CNN Prima News Forbes

Forbes

Výpis příspěvků ke štítku „Forbes“

Tisíce kusů rozdrcené těžké techniky. Kolik miliard Rusko utopilo ve válce na Ukrajině?

26. srpna 2022 06:29

Od vypuknutí ruské invaze na Ukrajinu uběhlo půl roku. Často se mluví o tvrdém ukrajinském odporu i velkých ruských ztrátách, a to jak v případě počtů pozemních jednotek, tak i kusů těžké techniky. Ukrajinci dokonce v tomto ohledu agresorovi vystavili celkový šestiměsíční účet. Učinili tak prostřednictvím tamní verze časopisu Forbes. Podle něj Rusové od února přišli o tisíce kusů těžké techniky v hodnotě více než 16,5 miliardy dolarů (zhruba 410 miliard korun).

Passer za „sebevražednou“ jízdu na dálnici pykat nebude. Podle Němců se ničím neprovinil

16. srpna 2022 10:19

Český podnikatel Radim Passer nebude obžalovaný za rychlou jízdu na německé dálnici z loňského roku. Rozhodlo o tom státní zastupitelství v Naumburgu, napsala v pondělí agentura DPA. Passer na dálnici A2 mezi Berlínem a Hannoverem zkoušel svůj nový vůz Bugatti a dosáhl rychlosti 417 kilometrů za hodinu. Muž, který podle časopisu Forbes patří mezi čtyřicet nejbohatších Čechů, svou jízdu natočil a zveřejnil na internetu.

Nejvlivnější ženou Česka je Jourová. Minulá vítězka Schillerová se propadla do druhé stovky

1. června 2022 08:00

Nejvlivnější ženou Česka je podle časopisu Forbes místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová. Na druhém místě letošního žebříčku se umístila pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová a třetí skončila vdova po zesnulém většinovém majiteli skupiny PPF Petru Kellnerovi Renáta Kellnerová. Naopak loňská a předloňská vítězka, tehdejší vicepremiérka a ministryně financí Alena Schillerová nyní jako šéfka poslaneckého klubu opozičního hnutí ANO figuruje až ve druhé stovce žebříčku.

Je to nejnakažlivější koronavirová varianta, tvrdí WHO. Co všechno víme o patogenu XE?

8. dubna 2022 06:07

Začátkem roku se začala světem šířit hybridní subvarianta koronaviru s vědeckým označením XE. Geneticky vychází z kombinace virů BA.1 a BA.2, což jsou varianty omikronu. I proto se zatím předpokládá, že ačkoli se XE dramaticky rychle šíří, není tak nebezpečná jako předešlé varianty. Ve čtvrtek laboratoře variantu zachytily i v Česku.

Největší jaderný bunkr na světě v Česku? Boháči v něm mají přežít 10 let apokalypsy

29. března 2022 06:09

Málokdo tuší, že největší jaderný bunkr světa – kde mohou vyvolení v luxusu přečkat klidně i 10leté následky nukleární války – údajně vzniká v Česku. Konkrétně nedaleko Českého Brodu. S tím, jak se na poli mezinárodní diplomacie šermuje i s tak citlivými tématy jako atomové zbraně, roste o bunkry zájem. A právě toho českého si všimla i zahraniční média. Má to ale háček.