reklama

Policisté ve Francii zbili černocha, který neměl nasazenou roušku. Byli suspendováni

Francouzské úřady suspendovaly čtyři policisty poté, co byly zveřejněny videozáznamy, jak bijí černošského producenta hudby v centru Paříže. Incident vyvolal novou vlnu pohoršení ohledně chování francouzských bezpečnostních sil, informoval web britské televize BBC.

reklama

Video z bezpečnostní kamery zveřejnil ve čtvrtek on-line portál Loopsider. Na záběrech jsou čtyři policejní důstojníci, kteří bijí, kopou a používají obušky proti muži poté, co vstoupil do svého studia. Podle Loopsideru ho policisté původně zastavili kvůli tomu, protože neměl roušku, které jsou v zemi v době pandemie koronaviru povinné.

Sám postižený, identifikovaný pouze jako Michel, uvedl, že během pětiminutového bití byl vystaven rovněž rasismu. Ačkoliv byl muž nejprve zadržen a obviněn z násilí a odporu při zatýkání, státní zástupce obvinění odmítl a místo toho zahájili vyšetřování proti policejním důstojníkům.

Napadli mě lidé, kteří mě mají chránit

„Lidé, kteří by mě měli chránit, mě napadli. Neudělal jsem nic, čím bych si to zasloužil. Chci jen, aby byli tito lidé potrestáni podle zákona,“ uvedl napadený.

Starostka paříže Anne Hidalgová prohlásila, že je „hluboce šokována“ tímto „netolerovatelným činem“. Ministr vnitra Gérald Darmanin pro francouzskou televizi řekl, že bude usilovat o propuštění zainteresovaných policistů, kteří „pošpinili uniformu republiky“.

Darmanin tento týden rovněž policii nařídil, aby poskytla úplnou zprávu po násilné demontáži provizorního migrantského tábora v Paříži, při kterém se policisté střetli s migranty a aktivisty. Ti byli následně obvinění z použití nepřiměřené síly proti ostatním osobám.

Tagy:

Hlavní zprávy

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil
Školství

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil

I když prvňáček příklady vypočítal správně, spletl si zadání. Učitelka základní školy ho proto nekompromisně ohodnotila známkou „pět“ a test mu celý opravila červenou barvou. Na necitlivé hodnocení upozornil školní psycholog a učitel Robert Čapek. Za takový přístup by podle něj učitelka zasloužila hodinovou výpověď. Podobně se k přístupu pedagožky staví i další odborníci i rodiče.

Dobudeme Francii zpět, hlásá Zemmour. Mítink prezidentského kandidáta provázely násilnosti

Změňme běh dějin a vydejme se znovu dobýt Francii. Tak zní výzva dnes už oficiálního prezidentského kandidáta Érica Zemmoura, kterou vyslal směrem k Francouzům na svém prvním volebním shromáždění. Na pařížském předměstí se v obří výstavní hale sešlo na 15 000 Zemmourových příznivců. Bouřlivý mítink se nakonec neobešel bez výtržností a násilností, když se jeho fanoušci střetli s aktivisty, kteří přišli proti pravicovému politikovi protestovat.

Chlapec, který zemřel s covidem, měl i další onemocnění. Co o tragickém případu víme?

Chlapec, který v Ostravě zemřel s covidem, by za pár dní oslavil třetí narozeniny. Podle informací CNN Prima NEWS měl další chronické onemocnění, patřil tak do rizikové skupiny. Takovým pacientům lze pro zmírnění nemoci podávat monoklonální protilátky, ovšem až od 12 let, dodal Zdeněk Zíma z Odborné společnosti praktických dětských lékařů.

Volby by vyhrálo ANO před Spolu, PirSTAN ztrácí voliče, ukazuje listopadový průzkum

Sněmovní volby by v listopadu podle volebního modelu agentury Median vyhrálo hnutí ANO se ziskem 29,5 procenta hlasů. Druhá by skončila koalice Spolu tvořená ODS, KDU-ČSL a TOP 09, kterou by volilo 26 procent lidí. Třetí by bylo uskupení Pirátů se Starosty (PirSTAN) s podporou 16,5 procenta a čtvrté hnutí SPD, kterému model přisoudil 8,5 procenta. Žádná další strana by stejně jako při říjnových volbách nepřekročila pětiprocentní hranici nutnou pro zisk poslaneckých mandátů.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama