CNN Prima News Gruzie

Gruzie

Výpis příspěvků ke štítku „Gruzie“

KOMENTÁŘ: Pekarová chce pojmenovat vyhlídku po Navalném. Je to opravdu dobrý nápad?

Markéta Pekarová Adamová i Vlastimil Válek (oba TOP 09) považují za dobrý nápad pojmenovat vyhlídku v pražské Stromovce po Alexeji Navalném. Je to skutečně dobrý nápad? Nedávno zesnulý ruský opoziční politik si bezpochyby zaslouží úctu a uznání za svou nezměrnou odvahu bojovat proti režimu masového vraha Putina. Neměli bychom ale zapomínat na to, co si Navalnyj myslel o anexi Krymu či o Gruzíncích.

Výcvik ukrajinských vojáků v ČR bude pokračovat. Rusko je nejvýznamnější hrozbou, řekl Pavel

Výcvik ukrajinských vojáků v ČR bude moci pokračovat i v příštím roce. Sněmovna v úterý vládní návrh schválila i hlasy poslanců opozičního hnutí ANO. Rusko je v současnosti nejvýznamnější a bezprostřední hrozbou pro evropskou bezpečnost a pro spojence v Severoatlantické alianci, poznamenal prezident Petr Pavel ve stejný den při přednášce na škole NATO Defense College v Římě.

Napětí v Gruzii eskaluje. Vláda zahájila odvolání prezidentky, vadí jí schůzky s předáky EU

Gruzínská vládní strana Gruzínský sen minulý pátek oznámila, že zahájí proces odvolání prezidentky Salome Zurabišviliové. Důvodem mají být její schůzky s vrcholnými představiteli Evropské unie (EU), ke kterým došlo proti vůli kabinetu, informuje Reuters. Gruzínská aktivistka Katie Šošiašviliová v srpnovém rozhovoru pro CNN Prima NEWS popisovala, že Gruzínský sen je napojený na Kreml. Sama Zurabišviliová oznámila, že rezignovat nehodlá.

Ruská chapadla v Gruzii: Lidé chtějí do EU, politici tomu brání. Stát je rukojmí, říká expertka

Vládní strana Gruzínský sen je jediná věc, co brání zemi v získání kandidátského statusu Evropské unie. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekla gruzínská aktivistka a výzkumnice Katie Šošiašviliová. Podle tamních průzkumů je přitom pro vstup země do EU 89 procent obyvatel. Expertka tvrdí, že v jednání Gruzínského snu, který zemi vládne nepřetržitě od roku 2012, je do značné míry patrná moc Ruska. Dokladem toho má být posílení ultrapravicových skupin nebo odmítání investic ze západních zemí jako v případě výstavby přístavu Anaklia.

Brutální mučení, žádná lidskost. Poznejte nejhorší věznice světa, kde smrt je vysvobozením

Trest smrti, v lepším případě doživotí za mřížemi. Takové vyhlídky má nyní žena z Ostravy, která měla na dovolené v Tunisku zavraždit svého manžela. Ačkoli by si nejspíš trest raději odpykala v přívětivější české věznici, vždy může být hůř. Na světě jsou mnohem brutálnější zařízení, kde je mučení a nelidské zacházení s odsouzenými na denním pořádku. Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila jejich přehled, včetně přiblížení surových praktik nejen tamních dozorců.

Lynč na koupališti: Policie obvinila cizince z pedofilních aktivit, vyšetřuje i mstitele

Okresní prokuratura v polské Bytomi obvinila 48letého Gruzínce z pedofilních aktivit. Oběťmi v tomto případě jsou podle informací polského webu TVN24 dvě dívky ve věku 10 a 12 let a třináctiletý chlapec, jež měl obtěžovat. K incidentu došlo v sobotu na místním koupališti. Vyšetřování se týká i davu, který chtěl vzít spravedlnost do vlastních rukou. Veřejnému lynči musela zabránit policie.