CNN Prima News frýdlant

frýdlant

Výpis příspěvků ke štítku „frýdlant“

Policie opět řeší kauzu otravy devíti pacientů v nemocnici ve Frýdlantu

Policie se znovu zabývá kauzou otravy krve devíti pacientů v nemocnici ve Frýdlantu na Liberecku. Mediálně ostře sledovaný případ ze sklonku roku 2018 přitom v září loňského roku kriminalisté odložili s tím, že se nepodařilo nalézt konkrétního viníka. Proti tomu ale podali stížnost poškození pacienti. Podle zjištění CNN Prima NEWS jim státní zástupkyně dala za pravdu a věc vrátila k dalšímu došetření.

VIDEO: Ve velkém balení přípravku se při opakovaném použití snadno množí bakterie

Státní ústav pro kontrolu léčiv zřejmě udělí pokutu frýdlantské nemocnici za nesprávné nakládání s anestetikem Propofol. Rozhodnutí navazuje na zjištění policie při vyšetřování kauzy hromadné otravy krve pacientů před rokem. Poškození pacienti jsou přesvědčeni, že se bakterie do jejich krve dostala právě prostřednictvím kontaminovaného balení anestetika. Vyšetřovatelé pro to ale důkazy nenalezli.

VIDEO: Nemocnice ve Frýdlantu se nezavře!

Ne každou malou nemocnici musí nutně stihnout stejný osud jako tu v Rumburku. Nemocnici ve Frýdlantu na Liberecku se včasnou intervencí Libereckého kraje podařilo zachránit. Daňové poplatníky to bude stát desítky milionů korun, podle krajských i místních politiků je to ale přijatelná cena za zachování základní úrovně akutní péče ve výběžku, který je zejména v zimě obtížně dostupný.