasoval po boku vnučky předčasně

8. listopadu 2022 20:53

Bývalý americký prezident Donald Trump v úterý 8. listopadu se svou ženou Melanií odvolil v Palm Beach na Floridě. Před volební místností předpověděl, že republikány čeká skvělá volební noc. Možnost dát svůj hlas předčasně využil už 29. října současný prezident USA Joe Biden, učinil tak společně s vnučkou Natalií, která se voleb účastnila poprvé. Volby v USA rozhodnou o složení celé Sněmovny reprezentantů a třetiny Senátu amerického Kongresu. Hlasuje se také o guvernérech ve 36 státech a třech teritoriích.

CNN: Volby jsou podvod, hřímá Trump ještě před začátkem hlasování. Zveřejnil údajné důkazy

7. listopadu 2022 13:46

Volby v USA, které můžou značně obměnit složení Kongresu i vedení řady států, ještě nezačaly, ale Republikáni v čele s exprezidentem Donaldem Trumpem již mluví o „podvodných volbách“. U bývalé hlavy státu nejde o příliš překvapivý výrok, přidávají se k němu ovšem i další stranické špičky. Průzkumy přitom Republikánům předpovídají, že by mohli získat kontrolu nad oběma komorami Kongresu.

Burcování voličů před volbami: Biden oslovil studenty, Trump varoval před komunismem

7. listopadu 2022 06:40

Současný americký prezident Joe Biden i jeho předchůdce v Bílém domě Donald Trump se v neděli na poslední chvíli snažili získat hlasy voličů před úterními volbami do Kongresu. Biden na univerzitě ve státě New York hovořil ke studentům, vyzdvihl sílu a možnosti jejich generace. Trump na Floridě varoval před „sílící tyranií levice“ a přiživoval debatu o své možné opětovné kandidatuře do úřadu v roce 2024, informovaly zahraniční agentury.