reklama
CNN Prima News Giro d'Italia

Giro d'Italia

Výpis příspěvků ke štítku „Giro d'Italia“

Zastrašuje soupeře, chová se nevhodně. Sagan schytal na Giru d’Italia bizarní trest

28. května 2021 16:21

Slovenský cyklista Peter Sagan dostal za neupřesněný incident ve čtvrteční 18. etapě Gira d’Italia pokutu 1 000 švýcarských franků (23 000 korun) a přijde o 50 bodů v žebříčku Mezinárodní cyklistické unie UCI. Jury závodu v pátek oznámila, že trojnásobného mistra světa potrestala za „zastrašování a nevhodné chování k dalším jezdcům“, o body v souboji o fialový dres pro nejlepšího sprintera ale nepřišel.

Fantastické Giro v podání Černého. Takto na Grand Tour „řádil“ naposledy Kreuziger

26. října 2020 06:59

Nemluví se o něm tak často jako o jiných českých cyklistech – Zdeňku Štybarovi nebo Romanu Kreuzigerovi. Josef Černý ale svoji vlast na Giru d´Italia reprezentoval více než skvěle. Slavný „růžový“ závod zakončil šestým místem v časovce, tedy přesně tak, jak do něj vstoupil. Zatím nemá podepsanou smlouvu na další rok, ovšem po třech týdnech v Itálii, během kterých oslavil i vítězství, by brzy měl mít angažmá zajištěné.

Dramatické Giro ovládl Brit Hart. Český cyklista Černý zazářil i v závěrečné časovce

25. října 2020 16:45
Aktualizováno

Růžová míří do Británie. Šampionem jednoho z nejvyrovnanějších ročníků Gira d´Italia je totiž cyklista Tao Geoghegan Hart. Díky výkonu v závěrečné 21. etapě, kterou byla časovka, vysvlékl jezdec týmu Ineos na poslední chvíli z trikotu pro lídra Jaie Hindleyho. Jízdu proti chronometru v Miláně ovládl domácí závodník Filippo Ganna. Výtečně si v ulicích města módy počínal také český zástupce Josef Černý, který šestým místem jen podtrhl to, v jaké formě na slavný závod přijel.

Životní triumf českého hrdiny. Dosáhl jsem snu, uvedl Černý po skvostné jízdě na Giru

24. října 2020 13:09

Vše začalo chaotickým ránem. Cyklisté nechtěli podstoupit nejdelší etapu v itineráři Gira d´Italia v plném rozsahu. Polovinu trasy tak absolvovali v autobusech, šlapali jen posledních 124 kilometrů. Atypické podmínky dokonale sedly českému závodníkovi Josefu Černému. Na konci propršeného dne byl sladký triumf – jeho první vítězství na závodě Grand Tour. „Nemám slov,“ uvedl k obřímu úspěchu 27letý jezdec. Pak ze sebe přece jen po fantastickém výkonu dostal více.

Česko má etapový triumf po osmi letech. Černý na Giru zvítězil po samostatném úniku

23. října 2020 18:42

Cyklista Josef Černý vybojoval na Giru d'Italia první české etapové vítězství po osmi letech. Jezdec stáje CCC vyhrál po samostatném úniku zkrácenou 19. etapu, která byla po protestech závodníků kvůli nepříznivému počasí upravena na délku 124,5 kilometru. Do cíle v Asti dojel Černý s náskokem 18 sekund před Belgičanem Victorem Campenaertsem.

Ukončete to, vzkázal tým pořadatelům. Cyklisté na Giru nevěří bublině, mají strach

16. října 2020 10:26

Okolnosti letošního Gira d'Italia nejsou příliš růžové. Maximálně tak pro Joaa Almeidu. Teprve dvaadvacetiletý Portugalec z týmu Deceuninck – Quick Step už desátý den drží růžový trikot pro lídra závodu. Závodu, který je kvůli šířícímu se onemocnění COVID-19 na Apeninském poloostrově ve vážném ohrožení. Část cyklistů se necítí v bezpečí a nejraději by si sbalila kufry. Zastavme Giro, vyzývá například tým Education First. Nejistotu dal velmi zřetelně najevo také Thomas de Gendt.

Sagan zlomil prokletí. Po 461 dnech ho k triumfu dovedl magický výkon ve stoupání

14. října 2020 12:42

Má DNA šampiona. Trojnásobný cyklistický mistr světa Peter Sagan ale poslední měsíce čelil časté kritice. Přestože byl mnohokrát blízko triumfu, vždy mu vítězství o vlásek uniklo. „Už to není ten Sagan, kterého si všichni pamatují,“ říkalo se o něm. Všem pochybovačům nyní rázně odpověděl na slavném třítýdenním závodě Giro d'Italia, konkrétně v 10. etapě. Po 461 dnech projel 30letý rodák ze Žiliny cílem na prvním místě. A to ve velkém stylu. Sám posléze hovořil o show.

Koronavirus úřaduje na cyklistickém Giru. Odstoupit musely dva kompletní týmy

13. října 2020 10:47
Aktualizováno

V pondělí si mohli cyklisté na třítýdenním závodě Giro d'Italia odpočinout v rámci volného dne. Jednou z mála povinností bylo podstoupit testy na COVID-19. A právě ty citelně zasáhly do průběhu italské Grand Tour. Kvůli pozitivnímu výsledku odstoupil jeden z největších favoritů, nizozemský jezdec Steven Kruijswijk. Jeho stáj Jumbo-Visma se nedlouho poté rozhodla stáhnout z Gira všechny své závodníky.

Vrtulník proletěl nízko a odhodil bariéry. Kvůli tomu skončil cyklista v bezvědomí

7. října 2020 12:55

Dojezdy etap v cyklistice jsou vždy výjimečně nebezpečnou záležitostí. Vysoká rychlost a minimum prostoru v pelotonu znamenají takřka neustálé riziko pádu. Ve čtvrté etapě Grand Tour Giro d'Italia šli ale jezdci k zemi kvůli vrtulníku. Silný vítr z helikoptéry, která pořizovala záběry ze závodu, posunul postranní bariéry a ty se dostaly do cesty dvěma zástupcům italské stáje Vini Zabú-KTM. Luca Wackermann byl po nevyhnutelném pádu chvíli v bezvědomí a možná má zlomené i obratle.

Překvapení před cyklistickou Tour de France. Tým Ineos nenominoval dva bývalé šampiony

19. srpna 2020 11:08

Profesionální cyklisty čeká v následujících týdnech pořádný kvapík. Pořadí největších závodů se kvůli koronavirové pandemii změnilo, a tak příznivce jako první čeká vůbec nejslavnější akce – Tour de France. Jednotlivé stáje postupně zveřejňují sestavy, ve kterých se zúčastní třítýdenního putování. O překvapení lze mluvit při pohledu na složení britského týmu Ineos, který nenominoval dva bývalé vítěze „Staré dámy“.

reklama