reklama

Policisté ve Francii zbili černocha, který neměl nasazenou roušku. Byli suspendováni

Policií zbitý hudební producent Michel
Zdroj: AP

Francouzské úřady suspendovaly čtyři policisty poté, co byly zveřejněny videozáznamy, jak bijí černošského producenta hudby v centru Paříže. Incident vyvolal novou vlnu pohoršení ohledně chování francouzských bezpečnostních sil, informoval web britské televize BBC.

reklama

Video z bezpečnostní kamery zveřejnil ve čtvrtek on-line portál Loopsider. Na záběrech jsou čtyři policejní důstojníci, kteří bijí, kopou a používají obušky proti muži poté, co vstoupil do svého studia. Podle Loopsideru ho policisté původně zastavili kvůli tomu, protože neměl roušku, které jsou v zemi v době pandemie koronaviru povinné.

Sám postižený, identifikovaný pouze jako Michel, uvedl, že během pětiminutového bití byl vystaven rovněž rasismu. Ačkoliv byl muž nejprve zadržen a obviněn z násilí a odporu při zatýkání, státní zástupce obvinění odmítl a místo toho zahájili vyšetřování proti policejním důstojníkům.

Napadli mě lidé, kteří mě mají chránit

„Lidé, kteří by mě měli chránit, mě napadli. Neudělal jsem nic, čím bych si to zasloužil. Chci jen, aby byli tito lidé potrestáni podle zákona,“ uvedl napadený.

Starostka paříže Anne Hidalgová prohlásila, že je „hluboce šokována“ tímto „netolerovatelným činem“. Ministr vnitra Gérald Darmanin pro francouzskou televizi řekl, že bude usilovat o propuštění zainteresovaných policistů, kteří „pošpinili uniformu republiky“.

Policisty zbitý hudební producent Michel
Policisty zbitý hudební producent Michel
Zdroj: AP

Darmanin tento týden rovněž policii nařídil, aby poskytla úplnou zprávu po násilné demontáži provizorního migrantského tábora v Paříži, při kterém se policisté střetli s migranty a aktivisty. Ti byli následně obvinění z použití nepřiměřené síly proti ostatním osobám.

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Krimi

Útok na dítě na Petříně: Krátce předtím napadl pes jinou oběť. Policie označila viníka

Útok na dítě na Petříně: Krátce předtím napadl pes jinou oběť. Policie označila viníka

Muž venčící psa, který v Praze 1. dubna vážně zranil dítě, byl obviněn z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Na webu policie to v úterý oznámila mluvčí pražských policistů Violeta Siřišťová. Potvrdila také, že stejný pes jen několik dní před napadením dítěte údajně zaútočil i na dalšího člověka a jeho psa. Státní veterinární správa nyní na podnět policie rozhoduje, zda bude pes odebrán ženě, které patří. Majitelce psa by hrozil postih, pokud by se prokázalo, že byla při některém z útoků také přítomna, dodal Siřišťová.

Jan Hamáček

Hamáček zkolaboval kvůli tlaku. Před pár týdny podstoupil operaci

Hamáček zkolaboval kvůli tlaku. Před pár týdny podstoupil operaci

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) zkolaboval. Pro Blesk Zprávy uvedl, že zřejmě kvůli tlaku. Ruší tak své schůzky a nedorazí na jednání Sněmovny, v péči lékařů však není. Před pár týdny šéf ČSSD podstoupil operaci. Nachází se navíc i pod značným politickým tlakem poté, co ministr kultury Lubomír Zaorálek zatím odmítl převzít funkci po odvolaném ministru zahraničí Tomáši Petříčkovi.

Jiří Schelinger byl hodný kluk se sklony k melancholii, říká zpěvákova neteř
Drama na Přerovsku. Starosta se musel schovat na úřadě, útočník mu hrozil nožem
Krevní sraženiny po vakcíně Johnson & Johnson. Úřady chtějí pozastavit očkování
Bombastická výměna Vrány do Detroitu: Musí se naučit prohrávat, ale trejd mu pomůže
reklama
reklama
Definitivní pravidla: Venku maximálně po dvojicích, na sportovišti 12 lidí s rozestupy

Vláda

Domácí zpravodajství

Zaorálek kultuře úplně nerozumí. Jsme ale ve schizofrenní situaci, říká Šporcl
Antigenní testy jsou pandemické pexeso, kritizují rebelové. Hospodám radí, jak otevřít
Masox i víno z tygrů. Soud zmírnil Berouskovi podmínku za nelegální zabíjení zvířat
Ztrátu chuti a čichu po covidu nepodceňujte. Kdy je třeba zajít k lékaři?
Další články
reklama
reklama