reklama
CNN Prima News gaming

gaming

Výpis příspěvků ke štítku „gaming“

Ambice Entropiqu prudce rostou. Esport tým angažoval Rusy, chce se rvát o 40 milionů

12. května 2021 10:44

Nedávno oznámil esportový tým Entropiq se zakladatelem Martinem Kabrhelem velkou posilu na mecenášském poli, když se k projektu připojil známý matematik a miliardář Karel Janeček. Cílem už není pouze být součástí domácí špičky, ale také té světové. K tomu má dopomoct i angažování nových ruských hráčů – specialistů na hru Counter-Strike: Global Offensive.

Hraj dál, výhoda. Fanoušci hry FIFA chtějí ovládat rozhodčího, jak by to vypadalo?

12. dubna 2021 13:09

První hra z fotbalové série FIFA spatřila světlo světa už v roce 1993. Od té doby se změnilo mnohé. Z komicky pohybujících se anonymních panáčků se staly dokonalé kopie skutečných profesionálů. Graficky perfektní simulace obnáší téměř vše včetně takových detailů jako sprejů, které používají rozhodčí pro vyznačení místa zahrávání přímého kopu a vzdálenosti zdi. Tvoříte si vlastní fotbalisty, můžete absolvovat všelijaké módy. Ale co možnost ocitnout se na druhé strany barikády a rozhodovat o osudu utkání v pozici sudího?

Češi mění názor na esport, těší gamera T9Lakyho. Hru FIFA občas psychicky nedáváte

28. února 2021 07:23

Ereprezentace, efotbalista roku, trenér či mentální kouč esportového týmu. To jsou teď velmi specifické pojmy, které ale budou v tuzemském prostředí ke slyšení čím dál tím častěji. Český gaming je na vzestupu a své o tom ví Lukáš Pour alias T9Laky. Před necelými dvěma lety mu nabídla práci fotbalová Viktoria Plzeň, která tehdy zakládala divizi esportu a chtěla mít reprezentanty v populární videohře FIFA. „Možná to může znít divně, ale spoustu lidí si neuvědomuje, jak moc je tato hra psychicky náročná,“ uvádí v rozhovoru pro CNN Prima NEWS 23letý Pour.

Esportový tým Entropiq pomáhal a má nového zvučného mecenáše. Je jím miliardář Janeček

24. února 2021 11:37

Entropiq je stále silnějším aktérem české esportové scény. Tým, který založil uznávaný pokerový hráč Martina Kabrhel, uspořádal druhý dobročinný turnaj ve fotbalové videohře s názvem FIFA Charity Cup. Při této příležitosti také organizace představila novou posilu, a to investora v podobě osoby matematika a byznysmena Karla Janečka.

Skvostná šňůra 15letého hráče. Neporažen byl 534 zápasů, za víkend vyhrával 30 utkání

16. února 2021 06:28

Nejdelší sérii bez porážky drží ve fotbale AC Milán. Dohromady 58 zápasů dokázali fotbalisté Rossoneri vyhrát nebo zremizovat v sezoně 1990–1991. Tuto sérii zvládl takřka zdesetinásobit mladý dánský gamer Anders Vejrgang specializující se na populární videohru FIFA. Teprve 15letý zázrak světa esportu prohrál poprvé po 534 zápasech.

Bohemia Interactive míří mezi elitu. Minoritní podíl ve firmě koupil čínský gigant

9. února 2021 21:18

Do největšího českého vývojáře her Bohemia Interactive vstoupila jako minoritní akcionář čínská internetová firma Tencent Holding. V úterý o tom informovali zástupci české společnosti, cenu transakce ani velikost prodaného podílu však nezveřejnili. Bohemia bude i nadále fungovat pod současným vedením manažerského týmu, majoritní podíl zůstává v rukou dosavadních českých majitelů.

Mladík vyzrál na ostatní gamery. Ve hře FIFA vidí na rozdíl od soupeřů celé hřiště

15. ledna 2021 13:30

Pokud jste zapáleným fanouškem populární fotbalové simulace FIFA a máte u sebe přebytečné finance, pravděpodobně se vám bude hodit vychytávka od 19letého amerického gamera ze Seattlu. Mladík se vybavil tak, že na rozdíl od svých konkurentů z on-line zápasů má po celou dobu dokonalý přehled o tom, co se děje na všech místech na hřišti.

Nezapomenutelný herní klenot. Proč je originální Mafia pro Čechy stále unikátem

2. ledna 2021 10:05

Po dlouhých 18 letech je Mafia: The City of Lost Heaven stále kultem. Česká videohra se na konci září dokonce dočkala svého remaku. I když si tvůrci na přepracované verzi v novém kabátu dali záležet, recenzenti se shodují, že kvalitou na svou předlohu nemá. Podle herních expertů i fanoušků kult klasiky z roku 2002 spočívá v propracovaném příběhu, kreativních nápadech vývojářů, ale také v českém dabingu s nesmrtelnými hláškami.

reklama