reklama
CNN Prima News Francie

Francie

Výpis příspěvků ke štítku „Francie“

Migrační krize ve Francii. Pašeráci mají uprchlíkům mířícím do Británie hrozit smrtí

26. listopadu 2021 15:46

Francie s Británií se pustily do křížku kvůli bobtnající migrační krizi u břehů Dunkerku. Ve středu se při snaze překonat Lamanšský průliv utopilo 27 migrantů. Britský premiér Boris Johnson zveřejnil dopis francouzskému prezidentovi Emmanuelovi Macronovi, ve kterém ho žádá, aby zamezil přílivu uprchlíků do Francie. Jenže to Paříž pobouřilo a z migrační krize se stala i krize mezistátní.

Benzema se podílel na vydírání spoluhráče. Dostal rok vězení s podmínkou a pokutu

24. listopadu 2021 10:26

Hvězdný útočník Realu Madrid Karim Benzema dostal trest ročního vězení s podmínkou za to, že se před šesti lety podílel na vydírání spoluhráče z francouzské reprezentace Matthieua Valbueny. Musí rovněž zaplatit pokutu 75 tisíc eur, což je v přepočtu 1,9 milionu korun. Stěžejní věcí v nátlaku na fotbalistu byla sexuální nahrávka pořízená na mobilní telefon.

Dvě už nestačí. Plně očkovaný člověk musí mít tři dávky vakcíny, navrhují politici

19. listopadu 2021 07:45

V posledních týdnech se v zahraničí pozvolna mění pohled na to, kdo je tzv. plně očkován. Zatímco dříve stačily člověku k plnohodnotnému životu dvě dávky očkování (případně jedna dávka vakcíny Johnson & Johnson), teď se čím dál častěji vyžadují třetí. To kritizuje především Světová zdravotnická organizace (WHO).

Zloději a vrazi, vraťme je zpět, řekl Zemmour o nezletilých migrantech. Hrozí mu pokuta

18. listopadu 2021 07:56

Pařížská prokuratura ve středu navrhla uložit pokutu deset tisíc eur (v přepočtu 250 tisíc korun) francouzskému publicistovi Éricu Zemmourovi, který se podle médií chystá kandidovat na prezidenta. Trest se týká jeho slov o nezletilých migrantech. Podle obžaloby byly výroky „násilné“, uvedla agentura AFP. Zemmour se středečního prvního stání u soudu nezúčastnil. V minulosti byl publicista odsouzen za podněcování k násilí.

Tým z Tahiti se přihlásil do francouzského poháru. Za prohrou cestoval 16 tisíc kilometrů

16. listopadu 2021 14:37

Čeští fotbalisté si vybaví neblahou dalekou cestu během letošního Eura z Prahy do ázerbájdžánského Baku. Stále je to nic oproti tomu, co zažili hráči týmu AS Vénus v rámci francouzského poháru. Cestovali totiž 16 000 kilometrů na zápas a zase zpátky. Tento klub totiž sídlí na ostrově Tahiti v Pacifiku. Štreka skončila nezdarem – prohrou 0:2.

Láska Dietrichové a Gabina byla jako z hollywoodského filmu. Nakonec ale nevydržela

15. listopadu 2021 05:56

Ve světě filmových hvězd se občas stane, že se do sebe dvě celebrity zamilují. Výjimkou nebyli ani francouzský herec Jean Gabin a německá zpěvačka a herečka Marlene Dietrichová. Ačkoliv se do sebe nezamilovali na první pohled, jejich láska pro ně byla výjimečná. Museli překonat dlouhé vzdálenosti a strasti druhé světové války. I přesto, že v těchto životních zkouškách uspěli, jejich vztah po válce nevydržel.

reklama