reklama
CNN Prima News Forbes

Forbes

Výpis příspěvků ke štítku „Forbes“

Nejbohatším Čechem je vdova po Kellnerovi, má víc, než měl manžel. Babiš si pohoršil

6. října 2021 10:11

V čele letošního žebříčku nejbohatších Čechů a Češek, který sestavuje časopis Forbes, je Renáta Kellnerová. Čtyřiapadesátiletá vdova po vlastníkovi investiční skupiny PPF Petru Kellnerovi, který koncem letošního března tragicky zahynul, má podle zveřejněného žebříčku majetek 374,7 miliardy korun. Tedy o téměř 82 miliardy více, než činil majetek jejího manžela v minulém roce.

Zápasil jen jednou, přesto McGregor vydělal za poslední rok ze sportovců nejvíc

13. května 2021 13:46

Loni na jaře se začaly utahovat opasky, takřka u všech sportovních akcí se objevilo „zrušeno“, v lepším případě „odloženo“. Přesto si ti nejlepší sportovci rozhodně nežili špatně. Magazín Forbes zveřejnil seznam nejvýdělečnějších hvězd za posledních specifických 12 měsíců. Všem vévodí MMA celebrita Conor McGregor, ačkoliv v tomto období nastoupil jen do jednoho zápasu.

Kellner je naposledy nejbohatším Čechem. Světovou jedničkou zůstává Bezos

6. dubna 2021 16:21

Nejbohatším Čechem byl v loňském roce naposledy většinový vlastník investiční skupiny PPF Petr Kellner, který nedávno tragicky zahynul. Podle odhadů časopisu Forbes je hodnota jeho majetku 17,5 miliardy dolarů, tedy 382 miliard korun, a patřilo mu tak 110. místo mezi nejbohatšími lidmi světa. Proti roku 2019 se Kellnerův majetek rozrostl o 2,6 miliardy dolarů.

Křetínský po Kellnerovi žezlo nepřevezme, myslí si novinář Šimůnek

29. března 2021 21:35

Po tragické smrti miliardáře Petra Kellnera mnozí spekulují, co se stane se společností PPF, ve které nejbohatší Čech působil jako majoritní vlastník. Podle novináře Petra Šimůnka, který byl hostem v pořadu Interview na CNN Prima NEWS, firmu převezme Kellnerova rodina a další spolupracovníci. Šimůnek zároveň nepředpokládá, že Kellnerovo postavení v budoucnu nahradí některý z další českých miliardářů.

Kellner od loňska zchudl, vítězem koronavirové krize je premiér Babiš

14. října 2020 09:31

S celkovým majetkem 293 miliard korun zůstává nejbohatším Čechem nadále Petr Kellner, majitel investiční skupiny PPF, podle žebříčku časopisu Forbes. Jako jediný z první desítky nejmajetnějších ale od loňského roku zchudl, přišel zhruba o 57 miliard korun. Za Kellnerem se umístili podnikatelé Radovan Vítek a Daniel Křetínský. Na čtvrtém místě figuruje premiér Andrej Babiš, který patří podle Forbesu mezi ty, jimž se během koronavirové krize dařilo nejlépe.

Křetínského EPH zvýšil loni zisk i tržby, dosáhl dosud nejlepšího výsledku

12. června 2020 17:07

Energetický a průmyslový holding (EPH) Daniela Křetínského, třetího nejbohatšího Čecha podle žebříčku magazínu Forbes, zvýšil loni provozní zisk EBITDA o desetinu na 56 miliard korun, konsolidované tržby pak vzrostly o více než pětinu na 230 miliard korun. Holding to dnes oznámil na svém twitterovém účtu. Uvedl, že jde o dosud nejlepší výsledek.

reklama