reklama
CNN Prima News grandslam

grandslam

Výpis příspěvků ke štítku „grandslam“

Ve finále svázaná, jinak úžasná. Jednou jí grandslam klapne, říká o Plíškové expertka

Ani druhý finálový pokus na grandslamu neproměnila v trofej. Karolína Plíšková zvládla ve Wimbledonu vyhrát šest zápasů, v sedmém nestačila na Ashleigh Bartyovou. „Celou dobu tvrdím, že Káje se to jednoho dne sejde a grandslam vyhraje. Nemládne, má 29 let, ale pořád jí věřím,“ říká pro CNN Prima NEWS bývalá špičková česká tenistka Klára Koukalová.

Krejčíková: Akce se Šafránkovou mě napadla po výhře. Titul jsem oslavila před čtyřhrou

„Triumfy z French Open mi stále nedocházejí,“ popsala s radostným úsměvem po svém návratu do Česka z veleúspěšného francouzského turnaje tenistka Barbora Krejčíková. Na pařížském stadionu Roland Garros šokovala svojí cestou do finále turnaje, kde nakonec zvítězila a získala svůj první grandslamový titul ve dvouhře. Krejčíková prozradila, jak ji napadlo do kamery během turnaje napsat jméno zesnulé herečky Libuše Šafránkové.

Vážíš příliš, slyšela nedávno Serena. Teď je ale rychlá, má na rekord, říká Evertová

Letos jí bude už 40 let. Hrát v tomto věku tenis na vrcholové úrovni je velká rarita. Serena Williamsová však stále drží krok s nejlepšími, sama by ráda dosáhla na oficiální stvrzenku, že je nejlepší ze všech. Už čtyři roky se marně snaží v počtu grandslamových titulů dohnat Margaret Courtovou. Podle bývalé americké hráčky Chris Evertové se teď Williamsová nachází v nevídané kondici.

Doktoři se mýlili. Tenistce chybí celkem pět prstů, i přes hendikep ji čeká grandslam

V osmi letech od doktorů slyšela, že v tenise to daleko nedotáhne. Ne že by byli krutí, ale mysleli si, že konstatují nezpochybnitelný fakt. Britka Francesca Jonesová trpí vzácným genetickým onemocněním, které ovlivňuje vývoj rukou a chodidel. Konce jejích horních končetin čítají jen čtyři prsty, s hendikepem se potýká také na nohou. S nepřízní osudu se ale 20letá hráčka vypořádává náramně a poprvé v kariéře si zahraje hlavní soutěž na grandslamu.

reklama