reklama

Hasiči bojovali s požárem na pražském Smíchově. Žena se nadýchala kouře

V Kroftově ulici v Praze 5 hořela v sobotu časně ráno střecha činžovního domu. Hasiči evakuovali obyvatele dvou vchodů. Nikdo nebyl zraněn. Oheň byl uhašen po šesté hodině ranní. Polovina domu je neobyvatelná, městský úřad zařídil náhradní ubytování asi 20 lidem, uvedl na Twitteru mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Příčinu požáru a rozsah škody zjišťují vyšetřovatelé hasičů a policie.

reklama

„Plameny zasáhly střechu v délce asi 30 metrů v plném rozsahu,“ popsal zásah Kavka. Hasiči byli na místě požáru od 3:30. Devět požárních jednotek, pět profesionálních a čtyři dobrovolné, dostaly za pomoci výškové techniky oheň pod kontrolu za dvě hodiny. Obyvatelé domu měli k dispozici evakuační autobus, záchranná služba nikoho ošetřovat nemusela.

Tagy:

Hlavní zprávy

Řidiče museli vystříhat, oživovali ho marně. Na Českolipsku mu nedal přednost sypač

Aktualizováno

Na silnici I/9 u Sosnové na Českolipsku zemřel v pondělí ráno senior za volantem osobního auta. Narazil do sypače, který vjížděl z vedlejší silnice a nedal mu přednost. Muž na místě svým zraněním podlehl, řekla ČTK českolipská policejní mluvčí Ivana Baláková. Okolnosti nehody policie vyšetřuje. Kvůli nehodě byla na několik hodin uzavřena silnice I/9 u Sosnové.

Terezu H. stále drží v Pákistánu. Celníkům se propuštění nelíbí, slibují nové důkazy

Češka Tereza Hlůšková, kterou celníci v lednu 2018 zadrželi na letišti v pákistánském Láhauru s devíti kilogramy heroinu, po nedávném propuštění z vězení zatím nemůže odcestovat do České republiky. Podle webu iDNES.cz čeká v Islámábádu na vydání pasu, které se zkomplikovalo, a zároveň celníci v pondělí podají k soudu odvolání proti jejímu propuštění. Do rozhodnutí nebude moci Hlůšková zemi opustit.

Loni jsme dostávali zákusky, teď vozí neočkované. Přednosta ARO nastínil konec covidárií

Máme vakcínu a mysleli jsme si, že nás covid už jen pozlobí. Jenže jsme nepředpokládali, že se lidé nebudou očkovat. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl přednosta ARO/JIP z pražské vinohradské nemocnice František Duška. Popisuje, že na jeho oddělení panuje odlišná atmosféra než loni, tehdy zdravotníci dostávali zákusky ze zavřených restaurací. Pokud lidé podstoupí vakcinaci, mohla by se podle něj v nemocnicích zavřít covidária.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama