CNN Prima News HC Škoda Plzeň

HC Škoda Plzeň

Výpis příspěvků ke štítku „HC Škoda Plzeň“

Tuukka Rask ukončil kariéru. Dlouholetého parťáka Krejčího či Pastrňáka trápila kyčel

10. února 2022 11:56

Brankář Tuukka Rask ukončil hokejovou kariéru. 35letý Fin se pokusil v lednu vrátit do NHL po operaci kyčle, jenže po čtyřech zápasech poznal, že mu už tělo nedovoluje pokračovat. Rask strávil v týmu Boston Bruins 15 sezón. Po mnoho let si tak zahrál například s Davidem Pastrňákem, Davidem Krejčím či Slovákem Zdenem Chárou. Se dvěma posledními jmenovanými má i jeden Stanley Cup. Během výluky NHL odchytal 17 zápasů také za Plzeň.

Hokej se opět oblékl do oranžové. Pomáhá nemocným dětem, cílem je vybrat milion korun

2. února 2022 14:34

S koncem ledna se na českých stadionech rozjel třetí ročník projektu O Kapku lepší hokej, jenž má jednoduchý cíl – v co největší míře podpořit nemocné děti s poruchami krvetvorby. Zapojují se hráči z extraligy, druhé nejvyšší soutěže Chance liga, univerzitní hokejisté i národní tým. Komunita se kvůli pomoci a upozornění na problematiku obléká do oranžové barvy.

Sportovní tragédie Jiříčka. Měl být v prvním kole draftu NHL, musí na operaci s kolenem

3. ledna 2022 18:11

To, co dříve bylo takřka jistotou, už dnes neplatí. Čeští hokejisté, které by si organizace NHL v draftu vybíraly v prvním kole, jsou nedostatkovým zbožím. Naposledy se tak stalo v roce 2018. Skoupé období měl letos ukončit David Jiříček, obránce Plzně, který teprve na konci listopadu oslavil 18. narozeniny. Jenže výlet na organizačně zpackané mistrovství světa do 20 let v Kanadě mu plány značně zkomplikoval. Nyní je totiž jasné, že s poraněným kolenem musí na operaci.

Hokejová Plzeň uzavřela s fanoušky unikátní sázku. Chce je přilákat zpět na stadion

16. října 2021 11:40

Hokejové týmy pořádně odskákaly nejtužší koronavirové časy – povolená návštěva v krytých halách byla žádná nebo minimální. A příjmy ze vstupného logicky zrovna tak. Proto v extraligových organizacích zavládla euforie, když se před sezonou 2021–2022 dozvěděly, že tribuny se mohou kompletně zaplnit. Jenže čtvrtina soutěže je prakticky pryč a žádný hlad po vstupenkách nenastal. Jedním z klubů, který nad nezájmem fanoušků kroutí hlavou, je Škoda Plzeň.

Spolupracoval šéf hokeje Král s StB? Měl pomoci s odposlechy i kopiemi klíčů a udat kolegu

22. září 2021 09:47

Prezident Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) čelí podezření, že za komunismu působil jako tajný spolupracovník StB. S informací přišel deník Sport. Šéf českého hokeje měl podle dostupných informací z ministerstva vnitra donášet na svého nadřízeného v době své povinné vojenské služby. Sám Král se brání a tvrdí, že s civilní StB neměl nic společného a u vojenské je zapsán jen kvůli svému zařazení do právního oddělení svého velitelství.

Hokejové MS jen z Dubaje. Škoda, mohlo se to celé obrátit, říká o Češích smolař Galvas

4. června 2021 18:22

V druhé polovině května měl spolu s českými hokejovými kumpány nabrat směr Lotyšsko. Jenže nešťastné zranění v posledním střídání předposledního utkání před mistrovstvím světa obránce Jakuba Galvase vyřadilo ze hry. Místo snahy o zlomení medailového prokletí „nároďáku“ musel řešit zlomeninu ruky. A tak nezamířil do Pobaltí, ale na dovolenou do Dubaje, odkud po očku sledoval, jak si bez něj vede tým Filipa Pešána.

Hokejové Plzni začíná éra „pogulašová“. Zvládne tým odchod mašiny na body?

27. dubna 2021 16:58

Útočník Milan Gulaš se v Plzni poprvé objevil v roce 2012. Během necelé sezony zvládl udělat 55 bodů a vydal se do ruské KHL. Když se na západ Čech před ročníkem 2017/2018 vracel, plzeňští fanoušci si dobře pamatovali jeho několik let starý příspěvek. Nezklamal je. Za čtyři sezony zaznamenal celkem 278 bodů, třikrát se v dresu „Škodovky“ stal nejproduktivnějším hráčem základní části extraligy. Teď se však vrací do rodných Českých Budějovic.