CNN Prima News Francie

Francie

Výpis příspěvků ke štítku „Francie“

Svoboda: Obnova Ukrajiny? Musí zaručit, že si za naše peníze někdo nekoupí nové Bentley

2. července 2022 12:08

Je na čase tlačit na Ukrajince, aby představili svůj plán obnovy. Nemůžeme jim posílat peníze bez záruk, že finance neskončí v kapsách oligarchů. Prohlásil to exministr zahraničí Cyril Svoboda v pátečním vysílání 360° na CNN Prima NEWS. Společně s bývalým velvyslancem ve Francii Petrem Drulákem se shodli na tom, že v prioritách předsednictví ČR v čele Rady Evropské unie chybí vyloženě česká priorita.

Útočník z Paříže dostal doživotí za terorismus. Trest čeká i dalších 18 obžalovaných

29. června 2022 20:45

Francouzský soud ve středu odsoudil na doživotí bez možnosti předčasného propuštění Salaha Abdeslama, jediného přeživšího ze strůjců teroristických útoků v Paříži v roce 2015. Z terorismu bylo kromě něj vinnými uznáno také dalších 18 obžalovaných, uvedly agentury. Při atentátech na hudební klub Bataclan a na dalších místech v Paříži zemřelo 13. listopadu 2015 až 130 lidí.

Proces století spěje ke konci. Padnou za teroristický útok v Paříži doživotní tresty?

27. června 2022 21:33

Ve Francii v pondělí skončil měsíce trvající proces s osobami obžalovanými z útoků, při kterých 13. listopadu 2015 v pařížském hudebním klubu Bataclan a na dalších místech zemřelo 130 lidí. Hlavní obviněný Salah Abdeslam naposledy zopakoval, že udělal chyby, ale není vrah. Soud se naposledy sejde ve středu večer, kdy oznámí verdikt, informovala AFP.

Unikl hovor, který měl zabránit válce. Putin v něm Macrona vodí za nos, víc řeší hokej

27. června 2022 11:37

Den před invazí ruských vojsk na Donbas podnikl francouzský prezident Emmanuel Macron se svými poradci další z tehdy velmi častých hovorů s Vladimirem Putinem. Část přepisu telefonátu, který mohl změnit historii, se nyní dostal do médií. Vyplývá z něj, že Putinovi na jednání příliš nezáleželo a Macronovi „mazal med kolem huby“.