CNN Prima News gaming

gaming

Výpis příspěvků ke štítku „gaming“

Legendární hra Kingdom Come: Deliverance dostane pokračování. Vyjde dříve, než všichni čekali

Kovářův syn Jindřich se po šestileté pauze vrací. Drsnější a mužnější než kdy dřív. České studio Warhorse oznámilo, že během letošního roku vyjde pokračování úspěšné videohry Kingdom Come: Deliverance. Prvního dílu se prodalo přes 6 milionů kopií, na dvojce se podílí obrovský tým 250 lidí. „Roky tvrdě pracoval, aby přinesl skvělé středověké RPG,“ řekl při představení kreativní ředitel Warhorse Studios Daniel Vávra.

Umělá inteligence ničí překlady videoher od nadšenců. Je rychlá, má však jednu zásadní chybu

S rozvojem nástrojů generativní umělé inteligence sílí spekulace, kdo všechno přijde o práci. Nejčernější scénáře označují filmaře, grafiky, novináře nebo spisovatele jako ty, kdo jsou první na ráně. Platí to i pro překladatele. Moderní nástroje zvládají svou práci mnohem rychleji než lidé. Jenže strojům chybí cit a neumí pracovat s kontextem nebo hantýrkou. Přesto si tato technologie hledá cestu i v překladech videoher. V rozhovoru s překladatelem Vojtěchem Schubertem, který se podílel na vývoji her v českém studiu Bohemia Interactive a nyní pomáhá s lokalizací videoher i softwaru, hledáme odpovědi na otázky, jak umělá inteligence ovlivňuje překlady, kdo se nemusí bát o práci a jaké nové příležitosti přináší nástroje generativní AI.

Kdo je nejlepší virtuální fotbalista? O titul se porvou hráči pražských „S“ či Bohemians

Na zelených trávnících fotbalových lig jde do tuhého a již brzy se bude rozhodovat o mistrovských titulech. To samé platí o virtuálním fotbale. O víkendu se v Praze rozhodne, kdo bude mistrem Česka v populární videohře EA Sports FC 24. O titul si to rozdají zástupci pražské Sparty či Bohemians, dva reprezentanty mají na turnaji Slavia i Baník Ostrava. Sobotního finále se zúčastní nejzářivější domácí hvězdy.

Putin navrhuje výrobu vlastní herní konzole. Vznikne ruská náhrada PlayStationu?

Zvažte výrobu herních konzolí, navrhl ruské vládě prezident Vladimir Putin. Pověřil ministry, ať posoudí, jak rozjet produkci vlastního hardwaru pro videohry. PlayStation, Xbox ani Nintendo Switch si totiž ruští zákazníci nekoupí – společnosti vyrábějící tyto konzole ukončily své aktivity poté, co Rusko zahájilo invazi na Ukrajinu v únoru 2022. Spuštění výroby vlastních zařízení má pomoci rozvoji videoherního průmyslu v zemi. Tématu se věnuje ruský web RBC.

Zakažte účast ruských hráčů na šampionátu v Counter-Strike, žádá dánský ministr kultury

Dánsko je velmocí esportu a tamní vláda se snaží profesionální hraní videoher podporovat. Z této země pochází legendární Counter-Strike tým Astralis anebo jeden z nejlépe vydělávajících hráčů Johan Sundstein, jenž se proslavil ve videohře Dota 2. Nyní se ve skandinávské zemi koná světový šampionát v Counter-Striku. Právě kvůli němu přišel se silným prohlášením dánský ministr kultury Jakob Engel-Schmidt. Deníku Berlingske řekl, že ruští hráči by na slavném Majoru startovat neměli.

Skotská babička miluje Fortnite a baví tisíce lidí. Zahrál si s ní i populární youtuber

Všechno se rozjelo před sedmi lety. 75letá Skotka Cath Bowie sledovala svého vnuka, jak tráví čas u herní konzole PlayStation a zkouší různé hry. Pak si všimla načítací obrazovky s nápisem Fortnite a barevnými animovanými postavičkami. Celosvětovému hitu propadla, později začala své hraní přenášet na streamovací platformě Twitch.tv, kde si ji všiml i americký youtuber. Cath Bowie však přiznává, že i v pokročilém věku má hraní Fortnite své stinné stránky.

Český vývojář chystá simulátor metra. Titul Back in Service udělá z hráčů strojvedoucí

Metro skrývá mnoho temných zákoutí a skrytých chodeb. Na průzkum sítě podzemních tunelů pražského metra a usednutí do kabiny strojvedoucího celé soupravy láká česká hra Back in Service. Na titulu pracuje vývojář Dominik Vojta a momentálně vybírá peníze v crowdfundingové kampani. Podporovatelům nabízí k vyzkoušení velmi ranou verzi hry a také další odměny. Cílovou částku se mu podařilo vybrat během jediného dne.

Dva miliony stále leží na zemi. Domácí Counter-Strike špička vstupuje do českého šampionátu

Po téměř tříměsíční pauze opět startuje kolotoč domácích turnajů ze série mistrovství České republiky v Counter-Striku. Letošní rok přinesl mezi fanoušky této střílečky obrovský boom. Kvalifikací do prvního klání sezony Tipsport CS Winter se zúčastnil rekordní počet týmů. Před zraky diváků v Praze o víkendu dojde k závěrečnému vyvrcholení, kde pardubické Dynamo Eclot sahá po dvoumilionové výhře. Sen o zisku pohádkové odměny mu ale může sebrat stejný rival jako ve finále posledního českého šampionátu.

Ambiciózní česká hra se ukázala světu. Gray Zone Warfare je nemilosrdná a plná nebezpečí

Slibují náročnou střílečku s obrovským důrazem na realističnost a taktiku. V brněnském studiu Madfinger Games zhruba dva roky pracují na jedné z nejambicióznějších tuzemských her. Kromě úvodního traileru a několika vývojářských deníků neměli hráči mnoho šancí seznámit se s Gray Zone Warfare. Teď se ale vývojáři konečně pochlubili, jak jejich chystaná akce vypadá. Téměř půlhodinová pasáž z hraní ukazuje náročný a nemilosrdný boj žoldnéřských skupin.

Poslední akce legendárního Pankráce i herce Luďka Soboty. Vzniká osmý díl videohry Polda

Více než čtvrt století pátrá po zločinech a záhadách. Detektiv Pankrác není nejbystřejší, občas bývá zmatený, ale za ty roky si ho oblíbily tisíce hráčů v Česku. Z počítačové adventury Polda se stal fenomén. Její autor Petr Svoboda a studio Zima Software chystají osmé pokračování, které by bylo posledním dílem s Pankrácem a také hercem Luďkem Sobotou, který slavnému detektivovi propůjčil hlas. Vývojáři na vydání Poldy 8 potřebují vybrat jeden milion korun. Proto spustili sbírku a zdá se, že požadovanou částku vyberou během několika hodin.