grafy

Výpis příspěvků ke štítku „grafy“

Průzkum STEM: Kolosální propad důvěry v ekonomiku. Polovina Čechů nevěří v budoucnost

Důvěra domácností v českou ekonomiku zažívá jeden z největších propadů v historii země. Ekonomická nálada Čechů je na úrovni krize v letech 2011 a 2012, uvedl průzkum sociologické agentury STEM a poradenské společnosti KPMG k dopadům aktuálního mimořádného zdražování. Česká veřejnost je skeptická i ve výhledu do budoucna – ve zlepšení finanční situace věří jen polovina dotázaných.

Česko se rizikovým číslům zatím vyhýbá. Směřuje „jen“ k 5000 nakažených denně

Česko se zatím vyhýbá nejkrizovějším číslům šíření nákazy koronavirem, která představilo minulý týden ministerstvo zdravotnictví. Šéf Ústavu zdravotnických studií a statistiky Ladislav Dušek prezentoval čtyři scénáře vývoje, které se odvíjí od reprodukčního čísla. To je aktuálně mezi 0,7 až 0,8 – což znamená, že směřujeme k tomu nejlepšímu výhledu. Přesto se zatím nechystají žádná rozvolnění. Důležité je přečkat nápor v nemocnicích.

PŘEHLEDNĚ: Česko pokořilo smutný rekord 10 tisíc mrtvých. Kde zemřelo nejvíc lidí?

Česko ke středě hlásí další smutný rekord. V zemi od vypuknutí pandemie koronaviru v březnu až dodnes už s nákazou zemřelo 10 036 osob. Nejčernějším dnem byl zatím 3. listopad, kdy nemoci podlehlo 262 lidí. Nejvíce zemřelých hlásí Jihomoravský kraj, v přepočtu na počet obyvatel je na tom ale nejhůře Karlovarský kraj. S nemocí dosud zemřelo více mužů než žen. Data úmrtí, se kterými redakce pracuje, jsou aktualizována k 13. prosinci. Data nakažených jsou z 16. prosince.