CNN Prima News Františkovy Lázně

Františkovy Lázně

Výpis příspěvků ke štítku „Františkovy Lázně“

Hrozivá srážka osobního vozu a dvou vlaků na Chebsku. Auto skončilo na šrot, nikdo nebyl zraněn

14. února 2023 22:35
Aktualizováno

U Chebu se v úterý večer srazily na železničním přejezdu osobní a spěšný vlak s automobilem. Provoz na trati do Chomutova se v úseku mezi Chebem a Tršnicemi zastavil, vlaky musely jezdit odklonem přes Františkovy Lázně. Po zhruba sedmi hodinách se ráno před 04:00 obnovil provoz mezi zastávkami Cheb a Tršnice na železniční trati do Chomutova. Na Twitteru to oznámily České dráhy.

Seznam UNESCO se rozšíří o jedenáct lázeňských měst. Tři z nich jsou v Česku

24. července 2021 14:49

Jedenáct lázeňských měst Evropy, mezi nimiž jsou i Karlovy Vary, Mariánské Lázně a Františkovy Lázně, získalo titul světového dědictví UNESCO. Rozhodl o tom mezivládní Výbor světového dědictví na svém 44. zasedání ve městě Fu-čou v Číně. Uvedlo to české ministerstvo kultury. Kvůli celosvětové pandemii se jednání od 16. do 31. července koná on-line.

Přehledně: Zavřené bary a restaurace v Praze, od 10. září roušky uvnitř po celé ČR

9. září 2020 11:15
Aktualizováno

Úderem půlnoci se na Pražany vztahují nová omezení, která mají zamezit šíření koronaviru. V hlavním městě začíná od středy platit povinnost nosit roušky v obchodech a nákupních centrech. Přichází také omezení provozní doby barů a nočních klubů, které jsou nově zavřené od půlnoci do šesté ranní. Nová omezení se týkají i dalších měst. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) ale ve středu ráno oznámil zásadní změnu. Od čtvrtka mají být roušky povinné ve všech vnitřních prostorách po celé ČR.