Hořký comeback legendy: Serena vypadla na úvod s debutantkou. Co s ní bude dál?

Jako by si chtěla vynahradit, že rok nehrála žádný zápas. Serena Williamsová končila svoji bitvu v prvním kole Wimbledonu nedlouho před půlnocí po více než třech hodinách. S debutantkou na travnatém grandslamu Harmony Tanovou tenisová legenda padla. A hned se nabízela otázka, co bude dál.

Williamsové se stalo teprve potřetí v kariéře, že by pro ni jakýkoliv grandslam skončil po pouhopouhém jediném utkání. Naopak byla zvyklá na největších turnajích kralovat – při 80 účastech hned 23krát dokráčela až k trofeji. Jen Margaret Courtová má o jeden triumf více.

Veřejnost měla za to, že Serena ji musí vyrovnat a překonat. Jenže naposledy se stala šampionkou v roce 2017 na Australian Open, poté oznámila, že je těhotná. Po porodu dcery Alexis Olympie se marně snaží dostat do dřívějšího módu, ve kterém jen těžko hledala konkurenci. Je to těžký úkol, protože v září oslavila už 40. narozeniny.

A předlouhá pauza jí to neulehčila. Loni se ve Wimbledonu rozloučila také v prvním kole, v tomto případě za velmi nešťastných okolností. Duel s Běloruskou Aljaksandou Sasnovičovou musela kvůli zranění nohy skrečovat po šesti odehraných gemech.

Na kurty se vrátila takřka po roce na akci v Eastbourne, kde se rozehřála dvěma zápasy ve čtyřhře. A plnohodnotný comeback – v singlu – si připsala teď v Londýně. Oproti minulému roku nabídla strhující show s maximálním nasazením, jen se nedočkala vítězného konce. Neodcházela ale se zklamanou tváří, rýsoval se na ní úsměv.

„Ptáte se mě, co bude dál? To je otázka, na kterou neumím odpovědět,“ řekla Williamsová po prohře 5:7, 6:1 a 6:7 s francouzskou outsiderkou Harmony Tanovou, 115. ženou žebříčku, která na Wimbledonu startuje poprvé. Ta získala suverénně nejhodnotnější skalp své kariéry. „Nevím, kde se objevím příště. Ale určitě mě to donutí jít na kurty a trénovat, protože jsem nehrála špatně a byla tak blízko...“ uvedla bývalá světová jednička.

Zdá se, že konec kariéry zatím nečíhá za dveřmi a Williamsová má stále motivaci. A doufá, že až se opět objeví před diváky, bude na druhé straně dvorce tenistka se stylem, který jí bude více sedět.

„Jakákoliv jiná soupeřka by pravděpodobně mé hře vyhovovala lépe. Takže to můžu hodnotit jako: ‚Dobře, Sereno, můžeš to dělat dál, jestli chceš,‘“ uvažovala. „Chci říct, že když jste doma, zvlášť v New Yorku a na US Open, kde jsem poprvé vyhrála grandslam, je to něco výjimečného. Určitě mám spoustu motivace se zlepšovat a hrát doma,“ naznačila, že na newyorském US Open by chybět neměla.

Tagy: