CNN Prima News Forbes

Forbes

Výpis příspěvků ke štítku „Forbes“

Nejbohatším Čechem zůstává Kellnerová. Babiš propadl, skokanem roku se stal zbrojař Strnad

Aktualizováno

Mezi dolarové miliardáře se letos opět dostalo 11 Čechů, z nichž nejbohatší je nadále dědička investiční skupiny PPF Renáta Kellnerová s majetkem 18 miliard dolarů (asi 421 miliard korun). Skokanem roku se stal zbrojař Michal Strnad, který se ve světovém žebříčku meziročně posunul nahoru o stovky příček a s majetkem 4,4 miliardy dolarů (103 miliard korun) je mezi Čechy na šestém místě. Naopak Andrej Babiš o stovky příček klesl, uvedl v úterý časopis Forbes, který mezinárodní žebříček sestavuje. Nejbohatším člověkem na světě zůstal i letos majitel podniku LVMH Bernard Arnault.

Žebříčku nejbohatších Čechů vládne Kellnerová. O další příčky se vede boj, Babiš je nyní pátý

Magazín Forbes sestavil žebříček nejmajetnějších lidí Česka. Stejně jako loni mu vévodí Renáta Kellnerová, která ovládá skupinu PPF v hodnotě 378 miliard korun. Na druhé příčce už ale oproti loňsku nastala změna, když na něj ze čtvrtého místa poskočil miliardář Daniel Křetínský, vlastník EPH. Mezi desítkou nejbohatších Čechů jsou i dva nováčci. Jmění stovky nejbohatších Čechů přitom dosahuje astronomické částky 2 467 miliard.

Zachránila ji hra. Unesenou dívku našli díky Nintendo Switch

Chytré technologie v současnosti ovlivňují náš život téměř ve všech oblastech, a často si ani neuvědomujeme, s čím vším nám každý den pomáhají. Ve Spojených státech amerických však nedávno došlo k velmi unikátní situaci, kdy dokázala elektronika zachránit i lidský život. K nalezení dívky, která byla unesena, totiž přispěla herní konzole Nintendo Switch. Jak se policii podařilo pachatele dopadnout?

Žebříček nejvlivnějších Češek ovládla Kellnerová. Výrazně si polepšila Pekarová

Nejvlivnější ženou Česka je podle časopisu Forbes podnikatelka, filantropka a většinová majitelka skupiny PPF Renáta Kellnerová. Na druhém místě letošního žebříčku je místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová, která byla loni na první pozici. Třetí místo obsadila předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09), která se na předních příčkách této stupnice umístila letos poprvé.

Nejbohatší v ČR je Kellnerová, skokanem roku se stal uhelný magnát Tykač, píše časopis Forbes

Nejbohatší v Česku je nadále dědička impéria PPF Renáta Kellnerová s rodinou s majetkem v hodnotě 16,5 miliardy dolarů (355,9 miliardy Kč). Na druhé místo se posunul většinový vlastník Energetického a průmyslového holdingu (EPH) Daniel Křetínský s majetkem za 9,2 miliardy dolarů (198,5 miliardy Kč). Třetí je majitel KKCG Karel Komárek se jměním za 8,1 miliardy dolarů (174,7 miliardy Kč). Do světového žebříčku dolarových miliardářů, který sestavil časopis Forbes, se poprvé dostalo 11 Čechů. Nejbohatším člověkem na světě je šéf podniku na prodej luxusního zboží LVMH Bernard Arnault.

„Polská Maddie“ mluví pravdu, tvrdí expertka. Vysvětlila, proč může být zmizelou dívkou

Vždy odpovídá stejně, ať jí kladu otázky jakýmkoliv způsobem. Tak hájí soukromá detektivka, psycholožka a senzibilka Fia Johanssonová tvrzení Julie Wandeltové, že je ztracenou Madeleine „Maddie“ McCannovou. Spolu s 21letou Polkou vystoupila v americkém pořadu Dr. Phil, aby přednesly další důkazy a udržely naději, že je zmizelá dívenka naživu.