CNN Prima News Forbes

Forbes

Výpis příspěvků ke štítku „Forbes“

Žebříček nejvlivnějších Češek ovládla Kellnerová. Výrazně si polepšila Pekarová

1. června 2023 18:58

Nejvlivnější ženou Česka je podle časopisu Forbes podnikatelka, filantropka a většinová majitelka skupiny PPF Renáta Kellnerová. Na druhém místě letošního žebříčku je místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová, která byla loni na první pozici. Třetí místo obsadila předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09), která se na předních příčkách této stupnice umístila letos poprvé.

Nejbohatší v ČR je Kellnerová, skokanem roku se stal uhelný magnát Tykač, píše časopis Forbes

4. dubna 2023 12:40

Nejbohatší v Česku je nadále dědička impéria PPF Renáta Kellnerová s rodinou s majetkem v hodnotě 16,5 miliardy dolarů (355,9 miliardy Kč). Na druhé místo se posunul většinový vlastník Energetického a průmyslového holdingu (EPH) Daniel Křetínský s majetkem za 9,2 miliardy dolarů (198,5 miliardy Kč). Třetí je majitel KKCG Karel Komárek se jměním za 8,1 miliardy dolarů (174,7 miliardy Kč). Do světového žebříčku dolarových miliardářů, který sestavil časopis Forbes, se poprvé dostalo 11 Čechů. Nejbohatším člověkem na světě je šéf podniku na prodej luxusního zboží LVMH Bernard Arnault.

Putinovi pomohl na vrchol, pak se k němu otočil zády. Zemřel politolog Pavlovskij

27. února 2023 18:41

Po vážné nemoci zemřel v 71 letech ruský politický stratég Gleb Pavlovskij. Informují o tom ruská média. Odborník na tamní politiku byl označován za jednu z klíčových postav první prezidentské kampaně nynějšího ruského prezidenta Vladimira Putina, jenž se dostal k moci po volbách v roce 2000. Později se však Pavlovskij s vládcem Kremlu rozkmotřil a začal vystupovat i na protivládních akcích.

Velká ruská ofenziva už začala. K výročí války mohou zesílit útoky na civilisty

17. února 2023 06:55

Rusko se v další fázi války na Ukrajině hodlá masivně uchýlit k letectvu, prozradil zdroj blízký ruskému ministerstvu obrany. Podle poradce ukrajinského prezidenta mění okupanti taktiku, systém protivzdušné obrany mají zahltit střely bez výbušných hlavic a balóny. Prezident Volodymyr Zelenskyj uvedl, že velká ruská ofenziva již začala. Institut ISW odhadl, že Kreml by mohl k výročí války podniknout další vlnu vzdušných a raketových útoků zaměřených na civilní objekty po celé Ukrajině.

Tisíce kusů rozdrcené těžké techniky. Kolik miliard Rusko utopilo ve válce na Ukrajině?

26. srpna 2022 06:29

Od vypuknutí ruské invaze na Ukrajinu uběhlo půl roku. Často se mluví o tvrdém ukrajinském odporu i velkých ruských ztrátách, a to jak v případě počtů pozemních jednotek, tak i kusů těžké techniky. Ukrajinci dokonce v tomto ohledu agresorovi vystavili celkový šestiměsíční účet. Učinili tak prostřednictvím tamní verze časopisu Forbes. Podle něj Rusové od února přišli o tisíce kusů těžké techniky v hodnotě více než 16,5 miliardy dolarů (zhruba 410 miliard korun).

Passer za „sebevražednou“ jízdu na dálnici pykat nebude. Podle Němců se ničím neprovinil

16. srpna 2022 10:19

Český podnikatel Radim Passer nebude obžalovaný za rychlou jízdu na německé dálnici z loňského roku. Rozhodlo o tom státní zastupitelství v Naumburgu, napsala v pondělí agentura DPA. Passer na dálnici A2 mezi Berlínem a Hannoverem zkoušel svůj nový vůz Bugatti a dosáhl rychlosti 417 kilometrů za hodinu. Muž, který podle časopisu Forbes patří mezi čtyřicet nejbohatších Čechů, svou jízdu natočil a zveřejnil na internetu.

Nejvlivnější ženou Česka je Jourová. Minulá vítězka Schillerová se propadla do druhé stovky

1. června 2022 08:00

Nejvlivnější ženou Česka je podle časopisu Forbes místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová. Na druhém místě letošního žebříčku se umístila pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová a třetí skončila vdova po zesnulém většinovém majiteli skupiny PPF Petru Kellnerovi Renáta Kellnerová. Naopak loňská a předloňská vítězka, tehdejší vicepremiérka a ministryně financí Alena Schillerová nyní jako šéfka poslaneckého klubu opozičního hnutí ANO figuruje až ve druhé stovce žebříčku.

Je to nejnakažlivější koronavirová varianta, tvrdí WHO. Co všechno víme o patogenu XE?

8. dubna 2022 06:07

Začátkem roku se začala světem šířit hybridní subvarianta koronaviru s vědeckým označením XE. Geneticky vychází z kombinace virů BA.1 a BA.2, což jsou varianty omikronu. I proto se zatím předpokládá, že ačkoli se XE dramaticky rychle šíří, není tak nebezpečná jako předešlé varianty. Ve čtvrtek laboratoře variantu zachytily i v Česku.