CNN Prima News Ford Mustang

Ford Mustang

Výpis příspěvků ke štítku „Ford Mustang“

Ford Mustang Mach-E GT: Navodí stav beztíže, vrcholná verze obstála na eco-rally

Ford Mustang patří k tomu nejlepšímu, co si lze aktuálně na trhu elektroaut vybrat. Kdo by ještě před pár lety řekl, že podobná věta může vůbec kdy být reálná? Jistě, jedná se o model Mach-E, který navíc spadá do kategorie SUV, takže s tradičním automobilovým hřebcem je společný tak možná název a určité designové prvky, ale je dobře, že když už se Ford do podobného rizika pustil, vyrobil dobré elektroauto. A ve verzi GT i nadpozemsky rychlé.

Před 30 lety byl vyroben poslední trabant. Jediná automobilová legenda z Východu

Prakticky veškerá auta, dnes považovaná za kultovní, se zrodila v západní Evropě nebo Americe. Minivozy Citroën 2CV, Volkswagen Brouk, Fiat 500, sportovní Ford Mustang nebo okřídlený Cadillac de Ville ale přeci jen mají jednoho „bratříčka“, který vznikl za železnou oponou. Je to východoněmecký Trabant 601. Vyráběl se 27 let a jeho poslední exemplář sjel z výrobních pásů v saském městě Zwickau přesně před třiceti lety – 30. dubna 1991.

Jsem vinen, přiznal řidič, který ve Fordu Mustang smetl ze silnice auto generála Jakubů

Aktualizováno

Soud v Trutnově začal řešit případ tragické nehody z loňského září u Špindlerova Mlýna, při které podle obžaloby řidič vozu Ford Mustang ve vysoké rychlosti smetl v protisměru jedoucí auto, které řídil brigádní generál Milan Jakubů. Ten na místě zahynul, vážně zraněná byla i jeho manželka na místě spolujezdce. Podle soudního znalce jel řidič sportovního vozu stylem brzda – plyn, protože brzdový kotouč mustangu byl tak rozpálený, že do asfaltu silnice po nehodě vytavil díru.