CNN Prima News gymnastika

gymnastika

Výpis příspěvků ke štítku „gymnastika“

Přes tisíc odmítnutých na jediné gymnázium. Asi půjdu do zahraničí, zvažují vystresované děti

Nelítostný boj o židle v pražských středních školách pokračuje. První vlna dětí už obdržela radostnou zprávu, že byla přijata ke studiu. Odmítnutých zájemců o studium ale bylo mnohonásobně více. Některá gymnázia odmítala rovnou stovky dětí. Část z nich by se bez problémů dala označit za premianty. Redakce CNN Prima NEWS se zeptala nepřijatých i přijatých mladých uchazečů, jaké myšlenky se jim nyní honí hlavou.

Syn přišel o sen, k přijetí nepomohly ani výborné známky. Systém selhal, zoufají si rodiče

Zklamání, přetrvávající frustrace, ale i úleva. Žáci a jejich rodiče mají za sebou dlouhé čekání na výsledky přijímacích zkoušek. Někteří si hlasitě oddechli, jiní budou muset studium na preferované škole oželet. „Zkusíme všechno, co půjde. Syn měl doposud skvělé výsledky, chystal se na studium dlouho dopředu. A přes to všechno se nedostane na školu – z kapacitních důvodů,“ řekla redakci Kristýna Dvořáková, matka jednoho z odmítnutých uchazečů. „Věnoval spoustu volného času přípravám. A stejně se mu ten sen rozplynul,“ doplnil otec žáka Petra K., který neúspěšně bojoval o studium kriminalistiky.

Tvrdá odplata za válečný symbol Z na hrudi. Ruský gymnasta dostal roční zákaz

Disciplinární komise Mezinárodní gymnastické federace (FIG) potrestala ročním zákazem startů ruského gymnastu Ivana Kuljaka za veřejnou podporu ruské invaze na Ukrajinu. Prohřešku se dopustil na březnovém Světovém poháru v Dauhá, kde si přišel na slavnostní vyhlášení pro bronzovou medaili za cvičení na bradlech s připnutým písmenem Z na hrudi. Stejný znak na sobě mají na Ukrajině ruská vojenská vozidla.

Gymnastka, kterou si zamilovalo celé Rusko. Co víme o Putinově údajné milence?

Ruský prezident Vladimir Putin je známý tím, že si velmi ostře střeží soukromí. To platí i o jeho rodině, do které by podle spekulací měla patřil ruská moderní gymnastka Alina Kabajevová. Bývalá olympijská vítězka, která by s hlavou Ruska měla mít čtyři děti, se nyní pravděpodobně skrývá ve Švýcarsku. Jaký je příběh „první milenky“?

Poprask v gymnastice. Rus si dal na dres válečné písmeno Z a stál vedle Ukrajince

Někteří Rusové, kteří jsou vidět, válku na Ukrajině mlčky přecházejí, jiní říkají, že krvavý konflikt je vždycky špatný a další invazi veřejně podporují. Do této skupiny patří ruský gymnasta Ivan Kuljak. Na Světovém poháru v katarském Dauhá měl na svém dresu napsané písmeno Z. Jak se nyní celý svět z videí a fotografií dozvídá, právě bílé „zetko“ se při ostřelování Ukrajiny nachází na vozech či tancích armády Vladimira Putina.