Gilotina nebo fatální kop. Šampion Kincl zhodnotil v unikátní analýze drsná ukončení zápasů

Šampion Patrik Kincl během analýz zápasů

MMA analýza s Patrikem Kinclem: Zajímavá ukončení

MMA pod drobnohledem profesionála. Přesně v tomto duchu se ponesou analýzy duelů v kleci v režii Patrika Kincla. Šampion Oktagonu bude v novém formátu pořadu pro CNN Prima NEWS vždy upozorňovat na zajímavé momenty v proběhlých zápasech ať na české, či světové scéně. V prvním díle se připomněly turnaje UFC a Oktagonu.

Poprvé a na zkoušku. CNN Prima NEWS chce ve spolupráci s šampionem Patrikem Kinclem přinášet fanouškům MMA unikátní pohled na proběhlé zápasy. V pilotním díle analýz došlo na UFC duely Justin Gaethje vs. Dustin Poirier, Kevin Holland vs. Michael Chiesa a střet v Oktagonu Daniel Škvor vs. Nermin Hajdarpašić.

ČTĚTE TAKÉ: Velká premiéra světového šampiona i spolupráce s Oktagonem. Co nabídne organizace Fusion?

Všechny probírané souboje spojuje zajímavé vítězství před limitem. V případě střetu Holland vs. Chiesa vyhrál prvně jmenovaný způsobem d’arce choke (brabo choke). O tři zápasy dříve přitom stejným škrcením prohrál střet s Chamzatem Čimaevem.

„U d’arce choku není ze začátku takový problém samo škrcení, ke kterému dochází postupně, ale láme to krk,“ poukázal Kincl na zpomalených záběrech. „Takže je to škrcení a páka v jednom, proto je to tak rychle ukončeno.“

V zápase Gaethje vs. Poirier došlo na vítězství ve druhém kole zejména díky povedenému kopu na hlavu. Gaethje kop vyzkoušel už v prvním kole, kdy jej Američan zvládl umně vykrýt.

„Líbí se mi na tom to, že to Poirier viděl, ale přesto to prošlo. Dustin zavřel instinktivně oko, reagoval na kop, viděl, že se blíží, ale ruku už nedokázal pořádně zatnout,“ komentoval český šampion finální vteřiny duelu.

Rychlé vítězství Škvora zase nabídlo parádní ukázku submise s názvem guillotine choke.

Natáčení analýz zápasů s šampionem Kinclem bude pokračovat do budoucna v novém a ještě zajímavějším provedení.

Tagy:
CNN Prima NEWS MMA analýza Dustin Poirier Justin Gaethje Kevin Holland Patrik Kincl Ultimate Fighting Championship Daniel Škvor Michael Chiesa