CNN Prima News černoch

černoch

Výpis příspěvků ke štítku „černoch“

Slzný plyn a střelba ze samopalu. Německá policie čelí kritice kvůli smrti mladého černocha

10. srpna 2022 22:12

Německá policie čelí kritice za pondělní zásah v Dortmundu, při kterém její příslušník zastřelil nezletilého černocha. Uvedla to dnes agentura DPA. Policie byla přivolána do dětského domova, protože mladík měl nůž. V Dortmundu se v úterý i ve středu uskutečnily demonstrace, jejichž účastníci požadovali vyšetření postupu policie.

Vědci objevili gen, který brání těžkému průběhu covidu. Vyskytuje se hlavně u Afričanů

18. ledna 2022 07:06

Vědci odhalili gen, který snižuje závažnost onemocnění COVID-19 zhruba o 20 procent. Tento objev zčásti vysvětluje, proč jsou příznaky nemoci u lidí tak individuální, a mohl by v budoucnu pomoci k vývoji nových léků proti covidu. Podle studií to vypadá, že zmíněný gen se častěji vyskytuje u Afričanů než například u bělochů.

Příští Superman má být tmavé pleti, tvrdí insideři. Stejně jako režisér a scénárista

16. května 2021 14:33

Po představení Ta-Nehisi Coatese coby scénáristy nově připravovaného filmu o Supermanovi studio Warner Bros hledá režiséra a hlavního představitele nového filmu. Podle informátorů webu The Hollywood Reporter by stejně jako v případě scénáristy mohlo jít o umělce tmavé barvy pleti. Jako o představiteli hlavní role se spekuluje o herci Michaelu B. Jordanovi.

KOMENTÁŘ: Krev, emoce, rasismus, odporná Slavia… Už toho nechte, ubrečení Skotové

19. března 2021 12:20

Byla to jedna z těch vzácných chvil, kdy je celá rodina pohromadě a hezky spolu… se kouká na Slavii. Shaolin Football v podání Glasgow Rangers v osmifinále Evropské ligy totiž zaujal i moji drahou polovičku a dceru. To se nestává. Zakryté oči. Výkřiky. A nekonečné otázky: „Jak je tohle možný? Proč to dělají? Vždyť má úplně rozseknutou hlavu!“ A do tohoto krvavého brutálu přicházejí uplakaní Skotové s jakýmsi obviněním Ondřeje Kúdely z rasismu.