reklama
CNN Prima News Florida

Florida

Výpis příspěvků ke štítku „Florida“

Hurikán Elsa se žene z Karibiku na Floridu, vyžádal si už nejméně tři oběti

Tropická bouře Elsa přechodně zesílila na hurikán prvního stupně na pětibodové škále a směřuje k pobřeží Floridy, kde se má v nejbližších hodinách objevit, varuje Národní centrum pro hurikány. Vítr podle agentury AP dosáhne rychlosti 121 km/h. Bouře si již vyžádala nejméně tři životy, když řádila nad karibskými ostrovy i na jihozápadním pobřeží Kuby.

V troskách budovy na Floridě se našla další čtyři těla. Obětí tragédie je už 36

Aktualizováno

Na 36 mrtvých v úterý stoupla bilance částečného kolapsu dvanáctipatrové budovy nedaleko amerického města Miami, když představitel hasičů informoval rodiny obětí o nálezu dalších čtyř těl. Uvádí to agentura AP. Záchranáři tento týden pokračují v prohledávání trosek v městečku Surfside poté, co byl zbytek bytového komplexu z bezpečnostních důvodů zdemolován. Stále se pohřešuje více než stovka lidí.

Zřícenou budovu v Miami kvůli bouři odstřelili. Obětí je 24, pohřešovaných 121

Za pomocí výbušnin demoliční četa v městečku Surfside ve floridském Miami zbourala zbylou část 12patrové budovy. Ta se v noci z 23. na 24. června částečně zřítila. Úřady k tomuto postupu přistoupily kvůli obavám o stabilitu poničené části komplexu, a to i v souvislosti s blížící se bouří Elsa. Po odklizení části nových trosek chtěli záchranáři okamžitě obnovit pátrání po pohřešovaných, kterých je stále 121.

reklama