CNN Prima News gaming

gaming

Výpis příspěvků ke štítku „gaming“

Středoškolák ze Zlína předělává kultovní českou hru Vietcong. Nadchnul i původní tvůrce

1. ledna 2023 23:18

Student zlínské střední školy Jakub Hutěčka si pro maturitní projekt vybral nelehký úkol: přepracovat vlastními silami několik misí z kultovní české střílečky Vietcong. Talentovaný mladík se pak na podzim pochlubil prvními plody své práce – zpracoval legendární výcvikovou misi z úvodu hry. Jak dlouho mu trvalo zrealizovat maturitní projekt, s čím vším se musel potýkat a co na jeho iniciativu říkají autoři původní hry? To zjišťoval štáb herního pořadu CNN Prima Gaming.

Nejlepší hry roku 2022: Severská řežba s bohem války či detektivka ze středověké kroniky

31. prosince 2022 21:41

Uplynulý rok hrám příliš nepřál. Ve světě zmítaném válkou a dopady pandemie došlo k několika odkladům, nepovedeným uvedením na trh i nedostatku grafických karet či samotných herních konzolí. Přesto se hráči dočkali celé řady kvalitních a povedených titulů, vyjmenovaným úskalím navzdory. Redakce herního pořadu CNN Prima Gaming vybrala pětici titulů, které by neměl nikdo minout, a k tomu několik dalších doporučení na povedené hry vydané v roce 2022.

Stále sháníte herní dárky? V posledním díle CNN Prima Gaming poradíme, s čím uděláte radost

22. prosince 2022 14:34

Štědrý den už je prakticky za rohem, a spolu s ním i neméně tradiční stresy ze shánění posledních dárků. Nemáte páru, čím byste udělali hráčům radost? V poslední letošní epizodě pořadu CNN Prima Gaming vám rádi přihodíme několik tipů, po čem byste měli sáhnout. Víkendová herní relace si dává do února pauzu, starší díly nicméně najdete na webovém archivu cnnprima.cz.

Pekař, farmář nebo detektiv. Co by dělali finalisté MČR, kdyby nehráli profesionálně hry?

4. listopadu 2022 23:19

Nejen esportem je člověk živ. Odstartovalo finále českého šampionátu ve hře Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO), v němž několik elitních týmů zabojuje o dvoumilionovou výhru. Ale co by přední čeští a slovenští hráči dělali, kdyby nebyli profesionálními virtuálními střelci? Třeba pekaře, farmáře, detektiva nebo právníka. Redakce CNN Prima NEWS, která je mediálním partnerem mistrovství, vybrala nejzajímavější tváře letošního ročníku.

Jak se hraje fotbalová hra FIFA 23? Na to v pořadu CNN Prima Gaming odpoví hráč Sparty

4. listopadu 2022 21:37

Fotbalová herní série FIFA patří už několik dekád k nejprodávanější hrám historie. Letošní díl bude ovšem kvůli neshodám okolo licencí poslední, který ponese název celosvětové fotbalové federace. Jak se hraje? Na to se štáb pořadu CNN Prima Gaming zeptal hráče pražské Sparty. Herní relaci můžete sledovat každou sobotu ve 22:40 na stanici CNN Prima NEWS či na webu cnnprima.cz.

Česká herní elita zabojuje o dva miliony korun. Začíná největší esportový šampionát v ČR

3. listopadu 2022 16:05

Už tento víkend se ukáže, kdo vládne domácí esportové scéně. V Brně se koná velkolepé Tipsport Mistrovství ČR v počítačových hrách, v němž se utkají nejlepší české a slovenské týmy v kompetitivní střílečce Counter-Strike: Global Offensive. Diváci, kteří přijdou osobně, se mohou také těšit na nabitou show s hudebními hvězdami. Závěr CS:GO sezóny budeme pokrývat po celý víkend na webu CNN Prima NEWS, který je mediálním partnerem tuzemského grandfinále.

Kryptoměny a metaverse. Krypta pátrá, v jaké virtuální realitě budeme všichni žít

3. listopadu 2022 14:50

Další díl pořadu Krypta se zaobírá fenoménem metaverse – konceptem virtuálního prostoru, kde se budou lidé bavit, komunikovat a učit se podobně jako ve skutečném světě. A kde se bude dost možná platit kryptoměnami. O metaversu se v Kryptě rozpovídal expert na VR David Mařák. Pořad Krypta můžete sledovat každý týden ve čtvrtek ve 14:40 na CNN Prima NEWS.

Výhra milion korun a unikátní show s Rytmusem. Český esport čeká revoluční šampionát

13. října 2022 19:22

Show, jakou esport ještě nezažil. Organizátoři letošního mistrovství České republiky v počítačové hře Counter-Strike: Global Offensive posunou laťku tuzemských esportových soutěží o úroveň výš. Nad rámec rozbouřeného kotle se mohou diváci i návštěvníci finálových klání v CS:GO těšit na vystoupení českých a slovenských rapových hvězd, jako jsou Rytmus či Majk Spirit. Mediálním partnerem turnaje Tipsport MČR CS:GO je také CNN Prima NEWS.

Virtuální opice a ptáčci. Krypta představí milionový trh s digitálním uměním NFT

13. října 2022 14:27

V kryptoměnovém světě by člověk hledal jen málo témat, která jsou ještě více kontroverzní než NFT. Někteří tyto digitální umělecké kousky považují za geniální, jiní marně hledají vyšší smysl v investování milionů korun do pár pixelů. Jaká NFT jsou teď v kurzu? To ukáže další díl pořadu Krypta. Můžete ho sledovat každý týden ve čtvrtek ve 14:40 na CNN Prima NEWS.

Herní konzole PlayStation 5 jako nedostatkový vánoční dárek. Jak ho dostat pod stromeček?

10. října 2022 11:26

Od uvedení herní konzole PlayStation 5 na trh uplynuly dlouhé dva roky, přesto stále není volně v prodeji. Její výrobce, technologický velikán Sony, se totiž stále pere s pokrytím obrovské poptávky i logistikou. Oblíbená herní konzole tak zůstává nedostatkovým zbožím. Stihnou „pé es pětky“ letošní Vánoce, nebo mají hráči smůlu? To se pokusil zjistit štáb herního pořadu CNN Prima Gaming. Relaci můžete sledovat každou sobotu ve 22:40 na CNN Prima NEWS i na webu cnnprima.cz.

V Praze se rozděluje milion korun. Esportoví hráči válčí ve Vodafone PLAYzone Areně

17. září 2022 22:57

Jeden z podzimních vrcholů v Counter-Strike: Global Offensive je tady. O víkendu se na turnaji Tipsport CS:GO Praha, který se odehraje ve Vodafone PLAYzone Aréně, představí tuzemská špička v počítačové hře Counter-Strike: Global Offensive i vyzyvatel světových kvalit z Kosova. Hraje se o milion korun a na pohádkovou odměnu si brousí zuby hned několik týmů.

Největší herní akce světa? V pořadu CNN Prima Gaming zamíříme na Gamescom i do metaversa

17. září 2022 12:22

Metaverse má být revoluční záležitostí, svět, jaký jsme dosud neviděli. Zatím se ale stále jeví jako velmi vzdálená hudba budoucnosti. Celému tématu se věnuje další díl pořadu CNN Prima Gaming, se kterým se dále podíváte do německého Kolína nad Rýnem na největší videoherní veletrh Gamescom. Dále si ukážeme reakce koček na cyberpunkovou adventuru Stray. Herní pořad můžete sledovat každou sobotu ve 22:40 na stanici CNN Prima NEWS i na webových stránkách cnnprima.cz.