reklama
CNN Prima News Gruzie

Gruzie

Výpis příspěvků ke štítku „Gruzie“

Reprezentační návrat. Hvězdný Ibrahimovič pomůže Švédům v boji o mistrovství světa

2. listopadu 2021 17:38

Švédští fotbalisté mohou pro závěr kvalifikace mistrovství světa počítat i s uzdraveným útočníkem AC Milán Zlatanem Ibrahimovičem. 40letý veterán figuruje v nominaci na zápasy proti Gruzii a Španělsku, v nichž budou svěřenci Janneho Anderssona hájit první místo ve skupině B. Ibrahimovič hrál za Švédy naposled na jaře, když se do reprezentace vrátil po dlouhých pěti letech.

Bizarní změny pro Plzeň. S běloruským klubem měla hrát v Gruzii, nakonec letí do Arménie

9. července 2021 12:05

Vinou aktuální situace v Bělorusku a s ní související neexistence přímých leteckých spojů bylo už dva týdny rozhodnuto o tom, že fotbalová Viktoria Plzeň neodehraje odvetu předkola premiérového ročníku Evropské konferenční ligy s Dynamem Brest v zemi prezidenta Aleksandra Lukašenka. Jako náhradní destinaci si běloruský klub vybral Gruzii. To už ale teď není aktuální.

Ruská GRU, americká CIA i izraelský Mosad: Tajní agenti se maskují na každém rohu

21. dubna 2021 06:01

Že se intrikám tajných agentů nevyhnula ani Česká republika, je po odhalení skandálu ve Vrběticích zřejmé. Zpravodajské služby totiž v utajení operují po celém světě každý den. Veřejnost se přitom o jejich práci dozví zpravidla jen ve chvíli, kdy agenti dosáhnou výrazného úspěchu, nebo naopak při misi fatálně selžou. Jak fungují nejznámější tajné služby světa?

Samková přidala další vítězství ve Světovém poháru. Vede celkové pořadí

4. března 2021 09:43

Snowboardcrossařka Eva Samková si připsala další úspěch ve své bohaté kariéře. Dvojnásobná olympijská medailistka po šestnácté vyhrála závod Světového poháru, tentokrát v gruzínském Bakuriani. Díky triumfu se 27letá závodnice dostala do průběžného vedení elitního seriálu. Velký glóbus za celkové vítězství v minulosti získala už dvakrát.

Cestování PŘEHLEDNĚ: Jste očkovaní proti covidu? Některé země vám odpustí karanténu

14. února 2021 17:14

Zahájení očkování proti nemoci COVID-19 vzbudilo u mnoha cestovatelů naději, že by mohli opět brzy vyrazit do zahraničí. V některých státech se hovoří o očkovacích pasech, zatím však nejsou povinné. Některé země ovšem umožňují turistům, kteří jsou očkovaní, aby do země přicestovali bez nutnosti podstoupit 14denní karanténu.

Bitky ve Sněmovně? Na Ukrajině nic neobvyklého, zkušenosti mají i Slováci

21. ledna 2021 18:31

V Poslanecké sněmovně ČR došlo ve čtvrtek k bitce. Nezařazený poslanec Lubomír Volný se dostal do střetu s místopředsedou Poslanecké sněmovny Tomášem Hanzelem (ČSSD), kterému museli pomoci další poslanci jeho strany a dokonce ochranka. V tuzemském Parlamentu jsou pěstní souboje takřka nevídané, ale v jiných zemích je tomu naopak. Například na Ukrajině nejsou nijak neobvyklé. Bitku na sněmovní půdě zažili i Slováci.

reklama